wibako

Przeciski pomysł na biznes

HDD, kraking, pipebursting, przewierty, przeciski, renowacje

Przeciski pomysł na biznes

Postprzez kruki » 22 Lis 2014 22:38

Witam serdecznie
To mój pierwszy post tutaj, więc proszę o wyrozumiałość. Pozwoliłem sobie napisać, ponieważ mam nadzieję że doświadczeni użytkownicy z "branży" zechcą podzielić się swoją wiedzą ;) Mam kilka pytań.
W tym roku zostałem inżynierem Górnictwa i Geologii. Jednak do tej pory nie znalazłem pracy w swoim zawodzie i postanowiłem założyć firmę. Na studiach miałem realizowane przedmioty z zakresu technik i technologii bezwykopowych i po analizie rynku w moich okolicach ( Nowy Sącz- woj. małopolskie ) postanowiłem spróbować w "Przeciskach". I tutaj mam pytanie w jakie maszyny muszę zainwestować prócz oczywiście kreta i kompresora? Zapewne trzeba mieć minikoparkę, żeby wykonać komorę startową i końcową. Jakie były Wasze początki w tym biznesie? Od czego zaczynaliście? W co zainwestować? Jak idzie biznes, czy dużo klientów? i co najważniejsze ile trzeba pieniedzy zainwestować na początek? wstepnie rozmawiałem z przedstawicielem firmy Hercu i polecił kreta HP 135 z tuleją ciągnącą pod rury zgrzewane 90/110 mm . O)becnie potrzebne mi są te informacje do stworzenia biznesplanu.

Z góry dziękuje i proszę o odpowiedź ;)

kruki
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 20 Lis 2014 21:31

Maszyna: HP 135

Firma: Geo-Krucz


Reklama

simmet

Re: Przeciski pomysł na biznes

Postprzez krolzboiska » 15 Gru 2014 20:31

Widzę, że sporo czekasz na odpowiedź.
Nie wiem czy na początek jest Ci potrzebna minikoparka, znaczy się na pewno by się przydała ale to spory koszt.
Kreta wybrałeś dość małego, dużo roboty na nim miał nie będziesz, a ogólnie teraz ceny za metr przecisku w moim regionie tak drastycznie spadły że chyba nie ma sensu zaczynać w tym od zera. Nawet "sterowane" przyjeżdżają do nas robić za takie pieniądzę że ja się dziwię jak to się może opłacić :)

krolzboiska
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 15 Gru 2014 20:28

Maszyna: żadna

Firma: żadna


Przeciski pomysł na biznes

Postprzez CASEWIESIEK » 12 Lut 2015 21:06

Szkoda że muszę się zgodzić z przedmówcą.
Trochę zły czas na zaczynanie w tej dziedzinie. Ja zaczynałem 20 lat temu z jednym ukraińskim 130 i sprężarką DOCO (NRD) na silniku multikara .Ale to historia . Teraz minikoparka to podstawa .Jeden kret to za mało ,aby zacząć się liczyć .Jeśli chcesz aby Cię zauważyli musisz mieć kilka średnic .Od fi 60 puszczanego czasem jako pilota poprzez najczęściej używaną 130.Do 200,abyś mógł wciągnąć 160 z kielichem.Musisz mieć czym to zawieść ,Czyli jakiś bus i laweta.Po czasie uznasz ,że kret Ci się gdzieś zaplącze i musisz go wykopać czymś większym, a wynająć akurat nie ma skąd. Należy docelowo dokupić koparo-ładowarkę z teleskopem ,aby była w odwodzie .
Policzymy:
- krety 50-70 tys
- sprężarka 30-50 tys ( lepiej mieć drugą w odwodzie)
- bus 20-50 tys
- laweta 5-10 tys
- mini 30-80 tys
- kop-ładowarka 70-120
Chyba ,że zaczniesz od szpadla

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: rudesmen oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej