wibako

Subsite 66TKR

HDD, kraking, pipebursting, przewierty, przeciski, renowacje

Subsite 66TKR

Postprzez mikus » 26 Maj 2009 14:40

Witam wszystkich, jestem tutaj nowy ale bardzo sie ciesze ze znalazlem takie forum, ale do rzeczy. Kupilem w styczniu maszyne do przewiertów w technologi HDD Ditch Witch JT720, wraz z systemem namierzania wspomnianym w tytule czyli Subsite 66TKR, no i niby wszystko ok, ale gdzies nie podoba mi sie sposob lokalizowania sondy wuswietla tylko sile sygnalu, nie pokazuje kierunku w jakim nalezy sie udac aby sonde odnalesc, dodam ze zegar oraz spadki w procentach wszystko dziala(sonda jest nowa) tylko martwi mnie to pilota mozna znalesc tylko po sile sygnalu. Pytanie moje jest takie czy ten sprzet tak poprostu ma czy moj egzeplaz jest zepsuty?, czy ktoś na forum jest moze w posiadaniu instrukcji obsługi do tego urzadzenia po polsku lub po angielski ( ja mam niestety tylko po niemiecku) ? i ostatnie moje pytanie jak ten Subsite ma sie np do DigiTrax'a Mark IV co jest lepsze. Z gory dziekuje za pomoc i Pozdrawiam wszystkich

mikus
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 22 Maj 2009 10:32
  • Miejscowość: Częstochowa

Reklama

simmet

Postprzez agil » 29 Maj 2009 11:40

Kolego nie wiem jak wogole sie to ma do subsite 66TKR bo nie widzialem nawet tego na oczy ale wiekszosc subsitów czy to DCI czy te Ditch Witch-owskie obecnie maja system lokalizowania 2 punktowy tak najlatwiej i najszybciej sie lokalizuje sonde 2 sygnal jeden tyl sondy drugi przod sondy ktory jest kierunkiem na srodku glebokosc. A jezeli chodzi o marka IV to nie mam pojecia ale markiem V robilismy i nie bylo zadnych problemów sam system lokalizowania juz "target in the box" tak jak Eclipse F2, no i czestotliwosci na ktorych pracuje DCI-aje nie sieja tak poprostu przy kablach drutach zbrojeniowych i jakim kolwiek metalu.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

hmm

Postprzez mikus » 04 Cze 2009 20:49

Wybaczcie mi moj brak profesjonalizmu ale dopiero zaczynamy w firmie robic takie przewierty do tej pory robilismy tylko normalne przeciski kretem, ewentualnie zwykłą wiertnica. maszyna na jakiej pracuje to Ditch Witch JT1720, no i ten subside to tez ditch witch'owski. Zapytam tak z ciekawosci, istnieja takie urzadzenia, które podaja głębokośc sondy bez konieczności stania z urzadzeniem bezposrednio nad nia??

mikus
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 22 Maj 2009 10:32
  • Miejscowość: Częstochowa

Postprzez agil » 05 Cze 2009 16:57

Nie spotkałem sie z takimi subsitami i wydaje mi sie ze jezeli nawet sa to sa bardzo niedokladne i wbrew pozorom nie praktyczne, ze wzgledu chodzby np na utrzymanie odpowiedniego kierunku otworu pilotazowego o calej reszcie nie wspominajac , nie mowie w niektorych sytuacjach bylo by tio nie glupie. Ale z 2 strony tak jak jest tak jest lepiej, jest ryzyko jest zabawa :D:D:D:D:D

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez mikus » 06 Cze 2009 14:17

No tak masz oczywiscie racej z tym ze wiem w gdzie sonda jest, tylko ze czasami to problem np jezeli robisz przewiert pod jakas ruchliwa trasa no np u mnie w czestochowie pod DK1 to masakra wydaje sie nie mozliwe chodzenie z urzadzeniem po trasie bez zamkniecia ruchu. Ale tak jak pisales wczesniej bez ryzyka nie ma zabawy. teraz nam przybylo troche pracy w firmie na przewierty HDD to znowu bedzie zabawa, tyle ze bedze to linia wodociągowa wzdłóż ulicy wiec z przejezdzajacymi samochodami nie bedzie problemu :) Jeszcze na koniec zapytam jezeli mozna wiedziec jaki olej hydrauliczny lejecie do swoich maszyn bo ja ostatnio wymienilem i kupilem z shella Tullus podobno dosyc dobry.

mikus
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 22 Maj 2009 10:32
  • Miejscowość: Częstochowa

Postprzez agil » 07 Cze 2009 11:55

Olej ja osobiscie LHL 68 jezeli chodzi o gestosc bodajze orlenowski, ale z tym chodzeniem po ruchliwej drodze to przeciez nie musisz caly czas lazic z tym subsitem pod tym DK 1 , sam subsite moze byc oddalony od sądy jezeli chodzi o DCI-aje to chyba do 12m takze mozesz stac na poboczu a w momencie tylko namierzania wyskoczyc i wrocic.

Pozdro

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez PAWELDRILLMAN » 27 Maj 2010 23:26

witam
Mam pytanie kolego,dziaaTobie w wiernicy guzik do automatycznego skręcania i rozkręcania rzerdzi?
pozdrawiam

PAWELDRILLMAN
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 27 Maj 2010 23:13
  • Miejscowość: człuchów

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej