Przełącz do głównego szablonu
HDD, kraking, pipebursting, przewierty, przeciski, renowacje
Wyślij odpowiedź

Kret fi 70

21 Maj 2010 20:43

Mam taki problem ( z kretem fi 70 produkcji Ukraińskiej sprzedawanym w Pińczowie), który polega na tym, że maszyna sama zatrzymuje się podczas pracy od nowości się tak działo, czy ktoś miał taki problem?
Myślałem, że przyczyną może być amortyzator po wymieniu jego, problem jest dalej. Wystarczy mocniej nagiąć wąż i też staje. Zamarzanie nie jest raczej przyczyną, bo dzieję się to też w upalne lato.
Maszyna od nowości miała problemy z ruszaniem, lecz zostało wyeliminowane.
Jeśli ktoś posiada taką maszynę proszę o odpowiedź, czy też się z waszym tak dzieje?
Zatrzymanie się kreta w środku drogi jest koszmarne.

Z góry dziękuje za odpowiedzi !!

26 Sie 2010 08:28

Taką niestety mają przypadłość te ukraińskie krety. Jak są nowe to przez jakiś czas chodzą, ale jak już troche pochodzą to różne dziwne przypadłości je nachodzą. Wynika to z braku jakichkolwiek uszczelnień w krecie, tam metalowy bijak jest włożony do cylindra i stal po stali zapier....., no i się zużywa. Tylko ukraińcy robią taką fuszerę, wszystkie inne firmy na świecie produkujące krety stosują uszczelnienie teflonowe. I tam nie ma tarcia bezpośrednio metal po metalu, tylko metal po teflonie. Teflony się wymienia co jakis czas i maszyna jest jak nowa. A w ukraińskim nic nie ma, to tak jakby złożyć silnik a nie włożyć pierścieni na tłok, a potem dziwić się że silnik nie chce działać. Ja też miałem kiedyś te krety, ale szybko się z nich wycofałem, naprawdę nie warto kupować tego co najtańsze... Już wielokrotnie się o tym przekonałem.

10 Wrz 2010 22:22

Kiedyś myślałem, że maszyna zamarza lecz, przyczyną był chyba ten amortyzator. Czyli ja nie trafiłem na pechowego tylko tak mają. Usterka została usunięta, przyczyną był amortyzator i gumki, te elementy dosyć często się zużywają.
Mam już polski odpowiednik wykonany w technologii teflonowej na szczęście nie ma gumek odpowiadających za wsteczny tylko w sterowanie w oliwiarce.

Mówiąc szczerze to konstrukcja kretów jest strasznie prosta tylko potrzebny dobry materiał. Ceną jak za taką prostą maszynę jest dosyć duża.

Dziękuje za pomoc !!!

14 Wrz 2010 09:24

Trafny wybór, te polskie krety jakością dorównują tym zachodnim, a cenowo znacznie bardziej korzystne dla naszych kieszeni. Poza tym mają bardzo dobry serwis gdzie robią wszystko od ręki za rozsądne pieniadze, a nie trzeba czekać tygodniami na zciągniecie jakis części.

Kret fi 70

27 Paź 2011 10:32

A ja kupiłem kreta ukraińskiego w Pińczowie na teflonach. Na zamówienie sprzedają takie egzemplarze. Wtedy jest cena niższa jakieś 15%. Trzeba się jeszcze targować, może się udać wyrwać jeszcze trochę taniej.

Kret fi 70

28 Paź 2011 22:13

Czy ja dobrze rozumiem sprzedali kreta na teflonach taniej niż w technologii bez teflonowej?? A jak wygląda sterowanie przód tył ? dalej jest pociąganie węża?
To, że ten kret jest produkowany bez teflonów nie jest jego najgorszą wadą.
Najgorszą wadą jest włączanie biegu wstecznego, czyli : cztery gumki które mają się rozeprzeć przy ciśnieniu żeby sam się nie włączył wsteczny, gumki z biegiem czasu się rozciągają czyli przy braku ciśnienia nie schodzą się z powrotem do końca, dlatego nie można włączyć wstecznego bo nie ma siły żeby ten wąż pociągnąć. A gdy założysz gumki ciasne żeby dało rady włączyć wsteczny, to się może sam przełączać do tyłu. Rozbierałem to wiele razy smarowałem szlifowałem gumki i efekty były różne, ciężko jest dobrać gumki żeby było ok przez jakiś czas.

Re: Kret fi 70

22 Lis 2012 23:40

lukaszzbro masz rację ostatnio widziałem w okolicach Głogowa jak ludzie próbowali włączyć bieg wsteczny w jakieś 130 z Hercu i mieli problemy. Maszyna była po serwisie więc powinna działać dobrze a tu jednak był problem z cofnięciem. Jeszcze raz wielki dzięki za wasze opinie bo dzięki nim wybrałem krety który mi cofają :)

Kret fi 70

23 Lis 2012 09:34

Cieszę się, że wybrałeś dobrze. Pamiętać należy, że w tej robocie im mniej komplikacji tym lepiej. Hercu ma jeden wąż którym pociągając włączasz wsteczny. Nieraz się załamie czy lekko zniszczy i o dziwo działa. Tracto typu "P" ma w środku jednego węża jeszcze jeden tak samo MAX. Już Tracto typu "Z" należy pociągnąć i obrócić, jak krótki przecisk to nie problem, ale 15 m. Zyczę szczęścia przy intensywnym użytkowaniu za rok. Wiem bo przerabiałem temat.

Re: Kret fi 70

24 Lis 2012 00:03

Ja uważam ukraińskie krety za bardzo dobre. Mam 130L i 155 i nie miałem z nimi większych problemów. Raz tylko jak robiłem przecisk w mokrym gruncie (za kretem tylko błoto bulgotało) dostał trochę piachu i bijak ze sterownikiem się zacinał. Przepłukałem kilka razy ropą i i jest ok. W ukraińcach należy zwracać uwagę żeby piach się do nich nie dostawał i nie dopuszczać do przegięcia maszyny np. wyciągania na siłę kreta koparką. Między bijakiem a korpusem jest przestrzeń że żyletki nie wciśniesz.
Wyślij odpowiedź