wibako

580SV '22 Nowa maszyna skrzypi i trzeszczy przy obrocie

580SV '22 Nowa maszyna skrzypi i trzeszczy przy obrocie

Postprzez Piterino » 21 Maj 2023 15:05

Marka i model maszyny: Case 580SV
Rok produkcji: 2022

Witam Wszystkich

Trafiłem na to forum bo mam problem z nową maszyną. Jak w temacie koparko ładowarka Case 580SV, ma 20 Mth przerobione, smarowana już 3x i to solidnie z pneumatycznej smarownicy a po paru godzinach pracy lekkiej (bo ją docieram) zaczyna niemiłosiernie skrzypieć i trzeszczeć przy obracaniu wysięgnika. Dźwięk jak by piłowało ostro metal. Serwis mi opowiada żeby się nie przejmować i pracować że to nic takiego , ale ja mam wątpliwości , wiadomo że nie zależy im na tym, byle by się zepsuła po gwarancji. Co Wy o tym myślicie? czy faktycznie nie przejmować się czy raczej jest problem i trzeba cisnąć serwis?

Pozdro
Piotr

-- 21 Maj 2023 14:05 --

Witam

To forum w ogóle komuś pomaga? nikt kompletnie się nie wypowie? Widzę, że u Nas w kraju to już każdy każdego ma w......

Piterino
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 10 Maj 2023 14:06

Maszyna: Case 580SV

Firma: Własna firma


Reklama

simmet

Re: 580SV '22 Nowa maszyna skrzypi i trzeszczy przy obrocie

Postprzez rudesmen » 28 Maj 2023 07:51

To nie forum pomaga tylko ludzie...

Oczywiście, że polskiemu gwarantowi zależy tylko na zbyciu Cię niech tylko minie gwarancja niestety tak jest u Nas w kraju. Więc jeśli nie chcesz dać się wydymać czeka Cię długi proces, poświęcenie czasu i pieniędzy bez pewności, że wygrasz. Zacznij od konsultacji z prawnikiem. On Ci wszystko wyjaśni. Tutaj na forum nie ma nikogo z takim kompetencjami aby to opisać.

Jeśli zdecydujesz się na jakieś działania to opisuj co i jak, ja jestem zainteresowany.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: 580SV '22 Nowa maszyna skrzypi i trzeszczy przy obrocie

Postprzez Piterino » 19 Cze 2023 20:55

Witam
Dzięki za odpowiedź , jednak batalie prawnicze to ostatnie co chciałbym robić , wystarczy popatrzeć na przykład mercedesa za 1mln zł na youtubie , gościu przeszedł piekło i sądzi się już latami. Co do skrzypienia to przeszło po zastosowaniu smaru molibdenowego (masakrycznie drogi) ale cóż maszyna też droga :)
Poza tematem powiem wprost ODRADZAM ZAKUP nowych maszyn! to szrot! , co chwilę jakieś problemy , komunikaty , cholerne ad blue, dpf, błędy już od NOWOŚCI!, nie gaś maszyny kiedy ona sobie tego nie życzy , zimą to schowaj do ciepłego garażu i nie wystawiaj przed roztopami , instrukcja o samym adblue i dpf ma 3 tomy. Najlepsze że po 60mth pojawiły się luzy wszędzie , na teleskopie , na podporach , na szybko złączu , oszaleć można.
Pozdrawiam

Piterino
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 10 Maj 2023 14:06

Maszyna: Case 580SV

Firma: Własna firma


Re: 580SV '22 Nowa maszyna skrzypi i trzeszczy przy obrocie

Postprzez rudesmen » 20 Cze 2023 04:45

Takie opinie pojawiają się najczęściej właśnie apropos koparko-ładowarek różnych producentów. Na pewno w pewnym stopniu jest to wynik celowego "postarzania" produktu ale gdybyśmy znali skalę problemu globalnie vs ilość wyprodukowanych egzemplarzy może okazało by się że to tylko felerne egzemplarze z wadą fabryczną lub przypadki niefrasobliwych użytkowników?

Przywołałeś tą słynną historię więc sprawdziłem co Internet mówi o tym 3 lata później.
Chcielibyśmy nadmienić, iż na przestrzeni ostatnich pięciu lat sprzedaliśmy 70 tys. nowych samochodów, a do odkupu zakwalifikowaliśmy zaledwie 3, gdzie uznaliśmy zastrzeżenia Klientów (wada fabryczna). To element polityki i praktyki Mercedes-Benz Polska. Ale taka sytuacja nie zaszła w przypadku Mercedes-Benz S Coupe 63 AMG 4MATIC, ponieważ samochód był sprawny.

Na przestrzeni ostatnich 8 lat sprzedaliśmy w Polsce ok. 750 egzemplarzy tego modelu. Wszystkie były wyposażone w sprzęgło o sportowej charakterystyce, wszystkie były ekstremalnymi samochodami typu performance i wszystkie miały podobne cechy powodujące zwiększone doznania podczas jazdy. Wynika to z faktu, że co do zasady Klienci submarki AMG decydują się na taki wybór ze świadomością korzyści, ale też „surowości” w prowadzeniu, jaki zapewniają samochody sportowe. W przypadku Klienta, o którym mowa, zastrzeżenia mogły wynikać z nieco sprzecznych oczekiwań co do charakteru modelu i jego odmiany (Klasa S, czy model AMG na bazie Klasy S charakteryzują się całkowicie innym charakterem pracy skrzyni biegów czy chociażby zawieszenia).

Klient powoływał się na opinie techniczne, które zlecił zaangażowanym przez siebie ekspertom. Nie wchodząc w szczegóły tych opinii wystarczy wymienić, że m.in. wskazują one na wadę sprzęgła hydrokinetycznego, które w tym modelu w ogóle nie występuje.

https://spidersweb.pl/autoblog/mercedes ... al-motors/

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: 580SV '22 Nowa maszyna skrzypi i trzeszczy przy obrocie

Postprzez Piterino » 21 Cze 2023 16:49

Witam
off top
Szkoda, że bandziory z mercedesa zapomniały wspomnieć, że do właściciela felernego auta podjechało kilku innych właścicieli tego samego modelu i okazało się, że wibracji u nich nie ma żadnych :woot:
Dodając już na koniec chamskie i bezczelne zachowanie samych pracowników mercedesa to pokazuje jak nas klientów korposhity traktują.

Pozdrawiam
Piter

Piterino
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 10 Maj 2023 14:06

Maszyna: Case 580SV

Firma: Własna firma


Re: 580SV '22 Nowa maszyna skrzypi i trzeszczy przy obrocie

Postprzez rudesmen » 22 Sie 2023 18:19

Na YT trafiłem na nową wzmiankę apropo S63 AMG o którym pisaliśmy. W skrócie to tak jak mówiłeś... :wall:
https://www.youtube.com/watch?v=Aul8zxR7NTM

Podjąłeś jakieś działania w sprawie swojego CASE?

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: 580SV '22 Nowa maszyna skrzypi i trzeszczy przy obrocie

Postprzez Piterino » 23 Sie 2023 09:52

Hejka

Co do AMG to Panowie sprawę na pewno wygrają i mercedes się z tym liczył, więc opchneli na Ukrainę, skandal straszny a chyba nikogo to za bardzo w tym kraju nie interesuje do póki to jego coś takiego nie spotka, niestety taka rzeczywistość.

Co do mojej kwestii to zostało wysłane pismo do producenta bezpośrednio bo skrzypienie znowu się pojawiło. Natomiast serwisant mi powiedział żebym raczej nie liczył na nic konkretnego ze strony producenta. Cóż, zobaczymy co napiszą.

Piterino
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 10 Maj 2023 14:06

Maszyna: Case 580SV

Firma: Własna firma


Re: 580SV '22 Nowa maszyna skrzypi i trzeszczy przy obrocie

Postprzez Piterino » 07 Lis 2023 16:37

Witam
Co do skrzypienia to informuję , że przyszła odpowiedź od producenta , który twierdzi że tak nie może być! , dzwonili z serwisu będą rozbierać całość , wysięgnik , ramie itd. Pytanie czy nie odwiozą ją do Włoch na konsultacje :) to może za rok ją zobaczę. Na pewno jestem zaskoczony i zadowolony , że producent stanął na wysokości zadania i nie olał tematu. Pozdrawiam

Piterino
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 10 Maj 2023 14:06

Maszyna: Case 580SV

Firma: Własna firma


Re: 580SV '22 Nowa maszyna skrzypi i trzeszczy przy obrocie

Postprzez rudesmen » 07 Lis 2023 18:20

Bardzo się cieszę, że pomimo początkowego sceptycyzmu podjąłeś kroki i jak widać jest pozytywna reakcja przy zwykłej komunikacji jeszcze bez prawników :D

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej