wibako

case 580 sr3 ramie koparkowe nie działa tak jak powinno

case 580 sr3 ramie koparkowe nie działa tak jak powinno

Postprzez su_ski » 13 Sie 2010 18:08

Witajcie... posiadam case 580 sr 3 2009 rok 600 mtg...mam problem 1
Na koparkowym zauważyłem ze jak dociągam obie dźwignię do siebie na maxa wraz z domykaniem łyżki to przestaje mi działać główne 1 ramie... Probelmu nie ma jeśli obie dźwignie naciskam o 50% mniej.....
2 siłowniki od konika przesuwu przestały mi trzymać ramie i przy obrocie widzę jak konik lata góra dół ( pozycja pozioma lewo prawo)...
Co do przypadku 1 serwis mówi że zdarzają sie maszyny ze nie działają 3 ruchy na raz co robić....
Ostatnio edytowany przez su_ski, 14 Sie 2010 19:22, edytowano w sumie 1 raz

su_ski
Młodszy operator

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 29 Cze 2010 21:49
  • Miejscowość: Nowa Wieś
  • Pochwały: 5

Reklama

simmet

Re: case 580 sr3 ramie koparkowe nie działa tak jak powinno

Postprzez amigoserwis » 13 Mar 2011 17:12

witam też mam podobny problem z kop-ład case 580sle 97r są bardzo podobne rozdzielacze podejrzewam że takie same nie da rady wycisnąć z niej 2 funkcji na raz na tylnej łyżce przód działa podobnie serwis case stwierdził że to prawdopodobnie pompa po czym na wszelki wypadek podniósł ciśnienie w układzie :? . pompa została zdemontowana i sprawdzona. pompiarz stwierdził że jest dobra zgodnie z moimi przewidywaniami , nic nie daje podniesienie obrotów efekt jest gdy na przykład trzymam schowany już wysuw i pompa(słychać) ma pełny wydatek ,wtedy działa poprawnie ,podejrzewam że to jest zawór przelewowy jak go znaleźć i naprawić chyba że jest to coś innego podobno (tak serwisant stwierdził) że rozdzielacz w tym modelu jest nie do zajechania proszę o pomoc :wall: na wszelki wypadek amigoserwis@gmail.com
myślę więc jestem
kto pyta nie błądzi

amigoserwis
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 19 Sie 2010 20:38
  • Miejscowość: wałbrzych

Maszyna: jcb cat komatsu bobcat case


Re: case 580 sr3 ramie koparkowe nie działa tak jak powinno

Postprzez su_ski » 13 Mar 2011 20:16

witaj kolego wina leży po stronie rozdzielacza mnie wymienili jedną sekcję i działa ok

su_ski
Młodszy operator

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 29 Cze 2010 21:49
  • Miejscowość: Nowa Wieś
  • Pochwały: 5

Re: case 580 sr3 ramie koparkowe nie działa tak jak powinno

Postprzez amigoserwis » 14 Mar 2011 07:35

a miałeś takie same objawy? który rozdzielacz naprawiałeś bo podobno zawór główny jest w tym przednim, i jak byś pamiętał to która sekcje ci wymienili ???
myślę więc jestem
kto pyta nie błądzi

amigoserwis
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 19 Sie 2010 20:38
  • Miejscowość: wałbrzych

Maszyna: jcb cat komatsu bobcat case


Re: case 580 sr3 ramie koparkowe nie działa tak jak powinno

Postprzez su_ski » 14 Mar 2011 19:28

jutro zadzwonię i się zapytam...

su_ski
Młodszy operator

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 29 Cze 2010 21:49
  • Miejscowość: Nowa Wieś
  • Pochwały: 5

Re: case 580 sr3 ramie koparkowe nie działa tak jak powinno

Postprzez amigoserwis » 14 Mar 2011 21:40

a jeszcze jedno na ramieniu (tył)jest jakaś jeszcze nie zidentyfikowana prze zemnie instalacja elektryczna (dwa kable) podłączona do czujnika na ramieniu ale niestety nie jest prawidłowo podłączona tzn. ma przerwy może ten czujnik ma jakiś wpływ na działanie jakiegoś elektrozaworu albo coś ?fakt że nie miałem jeszcze okazji prześledzić dokąd te kable idą
myślę więc jestem
kto pyta nie błądzi

amigoserwis
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 19 Sie 2010 20:38
  • Miejscowość: wałbrzych

Maszyna: jcb cat komatsu bobcat case


Re: case 580 sr3 ramie koparkowe nie działa tak jak powinno

Postprzez jacek j » 14 Mar 2011 22:36

Jeśli piszesz że masz czujnik przeciążeniowy (ten przy siłowniku) to pewnie masz wersje Francuzką i również masz zawory bezpieczeństwa, jeśli tak to zaczął bym od wyrzucenia tych zamków bo często wypracowane robią więcej zamętu niż pożytku, na przednim osprzęcie są takie same.
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Re: case 580 sr3 ramie koparkowe nie działa tak jak powinno

Postprzez amigoserwis » 15 Mar 2011 00:21

ok jutro się przyjrzę temu bliżej pod tym kontem dzięki za podpowiedz :D ale jak rozumiem to ten czujnik steruje zaworem przeciążeniowym (bezpieczeństwa) , no i tak sobie myślę w mojej małej pustej główce że jak by zadziałał(źle działał za szybo puszczał) zawór bezpieczeństwa to nie miała by siły, a ona nie narzeka na jej brak, bez urazy sprawdzam tylko czy racjonalnie myślę(bo czasami człowiek nie widzi tego co dla innego jest oczywiste). takie pierwsze wrażenie że pompa ma za małą wydajność a na mój rozum nie ma domyka się zawór przelewowy. , kurcze nie wiem jak jest sterowany zawór (prze zemnie nazywany) przelewowy który blokuje wypływ oleju z rozdzielacza. w momencie otwarcia zamka na siłownik, bo im bardziej otwarty zamek na siłownik to tym bardziej ten zawór musi być zamknięty. ja to tak rozumuje ale nie wiem czy dobrze dzięki za pomoc pozdr.
myślę więc jestem
kto pyta nie błądzi

amigoserwis
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 19 Sie 2010 20:38
  • Miejscowość: wałbrzych

Maszyna: jcb cat komatsu bobcat case


Re: case 580 sr3 ramie koparkowe nie działa tak jak powinno

Postprzez guraldg » 28 Mar 2011 20:10

Jak była przyczyna awarii ??

guraldg
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 20 Sty 2011 01:44
  • Miejscowość: polska

Maszyna: NH LB 95


Re: case 580 sr3 ramie koparkowe nie działa tak jak powinno

Postprzez amigoserwis » 29 Mar 2011 06:30

witam koledzy jak pisał jacek j to musi być ta francuska wersja z zamkami na siłownikach. są tylko na 2 na głównym i tym roboczym. na łyżce nie ma to one były powodem tej awarii. drobna regulacja pomogła . ale nie ryzykowałem, zdemontowałem części (sprężynę i ten trzpień) tych zamków odpowiedzialnych za to zamykanie ale w przyszłości zamierzam je całkowicie zdemontować , fakt że bezpieczniej pracuje się z tymi zamkami ale i one mogą ulec awarii pozdr.
myślę więc jestem
kto pyta nie błądzi

amigoserwis
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 19 Sie 2010 20:38
  • Miejscowość: wałbrzych

Maszyna: jcb cat komatsu bobcat case


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej