wibako

Nowa seria CASE o nazwie T

Nowa seria CASE o nazwie T

Postprzez su_ski » 21 Sty 2011 12:13

Byłem ostatnio u dilera case z zapytaniem o ceny nowości. Z cenami podobnie jak w tamtym roku ale maszyna jest całkiem inna. Case wraca do czasu kiedy były produkowane SLM. Z resztą zobaczcie sami http://www.kingisback.com/

su_ski
Młodszy operator

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 29 Cze 2010 21:49
  • Miejscowość: Nowa Wieś
  • Pochwały: 5

Reklama

simmet

Postprzez borex1996 » 21 Sty 2011 15:44

Powraca model tylnego teleskopa, który był lepszy, gdyż wysuwała się obudowa, przez co ślizgi się nie brudziły. A to znacznie wydłużało ich żywotność. Szkoda że nie powrócą do odlewu tylnego ramienia, bo te były niezniszczalne :faja:
Roboty ziemne- drogowe- wyburzeniowe- leśne

Awatar użytkownika
borex1996
Operator

  • Posty: 273
  • Rejestracja: 07 Paź 2010 17:28
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 9

Postprzez zibi75x » 23 Sty 2011 19:43

Jeszcze może sie zdaży ze Cat też do tego powróci . dlugo w Case stosowali to ramie pochodzenia bodajże forda a potem fiat też to miał , widocznie jakieś powroty do starych dobrych rozwiazań sie zaczynają

zibi75x
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 25 Lis 2009 21:57
  • Miejscowość: Dolny Śląsk

Postprzez borex1996 » 23 Sty 2011 22:57

Może nareszcie.
A Cat stosuje już to w serii E. Powinni jeszcze dać do wyboru silniki Cumminsa i Iveco. Stare były niezniszczalne, choć żreć lubiły. Te nowe włochy to nie wiadomo co pokażą,ale piją umiarkowanie. Swoją drogą to nawet ładne te T-tki. :faja:
Roboty ziemne- drogowe- wyburzeniowe- leśne

Awatar użytkownika
borex1996
Operator

  • Posty: 273
  • Rejestracja: 07 Paź 2010 17:28
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 9

Postprzez mivhal » 23 Sty 2011 23:52

borex1996 napisał(a):Może nareszcie.
A Cat stosuje już to w serii E. Powinni jeszcze dać do wyboru silniki Cumminsa i Iveco. Stare były niezniszczalne, choć żreć lubiły. Te nowe włochy to nie wiadomo co pokażą,ale piją umiarkowanie. Swoją drogą to nawet ładne te T-tki. :faja:


Ale Cat już zaprzestał w 2009 produkcję z tym rodzaju ramienia i Cat seria II wychodzi w tradycyjnym dla Cata teleskopie.

http://otomoto.pl/caterpillar-K13159.html

mivhal
Operator

  • Posty: 341
  • Rejestracja: 07 Lut 2008 14:59
  • Miejscowość: spod mostu :)
  • Pochwały: 2

Postprzez mechanior » 24 Sty 2011 02:43

mivhal, CAT nigdy wcześniej nie miał tego typu teleskopu jak zastosowane w maszynach E2, nowy wysuw w CAT E2 jest wzorowany na moim zdaniem NAJLEPSZYM rozwiązaniu z szyną otwartą, nomen omen chyba włoskim (FORD, NH, KOMATSU, FH itp)
poprzednie z maszyn E do roku 2010, takie jak w starych CASE ze ZSUWANĄ OBUDOWĄ było może i fajne ale maszyna potrafiła się przewrócić na maksymalnym wysięgu bo spawana solidna pochwa waży swoje, w CASE konstrukcja tej pochwy była znacznie delikatniejsza

a nowa maszyna CASE musiała się pojawić po przejęciu i fuzji NEW HOLLAND/CASE w nową markę CNH... do tej pory po zmianach przemalowywano maszyny NH na pomarańczowo, hehehehe... np CASE 695 to zamaskowany NH LB115B
a może odwrotnie ?? któż to zgadnie ?

a silnik... cóż... ani IVECO ani nowe małe CUMMINSy CR mimo mocy nie wzbudzają mojego zaufania, po prostu jak wszystko teraz, przekombinowane są...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez mivhal » 24 Sty 2011 18:48

wiem że nigdy nie miał tego rozwiązania :) dlatego zwróciłem uwagę borex1996 na to. Osobiście posiadam Cata 428E sr I i nie za bardzo mi się podoba praca bo ogranicza trochę widoczność przy wysuniętym teleskopie i szybciej pojawiają się luzy na tym rozwiązaniu.

mivhal
Operator

  • Posty: 341
  • Rejestracja: 07 Lut 2008 14:59
  • Miejscowość: spod mostu :)
  • Pochwały: 2

Postprzez mechanior » 24 Sty 2011 20:28

428B/C/D wysuw wyjeżdża ze środka ramienia które ma konstrukcję "zamkniętą"
428E seria 1 ma wysuw konstrukcji zamkniętej gdzie całość zsuwa się z ramienia (jak w CASE tylko potężniejsze)
428E seria 2 po 2009r wysuw wyjeżdża ze środka ramienia które jest od góry otwarte (przekrój U) zupełnie inna konstrukcja niż maszyny B/C/D
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez borex1996 » 24 Sty 2011 22:02

Ja nie mówiłem że Cat stosował to rozwiązanie kiedyś, tylko zaznaczyłem, że w maszynach serii E zastosowali je. Rzeczywiście od 2010 robią już przekrój U, nie zauważyłem zmiany, bo się jej nawet nie spodziewałem. To z kontekstu zdania zibi75x można wywnioskować, że Cat je kiedyś stosował :faja:
Roboty ziemne- drogowe- wyburzeniowe- leśne

Awatar użytkownika
borex1996
Operator

  • Posty: 273
  • Rejestracja: 07 Paź 2010 17:28
  • Miejscowość: Małopolska
  • Pochwały: 9

Postprzez mechanior » 24 Sty 2011 23:32

mivhal napisał(a):Ale Cat już zaprzestał w 2009 produkcję z tym rodzaju ramienia i Cat seria II wychodzi w tradycyjnym dla Cata teleskopie.


jeśli ktoś twierdził w wypowiedzi że CAT wrócił do starego rozwiązania to niestety jak wyżej
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez mivhal » 24 Sty 2011 23:55

nie zwróciłem na to uwagi. Mam jeszcze Volvo z 2008 r. to też ma układ U i chyba Volvo ma od samego początku takie rozwiązanie. Cat zaczyna testować różne rodzaje teleskopu :D

mivhal
Operator

  • Posty: 341
  • Rejestracja: 07 Lut 2008 14:59
  • Miejscowość: spod mostu :)
  • Pochwały: 2

Postprzez mechanior » 25 Sty 2011 00:19

mam nadzieję że skończyli bo TO rozwiązanie wydaje mi się najlepsze
jak jeszcze zastosują ślizgi z brązu zamiast tandetnego plastiku to po prostu MASAKRA
w Komatsu WB93 wymienia się ślizgi co 5-8 lat... bez komentarza...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez mivhal » 25 Sty 2011 00:55

ja na swojej BL-ce mam ok 2.5 tys mtg i nawet nie regulowałem :)

mivhal
Operator

  • Posty: 341
  • Rejestracja: 07 Lut 2008 14:59
  • Miejscowość: spod mostu :)
  • Pochwały: 2

Postprzez zibi75x » 26 Sty 2011 21:39

To jak sie nie myle w stanach ciągle takie samo ramie jest montowane w CASE. Może to i oszczędniej że cała gama sprzętu tego typu korzysta z tego samego ramienia.
Ostatnio edytowany przez zibi75x, 27 Sty 2011 19:39, edytowano w sumie 1 raz

zibi75x
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 25 Lis 2009 21:57
  • Miejscowość: Dolny Śląsk

Re: Nowa seria CASE o nazwie T

Postprzez KMM » 13 Kwi 2011 23:56

Ramię jest żeliwne i nie ma żadnych ślizgów,( nie trzeba smarować) wysuw na łożyskach- gwarancja dożywotnia konstrukcja stalżeliwna (chodzi o wagę ) wysokość przejazdowa 3,5 m !( bardzo nisko) . jeszcze coś, trzeba słuchać i czytać co mówią i piszą w gazetach branżowych.

KMM
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 13 Kwi 2011 23:29

Maszyna: CASE 695


Re: Nowa seria CASE o nazwie T

Postprzez jacek j » 14 Kwi 2011 18:41

Kolego KMM musisz z dystansem traktować to co piszą w gazetach branżowych bo bzdurą są łożyska w wysuwie,zastosowano stare dobre rozwiązanie z modeli lat 90 z 4 ślizgami wewnętrznymi na końcu żeliwnej części.Jeśli uważasz że czegoś nie trzeba smarować to powodzenia w eksploatacji maszyny.
Z ciekawszych zmian dla eksploatacji zastosowano mocniejsze przednie mosty a w nich uszczelniacze kasetowe na półosiach napędowych.Co prawda droższe ale na pewno są bardziej żywotne, przede wszystkim skończą się kosztowne wymiany powycieranych przez uszczelniacze półośki i wieczne wycieki.
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Re: Nowa seria CASE o nazwie T

Postprzez mechanior » 27 Kwi 2011 00:21

jacku, uwierz mi, wycieki się nie skończą, kasetówki co prawda nie niszczą półosi ale zużywają się równie szybko i często trzeba je wymieniać z tą różnicą że nie da się ich kupić za 25 pln a produkują je może 2 firmy na świecie (CORTECO i KAGO)
wszystko zależy jak zwykle od eksploatacji i zdrowego rozsądku operatora

kolego KMM, poza prasą branżową zawierającą bełkot handlowców trzeba jeszcze czytać dane techniczne ze stron producentów i dystrybutorów oraz zasięgać języka u użytkowników czy serwisantów

nasza prasa "fachowa" to w 90% darmowe, sponsorowane przez autorów artykułów wydawnictwa nie mające nic wspólnego z niezależnością i solidnością, publikacje w nich zawarte zawierają nieudolnie przetłumaczone foldery i wywiady z drętwymi marketingowcami i właścicielami/prezesami firm nie mającymi zielonego pojęcia o przedmiocie dyskusji poza wskaźnikami wzrostu sprzedaży i zyskiem

jeśli możesz rzucić tytułem wiarygodnego pisma branżowego na miarę AutoBild, Motor czy choćby Cztery Kąty, Murator itp to będziemy wszyscy wdzięczni...
może nie szukałem zbyt dokładnie, bo po tych wszystkich Pośrednikach Budowlanych, ATB czy innym chłamie to po prostu nie chce się zagłębiać tylko po to by przeczytać kolejne pochwały dyrektora czy prezesa jakiegoś kamieniołomu na temat firmy Amago i ładowarek Hyundai czy dynamicznego rozwoju Komatsu w Polsce (CALL THE EXPERTS)... to już jest nudne...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej