wibako

Awaria hydrauliki w Case 580B

Awaria hydrauliki w Case 580B

Postprzez roman6070 » 08 Mar 2011 11:31

Witam.
Podczas pracy nagle przestały pracować łyżki i przód i tył. Najprawdopodobniej padła pompa bo nie zaciąga oleju do filtra. Gdzie znajduje się ta pompa i jaki jest ewentualny koszt wymiany? A może to coś innego?
Pozdrawiam
CASE 580B
Roman

roman6070
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 15 Lut 2010 18:44
  • Miejscowość: Ulfborg

Reklama

simmet

Postprzez kubackim » 08 Mar 2011 21:26

Ze zbiornika hydrauliki idzie zasilanie prosto do pompy. Raczej niejest mikroskopijnych rozmiarów więc z poszukaniem jej nie powinno być większego problemu. Co do reszty to jeśli Jacek.j Ci nie pomorze to będzie bida.

kubackim
Operator

  • Posty: 354
  • Rejestracja: 09 Sty 2009 20:14
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 13

Postprzez jacek j » 08 Mar 2011 22:32

580B to nawet na własne oczy nie widziałem, ale często zdarza się że obcina się frez w sprzęgiełku poprzez które napędzana jest pompa. Pompe znajdziesz pod chłodnicami z przodu maszyny napędzana jest z dolnego koła pasowego silnika.
Ostatnio edytowany przez jacek j, 09 Mar 2011 23:44, edytowano w sumie 1 raz
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Postprzez roman6070 » 09 Mar 2011 14:05

Dokładnie to jest Case 580CK B.
Dzięki koledzy.Pompę znalazłem i odkręciłem ale okazuje się ,że jest na wieloklinie który zjechał się i na pompie i od strony silnika. Co zrobić żeby koszty naprawy były jak najmniejsze? Jak zrobić żeby sprzęt dalej chodził?
Pozdrawiam
Roman

roman6070
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 15 Lut 2010 18:44
  • Miejscowość: Ulfborg

Postprzez kubackim » 09 Mar 2011 18:17

Jeśli połączenie koło pasowe-pompa jest bezpośrednie ( bez sprzęgła ), to pozostaje pompę i koło pasowe dać do "złotej rączki". Jeśli ma konkretny park maszynowy to powinien takie cuś naprawić. W Jarocinie jest taki zakład. Tylko ten Ulfborg gdzie mieszkasz to chyba w Polsce nie jest?

kubackim
Operator

  • Posty: 354
  • Rejestracja: 09 Sty 2009 20:14
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 13

Postprzez roman6070 » 09 Mar 2011 19:45

To jest w Dani. Dlatego większość rzeczy muszę robić sam. Tu godzina pracy mechanika kosztuje min. 260 zł ( w przeliczeniu) a oni się nie bawią w naprawę tylko zaraz wkładają nowe części. Jak nie dam rady sam zrobić to w maju będę w Polsce i wtedy bym potrzebował namiary na kogoś , kto by zrobił to od ręki.
Sprzęgła nie ma więc może przerobić to na klin?
Roman

roman6070
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 15 Lut 2010 18:44
  • Miejscowość: Ulfborg

Postprzez kubackim » 09 Mar 2011 20:57

No właśnie, oni się nie bawią w takie rzeczy tylko wkładają nowe. Masz tam jakieś narzędzia to kombinuj. Może coś się urodzi z tego.

kubackim
Operator

  • Posty: 354
  • Rejestracja: 09 Sty 2009 20:14
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 13

Postprzez mechanior » 10 Mar 2011 02:06

roman6070 napisał(a):Tu godzina pracy mechanika kosztuje min. 260 zł ( w przeliczeniu) a oni się nie bawią w naprawę tylko zaraz wkładają nowe części.


to ja się przeprowadzam... albo do USA tam jest 120 $
to tera powiedzcie mi jak oni dają radę wyjść na swoje przy porównywalnych cenach za godzinę pracy maszyną ?
może kolega z Danii nas oświeci ?

[ Dodano: Czw Mar 10, 2011 1:13 am ]
lepiej nic nie łataj tymczasowo bo jeszcze większego bałaganu narobisz

naciąć wieloklin na pompie będzie trudno nawet u nas z "konkretnym" parkiem maszynowym
dziwne że padł jednocześnie po obu stronach bo zazwyczaj wałek pompy jest zajebiście twardy a materiał po drugiej strony bardziej miękki właśnie po to by objechało w kole pasowym a nie na wałku, może logiczniej jednak będzie wymienić wałek w pompie?
oraz oczywiście koło pasowe z wieloklinem, może coś się uda zdobyć używanego jeśli bardzo ci zależy na cięciu kosztów, ale jak tam takie ceny to pewnie też proporcjonalnie dochody są, nie ?

jacek j, czy tam rzeczywiście nie ma żadnego sprzęgła?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez roman6070 » 10 Mar 2011 10:45

Ta maszyna ma ponad 30 lat. Kupiłem ją od gościa , który chciał ją wywieźć na złom. Po wymianie wszystkich filtrów i olei pracowała u mnie 1,5 roku bez problemów.
Kupiłem ją z uwagi na ceny usług w Dani ponieważ zaczynałem budowę. Mam jeszcze trochę terenu do wyrównania więc musi jeszcze pochodzić. Co prawda już mi się dawno zwróciła ale jak będzie sprawna to "popchnę " ją dalej.

Co do cen to godzina pracy koparki kosztuje trochę więcej niż pracy pracownika . W sumie jest to około 750 kr/h
Na "lewo" trzeba dać 300-350
A co do zarobków-nie trzeba sobie rękawów wyrywać żeby spokojnie żyć.
Roman

roman6070
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 15 Lut 2010 18:44
  • Miejscowość: Ulfborg

Postprzez jacek j » 10 Mar 2011 19:42

Pewien rodzaj sprzęgła jest,może raczej tłumik drgań.Jedna strona zakończona wielowypustem żeby wprowadzić wałek pompy,druga strona przykręcona do koła pasowego poprzez tulejki.Pomiędzy tulejkami a sprzęgiełkiem jest zawulkanizowana guma która ma niwelować szarpnięcia i drobne nieosiowości pomiędzy silnikiem i pompą.
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Postprzez mechanior » 10 Mar 2011 21:17

w takim razie wydaje mi się że wałek powinien ocaleć, podobne rozwiązanie sprzęgła jest w CAT 428B ale tam jest pompa tłoczkowa Rexroth której wałek jest twardy tak że ciężko go ugryźć kątówką (mam ich parę z różnych maszyn i używam jako wybijaków) sprzęgła padają baaardzo często ale pompy zdecydowanie wytrzymują, lepiej sprawdź czy na pewno wałek oberwał
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez roman6070 » 10 Mar 2011 21:21

Z tego co widziałem to masz chyba rację. Jest taka tuleja przykręcona do koła pasowego czterema śrubami.Ale dokładnie będę wiedział jutro jak ją wykręcę.
Czy wie ktoś może gdzie mógłbym dostać te części? (sprzęgło i wieloklin do pompy)
A może całą pompę używaną tanio?
Roman

roman6070
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 15 Lut 2010 18:44
  • Miejscowość: Ulfborg

Postprzez jacek j » 10 Mar 2011 21:29

Co do używek w Danii to nie wiem a już napewno nie do tej wersji.Masz od siebie 45 km do jakiegoś serwisu to możesz popytać.
CONMAC A/S - 45 km
TAVLUNDVEJ 4-6
HERNING , 7400 , Denmark
Phone: +45 7026 2233
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Postprzez roman6070 » 10 Mar 2011 21:48

tutaj to będą mieli pewnie ceny jak na Batorym. Jak będę musiał to pojadę po te części do Polski ( pewnie będzie taniej) Masz może jakieś namiary w kraju gdzie na pewno je dostanę?
Roman

roman6070
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 15 Lut 2010 18:44
  • Miejscowość: Ulfborg

Postprzez jacek j » 10 Mar 2011 22:05

Sprawdż cene bo może się okazać że nie ma sensu szukać.Co do cen są znormalizowane w całej europie przez koncern Case więc warto sprawdzić.Używkę bedzie ciężko znaleźć.
Pompy szukaj z oznaczeń na jej tabliczce,nie modelu maszyny.
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Postprzez CSB.Ostrowski » 11 Mar 2011 00:42

zanim zaczniesz coś kupować sprawdź czy frez na całej długości jest zjechany jeśli tylko w połowie(stosowano rezerwę i różne długości sprzęgła) to wystarczy dokupić dłuższe sprzęgło lub standardowe i dorobić odpowiedni dystans(lub podkładki) jeśli nie to lipa nowy wałek albo pompa bo napawanie sądzę że nie będzie się sprawdzać pompa przypuszczam jest comerciala (teraz parker) mogę się mylić oryginał drogi ale wiem że warszawa robi coś podobnego ale to kwestia dotarcia i upewnienia się cena połowa oryginału i to podejrzewam nawet z przyjazdem do polski. Dokładnie sprawdzaj tabliczki(nazwy numery) nie sugeruj się nazwą koparki bo większość to składaki szukaj zamienników dzięki bogu jest internet. Powodzenia.

[ Dodano: Pią Mar 11, 2011 12:14 am ]
sorki nie wczytałem się dokładnie ale faktycznie można przerobić na klin tyle że standardowe sprzęgło może nie wytrzymywać ponieważ jest stosunkowo cienkie są grubsze te dłuższe łapiące na całej długości frezu więc jeśli jest jeszcze trochę frezu lepiej kupić właśnie te zamiast standardowych bo ewentualnie można później kombinować z klinem. Ostatnia możliwość wcale nie najprostsza próbować rozwiercić sprzęgło z wałkiem ale to w przypadku gdy mamy kupić pompę a maszyna jest potrzebna bo może się nie udać albo będzie zrywać no i kwestia że może to wpłynąć na wyważenie wału ostatni pomysł do dyskusji bo nie próbowałem więc nie jestem pewien czy to ma sens co do twardości wałka to sam wałek oka ale przystarej maszynie która na pewno już dawno dostała luz na sprzęgle i przy ciągłych biciach i dużej sile obrotowej frezy na wałku mogą być zjechane poza nie wiemy czy to oryginalny wałek czy ktoś już go wymieniał.

[ Dodano: Pią Mar 11, 2011 12:16 am ]
znaczy sprzęgło nie wałek

CSB.Ostrowski
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 10 Mar 2011 12:38
  • Miejscowość: zgierz

Re: Awaria hydrauliki w Case 580B

Postprzez roman6070 » 12 Mar 2011 20:44

Mam już wszystko na wierzchu. Ktoś tu już kombinował. Po numerze na pompie ( 3249110075 ) okazuje się że jest ona od case 580G. Wałek dokręcony na koło pasowe jest wieloklinem który ktoś przedłużył tulejką w którą wchodzi wałek pompy ( a może tak było oryginalnie ? )
Czyli szukam sprzęgła i wałka do pompy ( lub pompy)
Wiecie może gdzie tego szukać? W poniedziałek sprawdzę tutaj serwisy ale jak znam życie to cena mnie odstraszy.

I jeszcze jedno pytanie. Czy po rozkręceniu pompy da można wymienić wałek wieloklina na nowy? I czy w ogóle idzie dostać taką część?
Roman

roman6070
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 15 Lut 2010 18:44
  • Miejscowość: Ulfborg

Re: Awaria hydrauliki w Case 580B

Postprzez kubackim » 12 Mar 2011 21:05

Zapytaj Jacka z Gdyni ma sporo części używanych tel 501-115-228 , 601-610-042

kubackim
Operator

  • Posty: 354
  • Rejestracja: 09 Sty 2009 20:14
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 13

Re: Awaria hydrauliki w Case 580B

Postprzez kubackim » 12 Mar 2011 21:17

roman6070 napisał(a):I jeszcze jedno pytanie. Czy po rozkręceniu pompy da można wymienić wałek wieloklina na nowy? I czy w ogóle idzie dostać taką część?

To jest pompa zębatkowa więc jak wymienisz wałek główny z jedną zębatką to należało by wymienić i drugi by to się ładnie zgrywało. U tego gostka z Gdyni widziałem chyba nową pompę do 580 G. Więc może będzie miał i środek. Albo Jacek j coś u siebie znajdzie.

kubackim
Operator

  • Posty: 354
  • Rejestracja: 09 Sty 2009 20:14
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 13

Re: Awaria hydrauliki w Case 580B

Postprzez roman6070 » 13 Mar 2011 10:52

A wiesz może gdzie można kupić te części? Często jestem w Poznaniu więc gdzieś w tych okolicach. W tygodniu popatrzę tutaj ale nie wiem czy coś dostanę.
Roman

roman6070
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 15 Lut 2010 18:44
  • Miejscowość: Ulfborg

Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej