wibako

580G remont skrzyni?

580G remont skrzyni?

Postprzez tomektomek » 14 Mar 2011 21:33

mam takie pytanie jestem na etapie remontu silnika i mam wyjeta skrzynie zmiany kierunku jazdy i jak rozłanczałem skrzynie z silnikiem to po rozłączeniu z tego sprzegła kinetycznego wyleciał olej tak z pół litra może litr czy to jest coś nie tak czy tak powinno byc . i mam jeszcze takie pytanie czy w tej skrzyni jest ten sam olej co w tym sprzęgle ? mam case 580g . z góry dzieki za odpowieć
KIEDYŚ BIAŁORUŚ TERAZ CASE 580G

tomektomek
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 14 Gru 2010 20:13
  • Miejscowość: FIRLEJ

Maszyna: CASE 580G


Reklama

simmet

Re: problemy z jazdą w Case 580 G

Postprzez zibi75x » 15 Mar 2011 00:04

Olej sobie dolejesz jak wszystko zmontujesz razem, olej jest ten sam bo to jesty połączone..

zibi75x
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 25 Lis 2009 21:57
  • Miejscowość: Dolny Śląsk

Re: 580G remont skrzyni?

Postprzez ir-kop » 16 Mar 2011 20:51

Kolego, mam dobrą radę. Na tym łączeniu gdzie ten olej wyleciał to postaraj się o nowy uszczelniacz, bo na starym jak złożysz to będzie ciekło. Poza tym, jak założysz nowy uszczelniacz to złóż sprzęgło delikatnie w skrzyni a potem załóż silnik i dopiero przykręć sprzęgło do koła zamachowego przez otwór w skrzyni. Jak zrobisz to w innej kolejności to raczej na 99% będzie ciekło.
Praca ? kopanie . Drobne zainteresowania ? naprawa, remonty, drobne łamigłówki mechaniczne.

Awatar użytkownika
ir-kop
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 12 Paź 2008 09:03
  • Miejscowość: lublin

Maszyna: Case 580G , 580 SK


Re: 580G remont skrzyni?

Postprzez zibi75x » 17 Mar 2011 00:51

Jak byś mógł precyzyjniej rozwinąć tę kolejność to może nauczył bym się czegoś nowego.....

zibi75x
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 25 Lis 2009 21:57
  • Miejscowość: Dolny Śląsk

Re: 580G remont skrzyni?

Postprzez ir-kop » 17 Mar 2011 09:55

Chodzi o to że jak łączysz silnik z tą skrzynią kierunku jazdy (zmiennikiem) to na połączeniu masz sprzęgło hydrokinetyczne (taka bańka przykręcana do koła zamachowego). Na połączeniu tego sprzęgła ze zmiennikiem jest uszczelniacz (zimering) i jak przykręcasz (łączysz) silnik ze zmiennikiem a sprzęgło masz przykręcone do silnika to napewno przy celowaniu uszkodzisz ten uszczelniacz (zimering). Dlatego proponuję sprzęgło odkręcić od koła zamachowego silnika założyć go na wałek w zmienniku (tak jak ma być) oczywiście uważając na ten uszczelniacz, następnie skręcić zmiennik z silnikiem, następnie przez otwór na dole obudowy sprzęgła przykręcić sprzęgło do koła zamachowego (chyba 6 śrub jak dobrze pamiętam).

Nie potrafię lepiej tego opisać, ale ten sposób gwarantuje że wszystko zagra bez problemów.
Praca ? kopanie . Drobne zainteresowania ? naprawa, remonty, drobne łamigłówki mechaniczne.

Awatar użytkownika
ir-kop
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 12 Paź 2008 09:03
  • Miejscowość: lublin

Maszyna: Case 580G , 580 SK


Re: 580G remont skrzyni?

Postprzez robik » 17 Mar 2011 11:14

Cieknie wtedy jak jest wywalona panewka w pompie. A pomiędzy uszczelniaczem a panewką jest otwór którym olej spłynie spowrotem o miski. Uszczelniacz zbiera znikome ilości oleju. Dużo części pasuje od 3cx i są o wiele tańsze.

robik
Fizol

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 20 Mar 2010 20:33
  • Miejscowość: gorzow
  • Pochwały: 1

Re: 580G remont skrzyni?

Postprzez ir-kop » 17 Mar 2011 12:01

Ja go uszkodziłem przy składaniu i ciekło dosyć mocno, więc tego samego dnia co składałem musiałem znowu rozebrać, wymienić ten uszczelniacz a proste to nie było bo po wyjęciu okazało się że jest calowy i problem był z kupnem, musiałem czekać aż mi ściągną. Potem składałem takim sposobem jak opisałem żeby go znowu nie uszkodzić i działa już dobre trzy lata i nic nie cieknie.
Praca ? kopanie . Drobne zainteresowania ? naprawa, remonty, drobne łamigłówki mechaniczne.

Awatar użytkownika
ir-kop
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 12 Paź 2008 09:03
  • Miejscowość: lublin

Maszyna: Case 580G , 580 SK


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej