wibako

luzy na tylnym ramieniu

Re: luzy na tylnym ramieniu

Postprzez adkow » 09 Kwi 2011 14:39

kolego jeszcze raz z wielkim szacunkiem
te stale tuleje to mam wybite jako w pierwszej maszynie i moge sie tylko domyslac ze chodzila na mlocie ...
bo case jest to moja pierwsza maszyna u mnie w jcb czy hidromku w tych miejcach wogole luzuw tych miejcach brak ...

ale pokusilo mnie wziac w pakiecie trzy maszyny

i to ja napisalem co jest dla mnie bzdura ze w serwisie powiedziano mi napawanie
ja mysle ze rozbiore tylne ramie i dam na maszyne do roztoczenia .... i zrobie z gatunkowej stali nowe swoznie ...

mysle ze juz wiecej nie bedziemy sie droczyc !!!! bo czlowiek w takich sytuacjach jak moja jest troche nerwowy

Jak kogos deneruje TO WIELKIE PRZEPRASZAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

adkow
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 26 Mar 2011 13:14
  • Miejscowość: starogard gdanski

Maszyna: CASE 695SM


Reklama

simmet

Re: luzy na tylnym ramieniu

Postprzez andrzejz » 10 Kwi 2011 17:58

Koledzy forumowicze to co napisałem w poprzednim poście też nie wyssałem sobie z palca, mam w tej dziedzinie nie małe doświadczenie, nie takie jak mechanior ale zawsze.
Pierwszą moją koparką była białoruśka, 13 lat temu kupiłem CASE 580G z przebiegiem 12500 motogodzin, w ciągu 12 lat przepracowałem tą maszyną ok. 8500 motogodzin i sprzedałem ją teraz w styczniu w lepszym stanie jak ją kupiłem. Wszystko przy tej maszynie robiłem sam; naprawy łyżek, sworzni, siłowników itp.
Wiele rzeczy zmodernizowałem, dorobiłem RIDE CONTROL, widły zakładane bez wysiadania z maszyny i wiele innych. W zeszłym roku kupiłem nowszą koparkę, wybrałem CASE 590 SM ze względu na to że większość połączeń ruchomych posiada tulejki wymienne, osłonięty teleskop może troszkę też z sentymentu do tej marki.
Teraz zabrałem się za tulejowanie bo nie chcę czekać aż luzy będą takie że nie będzie można trafić w wykop a tłoczyska się połamią.
Tu nie zgodzę się z panem mechaniorem, tłoczyska nie łamią się od braku luzu tylko od jego nadmiaru.
Luz jest potrzebny rzędu 0,2 mm ale w tulejkach siłownika a nie w tulejkach wspawanych w wysięgnik.
Tulejowanie zacząłem od zapytania o ceny sworzni i tulejek w serwisach i tu mnie zamurowało, koledzy 1000 PLN netto za jeden sworzeń, a 200 do 500 za tulejkę to już przesada, chyba że są ze złota. Do naprawy samego konika potrzebuję 5 sworzni i ok.30 tulejek rachunek jest prosty. Kupiłem już materiał, koszt ok.500 PLN nett, toczenia wykonam sam (posiadam tokarkę), zajmie mi to ok. tygodnia, koszt nawęglania i hartowania to 600 PLN netto, szlifowanie 500 do 700 PLN. Zdemontowane tulejki po przeszlifowaniu mogę wykorzystać do następnych napraw. Jest tylko jeden sworzeń w koniku który nie ma tulejek wymiennych i otwory trzeba rozwiercić, mam już przygotowany odpowiedni rozwiertak i co ważne można to wszystko wykonać bez rozpinania hydrauliki i całkowitego demontażu konika.
U kolegi adkow nie widzę problemu chociaż miałbym kupić rozwiertak i samo rozwiercanie zajęło by mi cały dzień (koszt roztaczania na maszynie 800PLN) niezła dniówka.
Jeszcze jedno zawieziesz do roztaczania i wcale nie masz pewności że zrobią ci to tak jak należy, wiem to z doświadczenia.
Kolego mechanior wcale nie pisałem że może się za to zabrać ktoś kto ma problem z wymianą urwanej kalamitki i do dyspozycji młotek i łom i że to jest łatwe.
Szacunek dla kolegi mechaniora za to że chętnie dzieli się swoją wiedzą z potrzebującymi.
Pozdrowienia dla wszystkich.

andrzejz
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 17 Lut 2007 20:35
  • Miejscowość: z pod tarnowa
  • Pochwały: 2

Re: luzy na tylnym ramieniu

Postprzez adkow » 11 Kwi 2011 18:23

witam...
mi tylko chodzilo o roznego typu podpowiedzi , a jaka mozliwosc i rozwiazanie wybiore to zalezy od kazdego indywidualnie...
ale milo ze jaszcze ktos interesuje sie tematem
pozdrawiam...
dzis montuje mi mechanik pompe i bede mogl myslec dalej...

adkow
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 26 Mar 2011 13:14
  • Miejscowość: starogard gdanski

Maszyna: CASE 695SM


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej