wibako

Jak zamontowac zamiatarke do koparko-ładowarki?

Jak zamontowac zamiatarke do koparko-ładowarki?

Postprzez tomek25 » 20 Kwi 2011 11:53

Marka i model maszyny: case 695super r3
Rok produkcji: 2009

Witam jak wyzej w temacie potrzebuje zamontowac zamiatarke do koparko-ładowarki. zamiatarka jak narazie była przystosowana do ciagnika rolniczego<na tylnym zawiesiu mocowana>ma ktos moze pomysł jak zamontowac taka zamiatarke przy kop-ład co trzeba ewentualnie przerobic i gdzie sie wpiac wezami zeby doprowadzic cisnienie oleju do zamiatarki.Prosze o pomoc pozdrawiam i z gory dzieki
......

tomek25
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 11 Lut 2011 16:10
  • Miejscowość: krk

Maszyna: CASE 695 SUPER R CAT M318 JCB 801.5 BOBCAT S250


Reklama

simmet

Re: jak zamontowac zamiatarke do koparko-ładowarki

Postprzez mechanix » 20 Kwi 2011 16:09

mógłbyś podłączyć ją z przodu zamiast przedniej łyżki, zasilanie możesz wziąć z węży odpowiadających za doprowadzenie oleju do siłowników od szczęki.
szybko złącze do kop.-lad. wykonuje z tego co się orientuję firma wektor z Torunia

mechanix
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 05 Kwi 2011 22:07
  • Miejscowość: Mazowieckie

jak zamontowac zamiatarke do koparko-ładowarki

Postprzez tomek25 » 20 Kwi 2011 16:49

proponujesz zdemontowac przednia łyzke?raczej niewchodzi w rachube wiesz jak jest na polskich budowach najpierw ustawia sprzet pod zamiatarke a za poł godz chca zeby przywiesc łyzke piasku ja mysle załozyc zamiatarke na widłach zeby była mocowana co wy o tym myslicie?
......

tomek25
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 11 Lut 2011 16:10
  • Miejscowość: krk

Maszyna: CASE 695 SUPER R CAT M318 JCB 801.5 BOBCAT S250


jak zamontowac zamiatarke do koparko-ładowarki

Postprzez dawidg2 » 20 Kwi 2011 19:40

popatrz na allegro jak mają mocowanie rozwiązane zamiatarki zakładane na widły. a na weżach zrobisz trójniki z zaworem i szybkozłączką do hydrauliki zamiatarki.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: jak zamontowac zamiatarke do koparko-ładowarki

Postprzez mechanix » 21 Kwi 2011 18:24

tak proponuję zdemontować przednią łyżkę w celu założenia na przednie ramię szybko złącza, które można bez problemu kupić do każdego typu kop. ład.
w ten sposób dorabiając dwa przewody i inwestując w szybko złączki hydrauliczne przepięcie zajmuje Ci max 5 minut.

patent z zamiatarką na widłach jest kiepski, widziałem na new hollandzie, łyżka była tak wysoko że z kabiny nie za bardzo było widać co się zamiata

mechanix
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 05 Kwi 2011 22:07
  • Miejscowość: Mazowieckie

jak zamontowac zamiatarke do koparko-ładowarki

Postprzez serwisantcase » 21 Kwi 2011 20:12

Wiąże się to trochę z kosztami ale proponowałbym dorobić płytę adaptacyjna pod ta zamiatarkę z hydraulika zakończona szybkozlaczkami ,wtedy w każdej chwili możesz przepiać osprzęt pzdr.
Serwis,części....wujek dobra rada.

serwisantcase
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 08 Kwi 2011 18:40

Maszyna: CASE


Jak zamontowac zamiatarke do koparko-ładowarki?

Postprzez mechanior » 22 Kwi 2011 07:49

szybkozłącze podnosi strasznie koszt przeróbki, zamiatarka mocowana na widłach powoduje że muszą one pozostawać około 700-1000 mm nad poziomem drogi, rzeczywiście łyżka trochę przesłania widok na drogę a samą zamiatarkę bardzo łatwo zgnieść widłami (widziałem)
mam znajomego który zajmuje się takimi usługami, miał 2 koparko-ładowarki a w końcu i tak stwierdził że warto do zamiatania kupić traktor, teraz ma już 3 ciągniki, każdy z zamiatarką i cysterną do polewania...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Jak zamontowac zamiatarke do koparko-ładowarki?

Postprzez kubackim » 22 Kwi 2011 23:04

Kolego Tomek. Różnica między zamiatarką dla ciągnika a koparko ładowarką jest ok. 500 kg . Do koparko ładowarki waży ok 900kg. mam taką JCB. Jeśli chcesz przerobić z traktorka zamiatarkę która waży ok. 300 kg to spokojnie zamontuj jakieś „ wjazdy” na widły, szybkozłącze pod krokodyla i zamiatasz. Te wjazdy na widły zamontuj z tyłu zamiatarki nisko by łyżka nie zasłoniła Ci całej drogi.

kubackim
Operator

  • Posty: 354
  • Rejestracja: 09 Sty 2009 20:14
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 13

Jak zamontowac zamiatarke do koparko-ładowarki?

Postprzez serwisantcase » 23 Kwi 2011 08:29

Skoro przy takiej inwestycji dla nie ktorych koszt szybkozlaczek to majatek ....to lepiej kupic traktor, ekonomiczne podejscie do sprawy.
Serwis,części....wujek dobra rada.

serwisantcase
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 08 Kwi 2011 18:40

Maszyna: CASE


Jak zamontowac zamiatarke do koparko-ładowarki?

Postprzez mechanior » 23 Kwi 2011 10:53

zamiatarka waży tyle ile musi ze względu na konstrukcję, szerokość roboczą, nawadnianie itp sprzedałem kiedyś zamiatarkę 2400mm do koparko ładowarki na widły która ważyła niecałe 600 kg, więc nie bardzo jest to zależne od tego czy jest ona do koparko-ładowarki czy do traktora

serwisantcase napisał(a):Skoro przy takiej inwestycji dla nie ktorych koszt szybkozlaczek to majatek ....to lepiej kupic traktor, ekonomiczne podejscie do sprawy.

podałem przykład, nie stwierdziłem że zakup traktora jest mniejszym wydatkiem niż zakup szybkozłącza acz używany ciągnik można spokojnie kupić w kwocie nowego szybkozłącza przedniego a w takiej sytuacji mamy 2 sprzęty, jeden kopie a drugi zamiata
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej