wibako

CASE 590SM gaśnie silnik.

CASE 590SM gaśnie silnik.

Postprzez andrzejz » 15 Maj 2011 22:01

Marka i model maszyny: CASE 590SM
Rok produkcji: 2002

Objawy, przedwczoraj rano nagle podczas kopania zgasł silnik, po chwili odpaliłem i ze 2 godziny chodziła bez zastrzeżeń i znowu zgasł silnik. Po odpaleniu zgasł ponownie, potem jeszcze raz, pomyślałem, filtry, wymieniłem, przedmuchałem wężyk ssący i do końca dnia było dobrze. Wczoraj pracowałem 5 godzin w porządku i podczas jazdy do bazy znowu zgasł ale odpalił i zjechałem na wolniejszych obrotach. Jutro trzeba się za to wziąć i nie wiem od czego zacząć. Proszę szanownych kolegów o pomoc.
Z góry dziękuję za sugestie.
Pozdrawiam.

andrzejz
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 17 Lut 2007 20:35
  • Miejscowość: z pod tarnowa
  • Pochwały: 2

Reklama

simmet

CASE 590SM gaśnie silnik.

Postprzez serwisantcase » 16 Maj 2011 21:01

Witam według mnie jest to zanieczyszczone paliwo w układzie, jakieś paprochy w zbiorniku czy coś w tym stylu ....warto to sprawdzić choćby przez wylanie zawartości paliwa z filtrów do jakiegoś naczynia i sprawdzenia czy czegoś tam nie ma pzdr
Serwis,części....wujek dobra rada.

serwisantcase
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 08 Kwi 2011 18:40

Maszyna: CASE


CASE 590SM gaśnie silnik.

Postprzez jacek j » 17 Maj 2011 19:20

Objaw pasuje pod dogorywającą wstępną pompkę paliwa.Jeśli masz problem z podpompowaniem paliwa bądź po poluzowaniu węży paliwowych paliwo wróci się przez pompkę to nadaje się ona jedynie do śmieci.
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


CASE 590SM gaśnie silnik.

Postprzez andrzejz » 19 Maj 2011 22:01

Dziękuję za zainteresowanie tematem i za porady. Pompka sprawna, układ paliwowy czysty. Znalazłem wypowiedź Mechaniora w jednym z postów że przyczyną może być też niesprawna (nieszczelna) świeca płomieniowa, rozkręciłem to i okazało się że na wężyku łączącym filtr ze świecą jest zaworek zwrotny i to według mnie założony odwrotnie a do tego niesprawny. Na razie zaślepiłem to i dziś maszyna chodziła bez zastrzeżeń, jazda przez dłuższy czas pod górę na maksymalnych obrotach i nic jest dobrze. Trzeba wymienić świecę ale nie wiem co zrobić z tym zaworkiem. Proszę o dalsze porady, co o tym sądzicie.
Dzięki Mechanior, sam bym na to nie wpadł.
Pozdrawiam.

andrzejz
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 17 Lut 2007 20:35
  • Miejscowość: z pod tarnowa
  • Pochwały: 2

CASE 590SM gaśnie silnik.

Postprzez mechanior » 20 Maj 2011 01:02

świeca żarowa posiada zawór w sobie, nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia, nie znam rozwiązań w CASE
ale wydaje mi się że jak wymienisz świecę i pominiesz zaworek to problem powinien ustąpić
pytaj JACKA :mrgreen: :mrgreen:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


CASE 590SM gaśnie silnik.

Postprzez andrzejz » 20 Maj 2011 22:49

Przedwczesna radocha. :lol: Dwa dni chodziła bez zarzutu i dzisiaj podczas powrotu do bazy znowu zgasł silnik, pierwsza próba uruchomienia nie powiodła się ale druga tak i potem jechałem na całym gazie jeszcze ze 20 minut i szła bez problemów, żadnego spadku mocy przerywania itp. Po przyjeździe raz zdarzyło się że po zapaleniu bez gazu zaraz zgasł, puścił elektrozawór pompy wtryskowej. podejrzewam że to może być coś z elektryką. Dodam że tak na zimnym jak i gorącym silniku odpala na dotyk. Przepatrzyłem kable, bezpieczniki, przekaźniki, popsykałem jakimś super sprajem i chyba muszę czekać do następnego razu, gorzej jak zgaśnie w jakimś bagnie i nie odpali. Jestem już zielony :crazy: , może ktoś miał już podobny problem, może to stacyjka. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

andrzejz
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 17 Lut 2007 20:35
  • Miejscowość: z pod tarnowa
  • Pochwały: 2

CASE 590SM gaśnie silnik.

Postprzez mechanior » 20 Maj 2011 23:48

raczej wiązka lub jakiś przekaźnik
pytaj JACKA
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: CASE 590SM gaśnie silnik.

Postprzez jacek j » 21 Maj 2011 21:46

Jeśli masz pompę rzędową to obserwuj przy odpalaniu zachowanie cewki za nią. Ma ona dwa uzwojenia, pierwsze mocniejsze, jest uruchamiane tylko w momencie rozruchu silnika do wciągnięcia rdzenia a tym samym otwarcie paliwa w pompie wtryskowej. Drugie uzwojenie jest słabsze i ma za zadanie utrzymywać wciągnięty rdzeń żeby maszyna nie gasła, ma ono na sobie prąd zawsze po przekręceniu stacyjki w położenie zapłonu. Możesz mieć uszkodzone to uzwojenie i będzie robić takie rzeczy. Sprawdź zasilanie w tej trzy pinowej wtyczce od cewki. Jeśli chcesz szybko wykluczyć cewkę,wciśnij rdzeń ręcznie i dźwigienkę uwiąż np. drutem żeby nie wróciła i uruchom silnik. Oczywiście maszyna zgaśnie dopiero po odwiązaniu druta.
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej