wibako

Demontaż pompy wtryskowej.

Demontaż pompy wtryskowej.

Postprzez grubas1058 » 11 Lip 2011 13:32

Marka i model maszyny: CASE 580 sk
Rok produkcji: 1994

Prosze o pomoc muszę zdemontować pompe wtryskowa do regeneracji i nie mam pojęcia jak ustawić silnik-rozrząd, pompe, jak sie do tego zabrać, na co patrzeć i gdzie? Jeżeli ktoś jest zorientowany w temacie to prosze o pomoc. Pompa Lucas. Może ktoś również podpowie gdzie na pompie znajduje sie regulacja dawki paliwa. Pozdrawiam.

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

Reklama

simmet

Re: Demontaż pompy wtryskowej.

Postprzez jacek j » 11 Lip 2011 21:07

Pod pompą wtryskową w obudowie rozrządu znajdziesz wciskaną blokadę która umożliwi Ci ustawienie silnika na 1 cylindrze. Pompę blokujesz śrubą z taką dziwną blaszką, luzujesz ją przesuwasz blaszkę i dokręcasz ją z powrotem. Ale nie blokuj pompy bo i tak pompiarz ją poprzestawia, lepiej poproś żeby on ją ustawił po naprawie a ty ją tylko przykręcisz i odblokujesz. I zaznacz sobie położenie pompy na osłonie rozrządu. Nie pamiętam lukasów, bo jak są wałki w kole ustalane na klinie to nic nie musisz ustawiać.
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Re: Demontaż pompy wtryskowej.

Postprzez grubas1058 » 12 Lip 2011 17:00

Kolego jacek j gdzie dokładnie znajde tą blaszke ze śrubą do blokowania pompy? Czy blokując w taki sposób silnik jak opisałeś "w obudowie rozrządu znajdziesz wciskaną blokadę która umożliwi Ci ustawienie silnika na 1 cylindrze" pompa powinna być ustawiona w pozycji (początek wtrysku, cylinder 1) tak? chcę wiedzieć to bym mógł jasno określić się pompiarzowi jak mi ma te pompę ustawić. Czy wiesz może gdzie znajduje sie regulacja dawki paliwa na pompie? Czy ma ktoś rozeznanie ile kosztuje regeneracja takiej pompy?

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

Re: Demontaż pompy wtryskowej.

Postprzez jacek j » 12 Lip 2011 19:30

Dawki raczej nie ma ale mogę się mylić.A pompiarz ustawia ją na stole,to on ma umieć ją ustawić a nie właściciel.Ceny naprawy nikt nie określi bez sprawdzenia 500-2000 zł.

Autor postu otrzymał pochwałę
Załączniki
lukas.jpg
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Re: Demontaż pompy wtryskowej.

Postprzez grubas1058 » 12 Lip 2011 22:53

Dzięki kolego za pomoc na dniach zabieram się do demontażu . Zastanawiam się tylko czy to na pewno pompa mi siada bo objawy jak najbardziej na to wskazują. Brak dymienia nawet przy max obciążeniu, maszyna słaba, hydraulika często za dusza silnik, falowanie wolnych obrotów. Pompka paliwowa nowa i filtry. A Ty kolego co o tym sadzisz?

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

Re: Demontaż pompy wtryskowej.

Postprzez jacek j » 13 Lip 2011 17:49

Raczej masz racje też bym obstawił pompę wtryskową.
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Re: Demontaż pompy wtryskowej.

Postprzez grubas1058 » 13 Lip 2011 23:00

Kolego jacek j czy pompa wyjdzie mi z kołem zębatym czy musze je jakoś ściągnąć przed wyjęciem pompy? Czy do wyjęcia pompy konieczne jest zdjęcie pokrywy rozrządu?

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

Demontaż pompy wtryskowej.

Postprzez jacek j » 14 Lip 2011 22:46

Odkręcasz plastikowy kapsel z pokrywy rozrządu i odkręcasz pod nim nakrętkę z wałka pompy.Potem trzeba zdjąć pompę z zaciśniętego stożka w kole zębatym,najlepiej ściągaczem ale powinno udać się zerwać ją innymi sposobami,np.łapką.
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Demontaż pompy wtryskowej.

Postprzez mechanior » 17 Lip 2011 22:44

regulacja dawki powinna być z tyłu na obudowie ale radzę nie ruszać, można narobić dziadostwa, to nie maluch, tutaj nie ma regulacji na słuch czy na czuja, diesel wymaga precyzji i odpowiedniego sprzętu
jeśli oddajesz pompę do wykwalifikowanego warsztatu to na podstawie jej numeru seryjnego, z katalogu ustalą jak ma być ustawiona i w jaki sposób ustala się moment dawki czyli czy ma być zablokowana i w jakiej pozycji
Lucas jest popularną firmą (teraz DELPHI-LUCAS) i nie ma problemu z naprawą tych pomp ale nie wszystkie warsztaty się na tym znają jednakowo dobrze, jeżeli masz problem ze znalezieniem odpowiedniego warsztatu to zapytaj specjalistów na tym forum
Jacek na pewno zna jakąś zaufaną firmę, ja też mam taką i przyjmuję wszelakie pompy wtryskowe do naprawy...
jednego nie mogę obiecać: że będzie tanio... bo albo tanio, albo dobrze....

koło pompy montowane na stożku można łatwo zdemontować w następujący sposób: po odkręceniu centralnej nakrętki i śrub mocujących pompę do obudowy rozrządu wyciągamy pompę opierając ją kołem o obudowę rozrządu, dalej nie wyjdzie więc delikatnie uderzamy miękkim młotkiem w poluzowaną nakrętkę centralną (nakrętka ma być nakręcona tyle by nie uszkodzić gwintu wałka młotkiem), należy zadbać by koło nie przestawiło się na zębach bo grozi to demontażem rozrządu i ponownym ustawianiem wszystkiego na znaki, trzeba też zwrócić uwagę na klin, bywa że jest luźny i może spaść do miski olejowej...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej