wibako

Sprzęgło hydrokinetyczne 580G

Sprzęgło hydrokinetyczne 580G

Postprzez jarkop » 25 Paź 2011 09:16

Marka i model maszyny: case 580g
Rok produkcji: 1988

Witam serdecznie użytkowników! Mam zapytanie odnośnie sprzęgła w case580G. Brakowało mi jazdy do przodu lecz do tyłu było wszystko w porządku. Rozebrałem skrzynię, okazało się, że była pęknięta sprężyna dociskowa małych tarczek( jest ona w kształcie talerza), wymieniłem ją na nową, co prawda jest to zamiennik ale myślę, że nie ma to większego znaczenia. Wymieniłem również wszelkie oringi i uszczelniacze, złożyłem i... problem nadal istnieje, z tym że jeździ ale tak jakby jej mocy brak, nawet do tyłu co wcześniej było OK. Pytanie moje jest takie: wina tarczek czy pompy geretorowej wewnątrz skrzyni? Podejrzewam te rzeczy, ale pewności nie mam. Byłbym wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam!

jarkop
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 05 Cze 2011 12:39

Maszyna: Case 580g


Reklama

simmet

Sprzęgło hydrokinetyczne 580G

Postprzez Adams » 27 Paź 2011 18:07

witam najprawdopodobniej padła pompa transmisji osadzona na wałku. Aby się upewnić należy wymienić olej atf na nowy i zobaczyć jak szybko reaguje na włączenie kierunku jazdy jeśli po wymianie będzie równie szybko chodziła na tych samych obrotach przód co tył znakiem tego trzeba zmiennik wymienić.

Adams
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 23 Maj 2010 18:56
  • Miejscowość: Żyrardów

Re: Sprzęgło hydrokinetyczne 580G

Postprzez jarkop » 28 Paź 2011 13:57

Dzięki serdeczne kolego. Kupiłem już wszystkie tarczki cierne nowe tzn. tych małych siedem i dużych trzy ponieważ te gładkie wydają mi się niezużyte. Została mi tylko ta pompa. Znacie jakąś firmę która dobrze by to zregenerowała, czy może lepiej nową pompe założyć? Olej wymieniłem wcześniej po wymianie wszystkich uszczelniaczy i sprężyny. Jeździła na nim dwa dni i z czerwonego zrobił się czarny. Teraz też mam zamiar wlać nowy, chcę tylko najpierw wszystko zrobić jak się należy aby znowu nie rozbierać tej skrzyni bo to troche niewygodne. Dzięki Adams za odpowiedź i pozdrawiam!

jarkop
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 05 Cze 2011 12:39

Maszyna: Case 580g


Re: Sprzęgło hydrokinetyczne 580G

Postprzez dudix11 » 28 Paź 2011 19:07

kup nową pompę bo regeneracja to lipa ja jak miałem taką maszynę to wymieniłem nowa pompe tarczki uszczelnienia i łozyska i na wolnych obrotach sama jechała mam gdzies rysunki skrzyni jak cos to przesle
w mojej maszynie ktos wczesniej założył dwie tarczki wiecej i nieodpuszczało na luz i gotował sie olej
pozdrawiam wszystkich

dudix11
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 28 Sty 2009 22:36
  • Miejscowość: dolnośląskie
  • Pochwały: 1

Sprzęgło hydrokinetyczne 580G

Postprzez bundy11 » 29 Paź 2011 09:14

Pompa skrzyni 580 jest taka sama jak jcb i kosztuje 650 zł.maszyna z lat 88-89r
Zmiennik wyślij do regeneracji do firmy Samko,koszt 2000 max.
Przy składaniu zwróć uwage na teflonowe uszczelniacze i obejżyj zawór kierunku jazdy przód-tył
Podaj e-mail to ci podeśle dokładne rysunki skrzyni

bundy11


Sprzęgło hydrokinetyczne 580G

Postprzez jarkop » 29 Paź 2011 17:38

Dzięki Panowie za poradę. Schemat skrzyni dostałem od Pani u której zamawiałem części.(sympatyczna pani z Wiernej Rzeki). Pozdrawiam.

jarkop
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 05 Cze 2011 12:39

Maszyna: Case 580g


Sprzęgło hydrokinetyczne 580G

Postprzez mechanior » 01 Lis 2011 02:25

jeśli olej zmienił kolor to wycierają ci się sprzęgła, zmierz ciśnienia,
pomp zębatych się nie regeneruje,

Adams napisał(a):witam najprawdopodobniej padła pompa transmisji osadzona na wałku. Aby się upewnić należy wymienić olej atf na nowy i zobaczyć jak szybko reaguje na włączenie kierunku jazdy jeśli po wymianie będzie równie szybko chodziła na tych samych obrotach przód co tył znakiem tego trzeba zmiennik wymienić.


co to za bajki są? wyjaśnij pochodzenie wniosków?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Sprzęgło hydrokinetyczne 580G

Postprzez jelonek » 06 Lis 2011 11:31

Do jarkop i nie tylko może ktoś ma schemat skrzyni to bym prosił o podrzucenie na mejl krypcio@o2.pl z góry dzięki wsadziłem skrzynie i zmiennik po kapitalnym remoncie zakładam że to robił fachowiec szok, biegu nie można wsadzić bo wałek zapiernicza jak szalony,w czasie włączania jazdy do tyłu wielki stuk strach że można rozwalić skrzynie w tylnym moście olej cieknie z wyjścia na cewkę szok i jeszcze raz szok.Może ktoś by się zlitował i podpowiedział co mam z tym fantem zrobić.Pozdrawiam

jelonek
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 07 Lis 2010 19:44
  • Miejscowość: gołdap

Maszyna: Case 580GT


Sprzęgło hydrokinetyczne 580G

Postprzez volvina1234 » 06 Lis 2011 20:57

Daj skrzynie do reklamacji.A gdzie masz cewke w tylnym moście ?Na rewersie jest jedyny zawór kierunku jazdy i to wsio.

volvina1234
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 06 Lis 2011 20:45
  • Miejscowość: Centralna polska

Maszyna: volvo Bl71,komatsu pc210


Re: Sprzęgło hydrokinetyczne 580G

Postprzez jelonek » 06 Lis 2011 21:38

Do volvina1234 kolego trochę żle zrozumiałeś bo nie postawiłem przecinka, cewka z boku skrzyni na rewersie która działa jak sprzęgło

jelonek
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 07 Lis 2010 19:44
  • Miejscowość: gołdap

Maszyna: Case 580GT


Re: Sprzęgło hydrokinetyczne 580G

Postprzez DORKNEST » 16 Lis 2011 11:41

volvina1234 napisał(a):Daj skrzynie do reklamacji.A gdzie masz cewke w tylnym moście ?Na rewersie jest jedyny zawór kierunku jazdy i to wsio.

moj mail bo na pv nie dochodzą do ciebie dorknest@onet.eu
z góry dzięki pozdrawiam
kupie blok silnika bavid brown VPA4028 do case580f lub silnik do remontu byle był blok cały

DORKNEST
Pomocnik operatora

  • Posty: 52
  • Rejestracja: 26 Mar 2009 13:05

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej