wibako

580G zmiennik?

580G zmiennik?

Postprzez case580g » 19 Gru 2011 20:38

Marka i model maszyny: Case 580 G
Rok produkcji: 90

Dzień Dobry! Jestem początkujący to przywitałem się tako jako. Mam problem z jazdą w kop.ładowarce case 580g słaba jazda do przodu i do tyłu tzn. lezie jak żółw na pełnych obrotach brak jakiegokolwiek zrywu. Rok temu była słaba jazda do przodu i tyłu ale był inny objaw smierdzący olej i czarny, teraz tego nie odczuwam czy to może być zmienik ?. Dodam że ciśnienie w skrzynce jest ok.9 w przód i tył czy tyle wystarczy?

Czy zgodzicie się z tą opinią a może się mylę. Proszę o porady?
Czy można sprawdzić na sto % że to zmiennik bez rozbierania

Proszę o pomoc!!!

case580g
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 19 Gru 2011 20:02

Maszyna: Case 580G


Reklama

simmet

580G zmiennik?

Postprzez volvina1234 » 20 Gru 2011 21:58

Słaba jazda, zużyte uszczelnienia koszy sprzęgłowych,tarcze cierne,pompa oleju skrzyni,zawór kierunku przód-tył.

volvina1234
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 06 Lis 2011 20:45
  • Miejscowość: Centralna polska

Maszyna: volvo Bl71,komatsu pc210


Re: 580G zmiennik?

Postprzez case580g » 22 Gru 2011 18:36

volvina1234 napisał(a):Słaba jazda, zużyte uszczelnienia koszy sprzęgłowych,tarcze cierne,pompa oleju skrzyni,zawór kierunku przód-tył.


To wszystko mam zrobione, skrzynka i zawór po regeneracji,ciśnienie w skrzynce mam 9bar do przodu jak i do tyłu (jazda do przodu jak i do tyłu marna na równym nic nie mówiąc o jakimś lekkim wzniesieniu) zmienik po regeneracji.

Czy wystarczające jest ciśnienie?
Jak sprawdzić samemu czy zmienik jest OK?

Dodam że silnik nie odczuwa a koparka staje. Proszę o porade

case580g
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 19 Gru 2011 20:02

Maszyna: Case 580G


580G zmiennik?

Postprzez mechanior » 22 Gru 2011 19:43

zmiennik po regeneracji? co to znaczy? kto robił regenerację, masz wydruk krzywej momentu?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: 580G zmiennik?

Postprzez case580g » 22 Gru 2011 19:50

mechanior napisał(a):zmiennik po regeneracji ? co to znaczy ? kto robił regenerację, masz wydruk krzywej momentu ?


wysyłałem do Samko wymieniona została szyjka i pomalowany co w srodku robili nic nie wiem może nic !! Nie mam żadnych wydruków.

case580g
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 19 Gru 2011 20:02

Maszyna: Case 580G


580G zmiennik?

Postprzez mechanior » 23 Gru 2011 01:31

to znaczy że wysłałeś go do wymiany zabieraka... pytanie czy wymienili też turbiny, SAMKO nie robi testu przeniesienia momentu bez wyraźnego życzenia klienta, ale są dobrą firmą, chyba najlepszą w Polsce
co masz na fakturze i ile zapłaciłeś, co zgłosiłeś do naprawy przy wysyłce zmiennika ?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


580G zmiennik?

Postprzez dudix11 » 27 Gru 2011 22:53

witam wymieniałem kiedys zmiennik i wydaje mi sie ze kupiłem po regeneracji (bo był tańszy) maszyna pieknie smiga tylko wydaje mi sie ze ma za mały uslizg i juz na najmniejszych obrotach próbuje mieszać kółkami tylko jej mocy brak chociaż silnki po remoncie a lekko z rozpedu to na blokadzie sobie radzi ale to nie służy maszynce

dudix11
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 28 Sty 2009 22:36
  • Miejscowość: dolnośląskie
  • Pochwały: 1

Re: 580G zmiennik?

Postprzez Adams » 28 Gru 2011 13:11

Witam sądzę że regeneracja sprzęgła hydrokinetycznego jest dobra lecz wiadomo coś co jest nowe oryginalne daje pewność że po wymianie będzie pracować tak jak powinno zawsze dłużej pracuje niż po regeneracji . Mam takie sprzęgło nowe jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt .514159478 Mały koszt duża różnica :D

Adams
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 23 Maj 2010 18:56
  • Miejscowość: Żyrardów

580G zmiennik?

Postprzez case580g » 28 Gru 2011 19:24

dudikx11 a jakie masz ciśnienie w rewersie ?

case580g
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 19 Gru 2011 20:02

Maszyna: Case 580G


580G zmiennik?

Postprzez mechanior » 28 Gru 2011 20:24

regeneracja panie ADAMS w przypadku zmiennika momentu polega na WYMIANIE wszystkich elementów uszkodzonych na nowe więc nie można mówić że nowe lepsze niż stare... zmiennik się nie zużywa w trakcie normalnej pracy tak jak np pompa hydrauliczna czy silnik, jeśli jest prawidłowo eksploatowany nie przeciążany i na prawidłowym oleju to się nie zużywa i nie psuje ponieważ prawie nie występuje w nim tarcie i ruchome elementy pracują zanurzone w oleju bez tarcia więc jeśli padnie i jest oddany do regeneracji to istnieje 100% bezpieczeństwo jego eksploatacji po naprawie...
z tych samych przyczyn w przypadku popularnych marek maszyn regeneracja bywa droższa od fabrycznie nowego elementu...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: 580G zmiennik?

Postprzez Adams » 28 Gru 2011 23:28

To istotne co pan panie Mechanior piszesz bo gdybyś pan pisał o czymś co nie jest istotne to było by coś z rodzaju absurdu a absurdem było by pisanie głupot a przecież głupot pan nie piszesz bo nie chciał byś wyjść na głupka i kiedy pan podkreślasz że stare jest wymieniane na nowe a nowe jest zamieniane ze starym to jaki sens jest zakładanie starego , czyż mam racje ? i kiedy to stare jest wymienione wewnątrz przez nieopatrznie pracownika co mhy... ma gorszy dzień coś mu nie pójdzie jak powinno i kiedy zmiennik zostanie oddany po regeneracji no cóż niezbyt taniej ale z renomowanych rąk przez co nasza bystra maszyna stanie się jeszcze bystrzejsza to zakup nowego tańszego od renomowanej ręki regenerującego fachowca zmiennika wypada co najmniej blado , bo gdyby kupić od razu coś co daje nam pewność w 100% sprawności i niezawodności od nowości nie daje tyle satysfakcji co dobra batalia ze sprzęgłem co parę motogodzin bo na ten przykład zacznie nam coś ciec .I kiedy widzę ten lekki uśmiech w sercu takiego klienta bo gdy klient zadowolony to widzę że to ma sens jak to że prawidłowa eksploatacja tego typu urządzeń jak zmiennik nie polega tylko na wlaniu odpowiednim lejkiem z odpowiednim dziubkiem oleju o odpowiedniej godzinie i prawdą jest że tarcie kawitacyjne występujące w cieczy nie wywołuje kolosalnych zniszczeń od razu ...kiedy to kropla drąży kamień i nie budzi wątpliwości bezpieczeństwo lecz trwałość .I wybierając między obiema wersjami wybór należy do płacącego.

Adams
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 23 Maj 2010 18:56
  • Miejscowość: Żyrardów

580G zmiennik?

Postprzez mechanior » 29 Gru 2011 02:11

100% pewności to mam wtedy jak kupuje coś z gwarancją, a gwarancje mam wtedy jak FIRMA która mi sprzedała cokolwiek, nieważne czy nowe czy stare, wystawi fakturę i nie zniknie z rynku za 2 tygodnie
jak widzisz podpisuję WSZYSTKIE swoje posty nazwą firmy i numerem telefonu
jak coś sprzedaję to daje na to gwarancję, jeśli ją daję to gwarantuję jakość nie badziewnymi tekstami w postach tylko własną kasą i robotą... co poświadczy kilkudziesięciu użytkowników tego forum
jeśli wykonujemy naprawę to klient płaci ZA EFEKT a nie PRZEBIEG naprawy, dotyczy to też SPRZEDANYCH części, nie możemy odpowiadać za ich montaż ale dajemy gwarancję na ich jakość

już sama forma jak i treść twojej wypowiedzi świadczy że masz liche pojęcie nie tylko o mechanice maszyn ale też o procedurach regeneracji np zmienników, nie wspomnę o mechanice płynów
pojęcie TARCIA KAWITACYJNEGO nie istnieje nie tylko w fizyce ale także w googlu (jak wiadomo ogólnie - jeśli czegoś nie ma w google to coś takiego nie istnieje :mrgreen: ) śpieszę donieść że moja działalność jako mechanika maszyn w googlu ma swój ślad, nie tylko dzięki płatnemu pozycjonowaniu... renoma to nie jest ładna nazwa i fajna strona www a nawet tanie części ale przede wszystkim WYNIK WŁASNEJ PRACY i dbania o JAKOŚĆ USŁUG w tym o jakość tego czym handlujesz...

komentując twoje rewelacje dotyczące procesu regeneracji chciałbym nadmienić że wygląda on często dokładnie tak samo jak proces produkcji a tak jest np w przypadku zmienników, ze starych pozostaje sama obudowa lub dokładnie sprawdzone pod względem zużycia w tym kawitacji elementy wewnętrzne czyli turbina, kierownica i wirnik zwany rotorem
"poniedziałkowa" zmiana produkuje w zakładach SPICER czy TURNER znacznie więcej NOWYCH niż jest w stanie przejść przez wszystkie linie regenerujące używki, więc istnieje większe prawdopodobieństwo trafienia SHITa, natomiast zdecydowanie więcej testów wykonuje się na zmiennikach po regeneracji bo praktycznie każdy przechodzi hamownię czego nie można powiedzieć o fabrycznych (tam ledwie kilka na tydzień)

teksty dotyczące nagłych wycieków też do mnie nie trafiają bo jak DOBRZE ZROBISZ naprawę to nie ma szans na "nagły" wyciek ze zmiennika nieważne czy nowego czy po regeneracji, użycie przez ciebie tego i podobnych argumentów świadczy dobitnie o niewielkiej wiedzy w przedmiocie w którym próbujesz się wypowiadać

śledząc twoje występy na forum dochodzę do jednego wniosku, kupiłeś kiedyś zupełnie niepotrzebnie zmiennik do takiej maszyny (miałeś taką bo ogłaszałeś chęć sprzedaży) pewnie w wyniku błędnych decyzji diagnostycznych a teraz chcesz się go pozbyć TANIO jak napisałeś by odzyskać choć część straconych pieniędzy...
jeżeli chcesz go sprzedać "na siłę" to nie ten adres, na forum ci się nie uda... spróbuj allegro
wykazałeś się taką fachowością i wiedzą techniczną że kupiłeś następną maszynę z totalnie uwaloną elektroniką...
tego nie skomentuję...

kolega zakładający temat zadzwonił do mnie z prośbą o konsultację, długo z nim rozmawiałem, ustaliłem wiele szczegółów, a zwłaszcza ten że wykonawca regeneracji po jednym telefonie poprosił o przesłanie zmiennika w celu BEZPŁATNEGO wykonania badania jego sprawności mimo to że naprawę zlecał zakład usługowy a właściwie mechanik wykonujący naprawę a nie bezpośrednio kolega case580G
do osoby wykonującej naprawę - a znanej na forum jako mechanik z województwa podlaskiego też można mieć pretensję o OLANIE KLIENTA po nieskutecznej naprawie i zgarnięciu kasy... w takich wypadkach telefony należy odbierać, zmiana numeru nie jest wyjściem... zresztą na forum też unika odpowiedzialności za swoje słowa korzystając z kilku kont...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: 580G zmiennik?

Postprzez Adams » 29 Gru 2011 07:33

Witam,
Pragnę Pan mechaniorus się z panem w zupełności zgodzić pisze pan całkowitą racje, bo rację pan ma Czyż nie? bo gdyby nie racja to cóż teraz brak racji oznaczył by brak autorytetu co mogło by tylko świadczyć o czymś w zasadzie nie do przyjęcia, faktu pojęć fizycznych istniejących lecz nie zauważalnych, wyszukiwarki można znać lecz korzystać z nich też trzeba umieć, pisać jakieś bzdury w nich no cóż, po co? opłacać hym... czy warto. nie sama praca lecz efekt jest miarą, jakości zgodnie z ISO, fakt złych doświadczeń przeważa w wielu przypadkach, regeneracja zmienników, fakt w zakładzie opisywanym Powyżej (dobra reklama) podawać zmienników nie podawałem panu edkowi z poniedziałkowej zmiany, wiem po prostu że jeżeli coś zawodzi nie działa to jest w zupełności bez sensu dalej brnąć w koszty i tracić czas. Bo jeśli mi się spali żarówka to nie daję jej do regeneracji, ot tak bo mam sentyment do ładnej obudowy, biorę nową.
Podjęcie tego tematu żuci nieco światła na tę sprawę, zainteresuje, i skłoni do przemyśleń czego i ja panu życzę.
Jest to forum grzecznościowe więc ustosunkuję się do tego jednego postu bez naświetlania jakichś zdeformowanych wyobrażeń opisujących forumowiczów.

Adams
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 23 Maj 2010 18:56
  • Miejscowość: Żyrardów

580G zmiennik?

Postprzez mechanior » 29 Gru 2011 09:43

Lekko kpiący ton i silenie się na jakiś prześmiewczo-wyśmiewczy styl nie wzmacnia efektu Twoich wypowiedzi a na pewno nie powoduje że przez nią samą dyskredytujesz to co napisałem, dalej nie podejmujesz zagadnień technicznych
porównując regenerację zmiennika do żarówki znowu dajesz dobitne świadectwo swojej fachowości i wiedzy
więc jeśli ktoś się ma zastanawiać nad czymkolwiek to już wiemy kto, zanim zabierzesz się ponownie za komentarze polecam lekturę słownika ortografii tudzież innych zasad pisowni języka ojczystego a zwłaszcza wyrażeń tzw "trudnych", tak by z tej strony wyrażać się przejrzyście i zrozumiale, zgodnie ze znaczeniem poszczególnych słów i wyrażeń bo na wiedzę techniczną i jakąkolwiek próbę rzetelnego uzasadnienia chyba nie możemy liczyć...

jeśli ktoś z forumowiczów zrozumiał co kolega miał na myśli zwłaszcza w pierwszej części tego posta to proszę o tłumaczenie...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: 580G zmiennik?

Postprzez Adams » 29 Gru 2011 22:22

Witam ,
Bardzo się cieszę drogi super specjalisto ze zgadza się pan ze mną ,że ma wiadomość wywarła takie zainteresowanie i chęć pogłębienia wiedzy w pewnych dziedzinach nauki , pisząc tekst czasami zdarzy mi się coś pominąć ale jestem dyslektykiem ot i cała prawda .Pańskie emocje tu interesują mnie tyle co śnieg padający w zeszłym roku w Elblągu, przedstawiam fakty .Bo przyzna mi pan rację że gdy pan kupi nową oryginalną część w dobrej cenie i zaoszczędzi pan roboty sobie i stresu klientowi jest pan zadowolony maszyna działa i jest ok, lecz gdy zdarzy się że pan by postanowił dodatkowo iść bardziej skomplikowaną drogą wprowadzając czynnik zewnętrzny do swojego dzieła i wysłać coś do firm regenerujących czekać... , później zastanawiać się jak to będzie i jaki osiągnie się efekt , do wybór pozostawia możliwość ...

Tą serią postów bez względu kończę ten wątek dziękuje za uwagę i pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.

Adams
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 23 Maj 2010 18:56
  • Miejscowość: Żyrardów

580G zmiennik?

Postprzez mechanior » 30 Gru 2011 00:52

Nie skończysz,
dysleksja jest modna, jak i dysortografia, niedługo wprowadzą dyslogikę i dysmózgię, ciekawe co wymyśla ci co im się nic nie chce robić ? dys...kinetykę ??
jak masz problem z polszczyzną to dlaczego nie włączysz modułu kontroli pisowni w twoim komputerze, laptopie, telefonie czy tablecie
posługiwanie się niezrozumiałą składnią, niskich lotów sarkazm, ubliżanie i płytkie mało inteligentne żarty to nie literówki i czeskie błędy

nigdy nie będę popierał zakupu części z niepewnych źródeł od niepewnych podmiotów nawet jeśli będą zapakowane w papier z NASA, ESA czy Watykanu z osobistym błogosławieństwem... a chyba nie reprezentujesz jakiegoś znanego sklepu z częściami CASE czy serwisu... jeśli tak to przepraszam - gdzie mam wysłać oficjalne przeprosiny ?

odbijając piłeczkę: twoje fakty są równie prawdziwe jak moje, gdybym miał do wyboru zakup jakiejkolwiek części od osoby reprezentującej takie poglądy, sposób bycia i nie reprezentującej żadnej budzącej zaufanie marki to NAPRAWDĘ mając na względzie dobro klienta i własne ryzyko ze wszech miar wolałbym NAPRAWIAĆ i REGENEROWAĆ przedmiotowy element
BEZ ZASTANAWIANIA SIĘ czy będzie działać bo MAM ZAUFANIE do pewnych firm zajmujących się pewnymi naprawami
NIE MA RYZYKA ani wątpliwości WIĘKSZEJ niż przy zakupie NOWEJ części a jej koszt bywa znacznie niższy...

nawiązując dalej: moi klienci nie mają podstaw do stresu bo to ja ponoszę odpowiedzialność za naprawę, od samego początku tak działam i jeśli naprawa nie odnosi skutku a wymienione elementy nie mają znaczenia dla pracy maszyny to demontuję je i zabieram z powrotem... stać cię na udzielenie takiej gwarancji ? no to jeśli zaproponujesz koledze z tego tematu takie rozwiązanie to ODSZCZEKAM WSZYSTKO OFICJALNIE i w twoim imieniu wpłacę kwotę na dowolny fundusz dobroczynny...

to teraz powiedz mi za ile chcesz sprzedać ten zmiennik NIBY NOWY BO ZAPAKOWANY W ORYGINALNE OPAKOWANIE a ja ci powiem za ile go zregeneruję z gwarancją 12 miesięczną potwierdzoną 10 letnią obecnością na rynku... nie mówiąc o tym że mogę go też mieć nowego i dać klientowi WYBÓR o którym tyle razy wspomniałeś
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej