wibako

Nie chce zapalac 580sle

Nie chce zapalac 580sle

Postprzez mastik88 » 28 Gru 2011 21:34

Marka i model maszyny: 580sle
Rok produkcji: 97

Od nie dawna jestem właścicielem maszyny i problem powstał z niczego.Od pewnego czasu mam taki problem otóż rano nie mogę zapalić przekręci rozrusznik dwa razy i koniec po 15 sekundach to samo dopiero po podłączeniu prostownika na 15 minut zapala-pózniej pali normalnie. Akumulator nowy rozrusznik dwa razy u różnych mechaników.Podczas pracy przez pierwsze 4 godziny odpala normalnie pózniej pojawia się ten sam problem-muszę odpalać od prostownika,czy ktoś wie i jest wstanie dac mi jakąś rade co mam zrobić bo sam już nie wiem co to może być. Pozdrawiam :cry:

mastik88
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 07 Lis 2011 22:25

Reklama

simmet

nie chce zapalac

Postprzez kubackim » 28 Gru 2011 22:24

Akumulator mniemam że ma te minimum 700 A (powinien tyle mieć i więcej). Zacznij od przewodów zaczynając od akumulatora kończąc na rozruszniku + i -.
Miałem podobny problem, fakt miałem kopnięty rozrusznik, wymiana na podobny nic nie pomogła, dopiero wysokoobrotowy mnie uratował.

kubackim
Operator

  • Posty: 354
  • Rejestracja: 09 Sty 2009 20:14
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 13

nie chce zapalac

Postprzez mastik88 » 28 Gru 2011 22:35

akumulator mam 120/860 byłbym wdzięczny kolego gdybyś podpowiedział gdzie kupić taki rozrusznik i jaki jest jego koszt z góry dzięki pozdrawiam

mastik88
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 07 Lis 2011 22:25

Re: nie chce zapalac

Postprzez kubackim » 28 Gru 2011 22:46

Aku masz dobry. Sprawdź te przewody bo gubisz gdzieś prąd po drodze. A co do rozrusznika to na Allegro taka fajna babka Sabina sprzedaje. Jutro Ci go znajdę.

kubackim
Operator

  • Posty: 354
  • Rejestracja: 09 Sty 2009 20:14
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 13

Re: nie chce zapalac

Postprzez CEZAR » 29 Gru 2011 01:40

Spróbuj bezposrednio podlaczyc aku do rozrusznika, wtedy ewentualnie wyeliminujesz problem przewodow co bedzie wskazywalo na rozrusznik.
-cezar-

...jesli praca bedzie pasja to juz nigdy nie trzeba bedzie pracowac...:))))

Awatar użytkownika
CEZAR
Młodszy operator

  • Posty: 194
  • Rejestracja: 10 Sty 2009 01:20
  • Miejscowość: slupsk,slawno,koszalin

Maszyna: case 580g, 580sk MAN 16.170 mecalac 12MXT, hitahi 813 gaska

Firma: Quick Service-Roboty ziemne


nie chce zapalac

Postprzez mechanior » 29 Gru 2011 02:23

wysokoobrotowy rozrusznik to nie wyjście tylko tymczasowa pomoc w przypadku lichego silnika

sprawdź dokładnie przewody między AKU a rozrusznikiem, podłącz grubsze lub zdubluj przewodami rozruchowymi
rozrusznik może być uszkodzony tak że to trudno wykryć standardowymi procedurami, zwarcia i przerwy mogą się objawiać w określonych warunkach, miałem takie przypadki, do dziś mam na półce rozrusznik który dopiero w temperaturze około 10-15 st objawia przerwę w wirniku... gdy jest cieplej (a w warsztacie jest zazwyczaj cieplej) działa rewelacyjnie nawet na specjalnej hamowni...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


nie chce zapalac

Postprzez AdamN » 29 Gru 2011 20:13

Skoro piszesz że rozrusznik nie kręci po dłuższym postoju i podłączenie prostownika załatwia problem to warto sprawdzić czy po zgaszeniu silnika coś nie rozładowuje akumulatora (np. spalona dioda w alternatorze). Jeśli po 4 godzinach pracy od podładowania prostownikiem przestaje kręcić rozrusznik to prawdopodobnie nie masz odpowiedniego ładowania i trzeba sprawdzić alternator (zacznij od paska klinowego).

AdamN
Fizol

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 09 Maj 2010 00:00
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 1

nie chce zapalac

Postprzez mechanior » 29 Gru 2011 20:21

nie wpadłem... było już chyba za późno...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


nie chce zapalac

Postprzez mastik88 » 30 Gru 2011 21:35

wczoraj spróbowałem tak jak pisaliscie i po przeczyszczeniu wszystkich styków na przewodach maszyna nadal nie paliła na nowym akumulatorze przełożyłem więc stary aku i odpaliła od tyku.
dzisiaj rano odpaliła bez problemu pracowałem około trzech godzi i po kazdym gaszeniu odpalała mysle ze problem polega na przewodach dzieki za podpowiedz pozdrawiam

mastik88
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 07 Lis 2011 22:25

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej