wibako

Ustawienie pompy wtryskowej-rozrzad case 590 sle

Ustawienie pompy wtryskowej-rozrzad case 590 sle

Postprzez krafcio1 » 04 Lut 2012 01:50

Marka i model maszyny: case 590 sle
Rok produkcji: 1997

Witam. Wymontowywałem dziś pompe wtryskowa (rzedowa firmy bosch) i mam pewny problem z jakim sie nie spotkalem. Otoz na walku wychodzacym z pompy jest otwor na klin lecz w kole zebatym nie ma sladu zeby kiedykolwiek on tam byl nie ma nawet wpustu zeby go wsadzic, kolo zebate jest na stozku przykrecone nakretka. Do czego zmierzam. Jak po naprawie mam ustawic rozrzad gdy to kolo zebate bedzie pasowac w kazdej pozycji/znaki na rozrzadzie byly ale w przypadku pompy juz sie nie zgadzaly czyli kiedys ktos lub fabryka skladali to metoda prob i bledow? no raczej nie mozliwe. Malo tego, ile pomp nie widzialem tyle mialo regulacje na srubach ktorymi przykreca sie pompe. Tutaj nie ma takiej mozliwosci. Otwory w pompie sa podlozne ale gorna szpilka jest na gorze otworu a dolna na dole otworu czyli nie ma miejsca na regulacje. Moze wie ktos co i jak zrobic zeby to dobrze ustawic? bo dopiero dzis ja wymontowalem ale juz martwie sie jak to DOBRZE zlozyc. pozdrawiam

krafcio1
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 29 Wrz 2011 19:50
  • Miejscowość: Łowicz

Maszyna: CAT 442D


Reklama

simmet

Re: Ustawienie pompy wtryskowej--rozrzad case 590 sle

Postprzez kubackim » 04 Lut 2012 11:15

Temat podobny. Poradzisz sobie.
Pompę oddajesz do remontu? Pochwal się ile zapłacisz.
viewtopic.php?f=22&t=14181&p=69513#p69513

kubackim
Operator

  • Posty: 354
  • Rejestracja: 09 Sty 2009 20:14
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 13

Ustawienie pompy wtryskowej--rozrzad case 590 sle

Postprzez jacek j » 04 Lut 2012 12:34

Ustawienie rzędowej pompy w tym modelu jest banalnie proste. Pod pompą wtryskową na rozrządzie masz wystającą blokadę, jeśli nie jest uszkodzona zablokuje ci silnik na 1 cylindrze (plastikowy bolec wejdzie w otwór w kole rozrządu). Tyle do ustawień silnika.
Pompa ma na sobie kapsel aluminiowy, na klucz chyba 24, dodatkowo jest zabezpieczony zagiętą blaszką przed odkręceniem. Odkręcasz kapsel, pod nim znajduje się element w rodzaju widelca, wyjmujesz go obracasz odwrotnie i zakładasz widelec na listek który pojawi się w otworze pompy. Żeby listek się pojawił poobracaj wałkiem pompy, tymczasowo przykręcasz kapsel.
Montujesz wszystko i skręcasz na gotowo,rozblokowujesz pompę i silnik do stanu wyjściowego. Gotowe.
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Re: Ustawienie pompy wtryskowej--rozrzad case 590 sle

Postprzez krafcio1 » 04 Lut 2012 19:43

Dzieki wam koledzy. Blokada silnika nie dzialala ale ja rozebralem i uruchomilem a pompe niestety oddalem juz do regeneracji (przed odczytaniem posta wiec nie sprawdzilem) pompiarz ma mi ja wlasnie ustawic na punkcie wiec mysle ze nie bedzie problemu z prawidlowym zlozeniem

krafcio1
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 29 Wrz 2011 19:50
  • Miejscowość: Łowicz

Maszyna: CAT 442D


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej