wibako

Regeneracja pompy i zachowanie się warsztatu

Regeneracja pompy i zachowanie się warsztatu

Postprzez grubas1058 » 12 Lut 2013 01:06

Marka i model maszyny: case 580sm

Szykując sie do sezonu postanowiłem troche podleczyc koparke i oddałem pompe do regeneracji jak i wtryski. Przed demontażem pompy ona jaki i rozrząd zostały jednocześnie zablokowane (oryginalnymi blokadami - bolcami). pompa wymontowana i oddana do regeneracji.
Po regeneracji dostałem ja zablokowaną, pompe zamontowałem i wszystko odblokowałem (rozrzad jak i pompe), ku mojemu zdziwieniu silnik nie odpalił dając tylko jasny dym z rury. Kontaktujac sie z warsztatem który robił regeneracje usłyszałem ze musze sobie wyregulować kąt wyprzedzenia wtrysku bo oni tego nie zrobili, nie wiedzą jaki on jest i ze ogólnie leży to w mojej gestii jako mechanika demontujacego i montującego pompe a nie ich. A pompa podobno została zablokowana w punkcie zero. Co wy na to koledzy? Czy tak to powinno wygladać ze strony tego warsztatu i czy faktycznie jest to w mojej gestii a nie ich??? pompa rzędowa bosch

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

Reklama

simmet

Re: Regeneracja pompy i zachowanie się warsztatu

Postprzez Tomajj » 12 Lut 2013 13:28

Witam:-) Chyba mogę pomóc... Zadzwoń 602839039

Tomajj
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 28 Lis 2012 21:48

Maszyna: Case 580 SRII, Case 695 SR II oraz Deutz 165 MK3


Re: Regeneracja pompy i zachowanie się warsztatu

Postprzez rudesmen » 12 Lut 2013 15:06

Tomajj napisał(a):Witam:-) Chyba mogę pomóc... Zadzwoń 602839039

Jeżeli masz wiedzę i chęć żeby pomóc to rób to na forum tak aby inni też mogli z tego skorzystać!

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2193
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: Regeneracja pompy i zachowanie się warsztatu

Postprzez jacek j » 12 Lut 2013 20:17

Temat już dawno był,wystarczy poczytać.
viewtopic.php?f=22&t=16760
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Regeneracja pompy i zachowanie się warsztatu

Postprzez ToRo TS » 13 Lut 2013 22:48

Hmmm... Ostatnio robiłem pompę w NH B115 i oddałem do pompiarzy zablokowaną i taką też dostałem.
Włożyłem do maszyny i.... po odpowietrzeniu maszyna odpaliła na dotyk. Poprosiłem, by zwrócili na blokadę uwagę i było wszystko OK.

Tak więc zależy to od pompiarza.
Co do ustawienia, to wyżej masz wszystko :wink:
Części i serwis New Holland, O&K, CASE, STEYR, Neuson, BOMAG, Ammann, Kramer
Oleje i smary Petronas (Ambra, Akcela, Urania, Arbor), oleje i smary Veco
http://www.torots.pl

Awatar użytkownika
ToRo TS
Operator

  • Posty: 288
  • Rejestracja: 28 Mar 2012 21:10
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Pochwały: 5

Regeneracja pompy i zachowanie się warsztatu

Postprzez mechanior » 21 Lut 2013 01:38

niektóre pompy wymagają zablokowania silnika w odpowiednim położeniu PRZED DEMONTAŻEM by potem prawidłowo zamontować pompę zablokowaną po regulacji w GZP lub początku wtrysku 1 cylindra
to co dla nas mechaników jest normą czasem sprawia laikom problemy
podejrzewam że kolega po prostu nie ustawił silnika odpowiednio do montażu pompy, stąd problemy
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Regeneracja pompy i zachowanie się warsztatu

Postprzez grubas1058 » 24 Lut 2013 13:33

Silnik był ustawiony i zablokowany na fabryczna blokade na rozrządzie, która do tego słuzy przy demontażu i montazu pompy. Tak samo blokada na pompie sie pokrywała i bolec blokujacy pasował idealnie (nie blokowałem jej tylko z tego względu ze do regeneracji i tak bedzie odblokowywana) odbierajac pompe z regeneracji otrzymałem ja zablokowana do montażu tak jak to powinno wygladac, pompe nastepnie zamontowałem odblokowałem i ku mojemu zdziwieniu silnik nie odpala. Warsztat regenerujący poinformował mnie ze widocznie żle ustawiony jest kąt wyprzedzenia zapłonu, ze oni tego nie zrobili i nalezy to do mnie. Pompa w tym silniku nie ma mozliwości regulacji na jej kołnierz by opóźnić czy przyspieszyc zaplon i w zasadzie nie ma innej regulacji jak tylko w taki sposób ze bolec blokujacy pompe wkłada sie w otwór w niewielkiej klapce przykreconej do bloku pompy na dwie śruby M8 które luzując mozna ta klapke przesunąc ok. 2cm w góre i dół (oryginalna regulacja, otwory fasolki) Jak sie okazało warsztat ta klapke odkrecił, nie przykreciła w tym samym miejscu, zablokował ja taka śruba plombą (nie do odkręcenia kluczem) i jeszcze dodatkowo farbą. Niby jak sie później dowiedziałem od warsztatu miała byc to pozycja poczatek wtrysku dla pierwszego cylindra a silnik by odpalic, zaplon musiałem opóźnić. Warsztat obwinia mnie, że to ja skopałem sprawe a oni zrobili wszystko jak nalezało. Więc koledzy powiedzcie Wy kto ma racje?

grubas1058
Młodszy operator

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 25 Sty 2009 11:23
  • Miejscowość: polska
  • Pochwały: 1

Regeneracja pompy i zachowanie się warsztatu

Postprzez mechanior » 24 Lut 2013 21:00

no to skoro uważasz że to ich wina to powiedz kto tak spartolił tą pompę żeby nikt więcej się już nie dał naciągnąć, tyle możesz zrobić za pośrednictwem forum
niestety aby ustawić pompę musisz ją oddać ponownie do warsztatu, inaczej nigdy tego nie zrobisz dokładnie
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej