wibako

Case 580 Pług do śniegu odsniezanie.

Case 580 Pług do śniegu odsniezanie.

Postprzez Petro » 30 Wrz 2014 17:58

Marka i model maszyny: case 580 sle

Witam czy ktoś z kolegów ma jakieś doświadczenie w temacie odsnieżania chodzi mi o zakup pługu do śniegu ale czy jest mozliwość szybkiego montażu go np. na widły ,żeby za każdym razem nie demontować łyżki proszę o porady.

Petro
Pomocnik operatora

Maszyna: CASE 580 SLE ,CARMIX 415 ,Yanmar Sv 18

Firma: PETRO BRUK


Reklama

simmet

Case 580 Pług do śniegu odsniezanie.

Postprzez Patryk case » 03 Paź 2014 17:47

My mieliśmy pług przy case sk pług przykręcany do łyżki(po bokach poprzez profile ), zeskanowany na stałe w bok , i szczerze raz nim odśnieżaliśmy z przymusu z powodu awarii auta odśnieżaliśmy drogi i ja osobiście odradzam ,cały zbiornik paliwa i dolewaliśmy 60l na cały dzień ok 11godzin , silnik męczył się i po tym zaczął olej brać bo to obroty cały czas ,do parkingów może taka maszyna się nadaje ale do dróg osobiście odradzam ;)

Patryk case
Młodszy operator

Maszyna: Case sle 580


Re: Case 580 Pług do śniegu odsniezanie.

Postprzez Petro » 03 Paź 2014 18:04

Witam ja potrzebuję do odsnieżania paru uliczek i parkingu i szukam jakiejś porady bo mocowany po zrzuceniu łyzki jest wiele takich pługów , a ja wolałbym szybsze rozwiązanie i dzisiaj dodzwoniłem się do firmy produkującej pługi i inne z Kutna i gośc mi mówi ze można zamocowac na pręt wideł na górze a na dole skręcany do łyżki i parę takich zrobili ale nie ma zdjęć i nie umiem sobie tego wyobrazić moze ktoś kupił lub ma jakiś patent dziekuję za porady

Petro
Pomocnik operatora

Maszyna: CASE 580 SLE ,CARMIX 415 ,Yanmar Sv 18

Firma: PETRO BRUK


Re: Case 580 Pług do śniegu odsniezanie.

Postprzez CASEWIESIEK » 05 Paź 2014 17:30

Daj mi namiary na tego gościa z Kutna ,to Ci go wybadam.Mieszkam w Kutnie całe życie i nie słyszałem o gościach od pługów ,ale nie wykluczam.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Re: Case 580 Pług do śniegu odsniezanie.

Postprzez Petro » 06 Paź 2014 19:14

pług 3.jpg
pług 3.jpg
pług 3.jpg
pług 2.jpg
pług.jpg
Witam kolego Wiesiek byłbym bardzo wdzięczny jak byś prześwietlił firmę i ty też masz case 580 sle to wiesz jak by to mocowanie mogło wyglądać ja znalazłem jeszcze zdjęcia innej firmy jak montują do koparki na łyżkę ale do Jcb ale wygląda to tak samo jak uda mi się sciągnąc foto to dołoże i namiary na firmę z Kutna WIESŁAWA PASIKOWSKA

PRIMA MOTORS

WIERZBIE 1A

99-300 KUTNO tel 609 900 900

Petro
Pomocnik operatora

Maszyna: CASE 580 SLE ,CARMIX 415 ,Yanmar Sv 18

Firma: PETRO BRUK


Case 580 Pług do śniegu odsniezanie.

Postprzez CASEWIESIEK » 07 Paź 2014 15:59

Jak się okazało właścicielem firmy jest mój kolega .Gadałem z nim dziś przez telefon ,ale jutro podjadę i pogadam osobiście .Wiem ,że sprzedaje tego dość dużo , ale przy zamówieniu musisz mieć wszystkie dane i rozmiary maszyny jak również wymiary potrzebnego pługa (chodzi głównie o szerokość).Do jutra.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Re: Case 580 Pług do śniegu odsniezanie.

Postprzez Petro » 07 Paź 2014 18:29

Witam jutro wszystko pomierzę dzięki i pozdr

Petro
Pomocnik operatora

Maszyna: CASE 580 SLE ,CARMIX 415 ,Yanmar Sv 18

Firma: PETRO BRUK


Re: Case 580 Pług do śniegu odsniezanie.

Postprzez Petro » 08 Paź 2014 19:44

Witam i udało się coś ustalić jak wygląda sprawa tego pługu ?

Petro
Pomocnik operatora

Maszyna: CASE 580 SLE ,CARMIX 415 ,Yanmar Sv 18

Firma: PETRO BRUK


Re: Case 580 Pług do śniegu odsniezanie.

Postprzez CASEWIESIEK » 10 Paź 2014 10:55

Byłem widziałem,teraz możemy pogadać.Pług godny polecenia .Konstrukcja prosta ale solidna .Składa to się z trzech elementów .Pierwszy to lemiesz , drugi to rama którą zawieszasz na drążku od wideł i wtedy spinasz to sworzniem z pługiem zasadniczym .Sworzeń jest jeden na środku więc jest możliwość przechyłu go w obie strony zależnie od potrzeby. Ale żeb jednak ustabilizować pług pod jakimś kątem ,musisz wewnątrz łyżki dospawać niewielkie uszu do których zapniesz taką śrubę jak w rolnictwie do zawieszania narzędzi.Masz wtedy rozkręcając lub skracając śrubę możliwość dokładnej reg. kąta.Dobrze jest mieć drugie ucho z drugiej strony wtedy zmiana strony odśnieżania trwa kila sekund. Standartowa szerokość to 260 cm, ale można zamówić inną co 25cm. Koszt to 3900 zł brutto .A cha musisz znać średnicę drążka bo są podobno różne. Pozdrawiam jak coś dam Ci mój tel 605697603
Podał m nr aukcji 4662990333

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Re: Case 580 Pług do śniegu odsniezanie.

Postprzez Petro » 13 Paź 2014 18:14

Wielkie dzięki za informacje i za zainteresowanie tematem pozdrawiam

Petro
Pomocnik operatora

Maszyna: CASE 580 SLE ,CARMIX 415 ,Yanmar Sv 18

Firma: PETRO BRUK


Case 580 Pług do śniegu odsniezanie.

Postprzez CASEWIESIEK » 30 Paź 2014 22:47

Napisz jak to się skończyło .Kupiłeś ? czy nie kupiłeś?Pochwal się.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Case 580 Pług do śniegu odsniezanie.

Postprzez Petro » 31 Paź 2014 21:31

Witam kolego Wieśiek było dużo opcji ,dużo szukania i różne ceny tam u ciebie w Kutnie taki jak bym potrzebował 3 metry szeroki wycenili na 4800 zł w Łomży u producenta taki jak dałem zdjęcia powyżej 5500 zł a mi sie udało znaleść używany właśnie od tej firmy z Łomzy w idealnym stanie 3,1 M dł i 1 M wys. bardzo solidny waga 500 kg wyciągnałem go za 3000 zł no i dziś rano przyjechał pasuje idealnie do mojego Case i tyle , a teraz mam pytanie do ciebie śledziłem ostatnio twoje zmagania z tylnym mostem i okazuje się że zaczynam mieć podobny problem narazie jeszcze mi wałek nie uleciał ale mam wysypane łożyska na wałku atakującym bo wał bije i jest duży luz mam już wycenę łożysk i uszczelnień oraz schemat tylko jak się za to zabrać bo mostu nie uśmiecha mi się wyciągać podobno nie trzeba
Załączniki
20141031_201623.jpg

Petro
Pomocnik operatora

Maszyna: CASE 580 SLE ,CARMIX 415 ,Yanmar Sv 18

Firma: PETRO BRUK


Case 580 Pług do śniegu odsniezanie.

Postprzez CASEWIESIEK » 01 Lis 2014 17:23

Jeśli Wysypało Ci się pierwsze łożysko to musisz zdjąć wałek napędowy i delikatnie podważając wysunąć wbitą na ten wałek flanszę z uszczelnieniem.Ona jest tam tylko wbita bez gwintów i jakichkolwiek zabezpieczeń . Po prostu wbita ok 1 cm. Potem odkręcisz nakrętkę na wałku atakującym i możesz zsunąć wewnętrzny pierścień razem z wianeczkiem z rolkami .Możesz pokusić się i spróbować wybić zewnętrzny pierścień ,i wtedy wymienisz zewnętrzne łożysko.Możesz jeszcze wymienić co najwyżej uszczelniacz w tej wyciągniętej wcześniej flanszy .Potem to poskręcać i zagiąć kołnierz na nakrętce w celu zapobiegnięciu samoistnemu odkręceniu się jej.I tyle możesz zrobić bez wyjmowania most .Reszta czyli wewnętrzne łożysko czy coś w satelitach to tylko po rozebraniu mosty.Jak coś nie będziesz wiedział to napisz lub zadzwoń 605697603

Autor postu otrzymał pochwałę

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Re: Case 580 Pług do śniegu odsniezanie.

Postprzez Petro » 01 Lis 2014 18:53

Witam wielkie dzięki za tak szczególowy opis czyli rozumiem że patrząc na rysunek to podważam pokrywę nr 9 pózniej oring nr 10 pózniej simer nr 11 i odkręcam nakretkę nr 3 i wybijam łożysko nr 8 a do nr 7 nie ma szans się dostać , będe to rozbierał dopiero w czwartek bo mam inną robotę tak że dam znać jeszcze raz wielkie dzięki

Petro
Pomocnik operatora

Maszyna: CASE 580 SLE ,CARMIX 415 ,Yanmar Sv 18

Firma: PETRO BRUK


Case 580 Pług do śniegu odsniezanie.

Postprzez CASEWIESIEK » 01 Lis 2014 21:31

tak

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Re: Case 580 Pług do śniegu odsniezanie.

Postprzez Petro » 07 Lis 2014 22:47

Dzisiaj wziąłem się za rozbiórkę i sprawa okazała się bardzo prosta ponieważ nie wysypało mi się żadne z łożysk tylko popuściło lekko zabezpieczenie łożyska na nakrętce ,ale i tak go wyciągnąłem dla kontroli wszystko w porządku oryginał japoński ,dokrecone zabezpieczone wymieniłem jedynie simer bo już był biedny oryginalny cortego 35 zł i po bólu jak narazie bo od strony skrzyni też już trochę luzu jest ,a tam to już może być gorzej.

Petro
Pomocnik operatora

Maszyna: CASE 580 SLE ,CARMIX 415 ,Yanmar Sv 18

Firma: PETRO BRUK


Case 580 Pług do śniegu odsniezanie.

Postprzez CASEWIESIEK » 08 Lis 2014 07:14

Petru ,oryginalny to nie japoński. Tylko włoski.Na oryginalnym z przodu powinno być nabite przełożenie np.10/33.Z tyłu inne cechy
.Oryginał to CARRARO .Bynajmniej u mnie .Moja maszyna jest z 1999r.Zarówno tylny most jak i przedni jest właśnie tej firmy.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Re: Case 580 Pług do śniegu odsniezanie.

Postprzez Petro » 08 Lis 2014 09:03

Ale ja piszę o łożysku oryginalne japan koyo napis nabity na łożysku a wałek miał nabite 11/33 mosty mam Carraro

Petro
Pomocnik operatora

Maszyna: CASE 580 SLE ,CARMIX 415 ,Yanmar Sv 18

Firma: PETRO BRUK


Case 580 Pług do śniegu odsniezanie.

Postprzez mechanior » 10 Lis 2014 17:44

Czytam o tym pługu i nagle okazuje się że pług do śniegu ma jakieś łożyska KOYO i mosty CARRARO...
Coś tu nie pasuje....
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Case 580 Pług do śniegu odsniezanie.

Postprzez Petro » 10 Lis 2014 20:55

A bo to taka super nowość .

Petro
Pomocnik operatora

Maszyna: CASE 580 SLE ,CARMIX 415 ,Yanmar Sv 18

Firma: PETRO BRUK


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej