wibako

Case 580 sk nie kreci rozrusznik

Case 580 sk nie kreci rozrusznik

Postprzez kary » 28 Lut 2017 12:42

Marka i model maszyny: Case 580 sk
Rok produkcji: 91 r

Witam
W ostatnim czasie już 2 razy mi się zdarzyło, że po przekręceniu kluczyka kontrolki się zapalają brzęczyk brzęczy, ale rozrusznik nie startuje ani automat (bendix) się nie odzywa, na krótko przy rozruszniku odpala tylko często sam rozrusznik kręci na pusto lub sam bendix przeskakuje, po odpaleniu na krótko jest później ok do następnego razu. Czy to elektromagnes siada czy jest możliwość awarii czegoś innego jak np stacyjka? dla pewności też manetką od zmiany kierunku jazdy wajchowałem czy przypadkiem na biegu nie jest.
Case 580 sk 91r.

-- 26 Lut 2017 17:08 --

Padło na amen nie kręci wcale tylko na krótko, gdzieś się robi zwarcie bo mi pali bezpiecznik od kierunkowskazów i mimo wyjętego bezpiecznika kierunki są i nowa bateria siadła. I pytanie czy to ma związek z niekręcącym rozrusznikiem z kluczyka?

kary
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 16 Sty 2014 16:31
  • Miejscowość: Warszawa, Białobrzegi
  • Pochwały: 1

Maszyna: Case 580 super k

Firma: Usługi Koparko-ładowarką


Reklama

simmet

Case 580 sk nie kreci rozrusznik

Postprzez Kamal » 01 Mar 2017 17:23

Miernik w dłoń i sprawdzaj spadki napięcia. Sprawdź wiązkę.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Case 580 sk nie kreci rozrusznik

Postprzez roger18sx » 06 Mar 2017 22:33

W mojej case 580k zaczęły występować problemy z rozrusznikiem bo kręcił i rozłączał .Ostatnio wymieniłem wieniec bo prawie połowa zębów była zniszczona oraz sprzęgło jednokierunkowe rozrusznika. Po wymianie jest ok lecz po kilku dniach nie dało się załaczyć rozrusznika z kabiny tylko na krótko. Przyczyną był uszkodzony przekaźnik od rozrusznika umieszczony na podszybiu obok wlewu oleju hydraulicznego .

roger18sx
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 06 Mar 2017 20:45

Maszyna: case 580 k

Firma: własna


Re: Case 580 sk nie kreci rozrusznik

Postprzez kary » 15 Mar 2017 07:18

Czy ten przekaznik jest pod maska przy tym wlewie. Bo mam tam 2 przekazniki i do nich wlasnie zagladalem,wsowki zasywione byly pozagladalem gdzie moglem i nagle zaczela palic wiec nieswiadomie chyba znalazlem usterke i naprawilem Poczekamy zabaczymy

kary
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 16 Sty 2014 16:31
  • Miejscowość: Warszawa, Białobrzegi
  • Pochwały: 1

Maszyna: Case 580 super k

Firma: Usługi Koparko-ładowarką


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej