wibako

WYMIANA SIŁOWNIKA NA ZAMIENNIK

WYMIANA SIŁOWNIKA NA ZAMIENNIK

Postprzez CASEWIESIEK » 19 Lis 2015 11:19

Marka i model maszyny: CASE 580 SLE
Rok produkcji: 1999

Pytanie do doświadczonych operatorów.
Kilka miesięcy temu zaczął pękać pękać siłownik podnoszący BOOM.To ten pierwszy od kabiny .Było to pęknięci ok 2cm w okolicach dolnego króćca doprowadzającego olej. Pospawaliśmy .W niedługim czasie ,to samo.I tak kilka razy .W tych samych miejscach lub blisko obok. Spawaliśmy to prądem ,elektrodą. Ale nadal pęka. Ktoś doradził aby na to miejsce nałożyć blachę 5mm i na to ją nadspawać . Nowy to kosmos .U pana w Gdyni cena za lepszy ok 5tys.Można dorobić od podstaw. Ok 2tys.
Na znanym portalu internetowym , za 500zł pojawił się siłownik o takich samych średnicach i mocowaniach (stan idealny ,magazynowy ). Ale krótszy o 9 cm od oryginalnego
Mówią krótko BOOM ( pierwsze ramie ) będzie mniej się wychylać do tyłu. A przy zapięciu ramienia tłoczysko będzie widać ok 9cm.Czy ta podmianka będzie miało duży wpływ na użyteczność maszyny?
Co wy na to ? Co byście zrobili?

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Reklama

simmet

WYMIANA SIŁOWNIKA NA ZAMIENNIK

Postprzez CASEWIESIEK » 20 Lis 2015 20:52

Jeszcze dwa pytania ;
Czy dwa pierwsze tylne siłowniki na koniku są takie same ?
Czy w/w siłowniki od 580 K będą pasować do 580 SLE?

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Re: WYMIANA SIŁOWNIKA NA ZAMIENNIK

Postprzez Brandix » 20 Lis 2015 20:57

CASEWIESIEK napisał(a):Jeszcze dwa pytania ;
Czy dwa pierwsze tylne siłowniki na koniku są takie same ?


Chodzi o siłowniki skrętu?

Autor postu otrzymał pochwałę
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


WYMIANA SIŁOWNIKA NA ZAMIENNIK

Postprzez CASEWIESIEK » 20 Lis 2015 21:16

Nie ,chodzi o siłownik BOOMu i ten następny. Te duże.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


WYMIANA SIŁOWNIKA NA ZAMIENNIK

Postprzez Brandix » 20 Lis 2015 21:41

Muszę Cię niestety zmartwić - są różne:

CASE.jpg


Ten bliżej kabiny to siłownik "BOOM" a ten dalej (od łamania ramienia) to "DIPPER".

Co do pasowania siłowników - wydaje mi się, że powinny pasować - ramię w CASE 580 K/SK/SLE/SM wygląda tak samo (układ siłowników też). Ale ręki sobie nie dam obciąć ani kolegi nie chciałbym wprowadzić w błąd...
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


WYMIANA SIŁOWNIKA NA ZAMIENNIK

Postprzez CASEWIESIEK » 21 Lis 2015 19:50

To się nazywa pomoc. Pochwała poleciała.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


WYMIANA SIŁOWNIKA NA ZAMIENNIK

Postprzez CASEWIESIEK » 29 Lis 2015 12:58

Witam ponownie szanownych Kolegów .
Jak już niektórzy zainteresowani wiedzą . Znów poprawiłem po fabryce. I działa . Nowy siłownik jest niestety odrobinę krótszy. Ale ma to niewielki wpływ na użyteczność maszyny . Po prostu o kilka stopni, mniej się boom chowa pod koparkę . Obecny siłownik jest trochę pojemniejszy i jakby silniejszy. Koszt całej modyfikacji to ok. 300 zł .( pochwał dla Tomka złotej rączki, za pomoc w obróbce metali).
W między czasie dowiedziałem się ,że pękające siłowniki w tej maszynie to częsta awaria . Kupienie używki"nie spawanej " graniczy z cudem. Jak by co mam taki jeszcze jeden w zapasie.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


WYMIANA SIŁOWNIKA NA ZAMIENNIK

Postprzez CASEWIESIEK » 26 Kwi 2016 15:30

No i kolejny kłopot .Zaczął lac się olej z siłownika drugiego zwanego dipperem. Mam w zapasie zepsuty siłownik boomu. Wycieki pojawiły się z tłoczyska . Pytanie moje brzmi;Czy nakrętki tych dwóch siłowników są takie same czy nie.
Pozdrawiam.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


WYMIANA SIŁOWNIKA NA ZAMIENNIK

Postprzez roger18sx » 07 Mar 2017 00:02

U mnie jesienią zaczą szwankować główny siłownik boom.Zawiozłem do rzeszowa goście wspawali nową tuleję po montażu za bardzo poprawy nie ma wydaje mi się że siłownik przepuszcza w środku bo bardzo szybko opuszcza. Chcąc wykluczyć rozdzielacz zamieniłem węże z sekcją od łyżki , efekt taki sam.Ustawiłem ramię tak jak do transportu i używając wysuwu podparłem je o podłoże. Odkręciłem obydwa węże przy siłowniku i wstawiłem zaślepki po czym odpaliłem koparkę złożyłem wysów co spowodowało swobodne opadnięcie całego ramienia. Sekcje siłownika widocznie nie są szczelne ,w środku jest umieszczony mały zaworek jednostronny który ma czemuś służyć.

roger18sx
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 06 Mar 2017 20:45

Maszyna: case 580 k

Firma: własna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej