wibako

Nie odpala

Re: Nie odpala

Postprzez kubackim » 31 Gru 2015 10:14

W koparce siedzi chyba silnik Cumminsa? Jak temperatura spada poniżej zera to zaczynają się problemy.
Żeby wykluczyć blokowanie silnika przez hydraulikę, odkręć z przodu sprzęgło ( cztery śruby ).
Świeca płomieniowa działa?
Przewody elektryczne założyłeś nowe ale na łączeniach ( stykach ) wyczyściłeś + i -?
Dobrze by było sprawdzić na innym rozruszniku.
No i skoro wcześniej musiałeś się wspomagać samostartem to silnik już pewnie słabej kondycji. I w temperaturach minusowych będziesz miał problem z odpalaniem.
Możesz się jeszcze posilić zalewając układ chłodzenia gorącą wodą. Odczekać kilka minut by silnik złapał wyższą temperaturę i wtedy próbować.

kubackim
Operator

  • Posty: 354
  • Rejestracja: 09 Sty 2009 20:14
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 13

Reklama

simmet

Nie odpala

Postprzez Dareek » 31 Gru 2015 19:04

Dziś odpalila. Kolega powiedział żeby podgrzać olej silnikowy , wiec postanowiliśmy tak zrobić. Po odkreceniu śrub zaczął sie lac "olej jak smola ; gesty czarny). Po podgrzaniu oleju wlalismy go spowtotem i z dodatkiem trochę samostartu odpalila bez problemu. Po czym gdy jechałem (2 biegiem) zauważyłem ze gdy dodaje gazu zaczyna się świecić kontrolka /filtru hydraulicznego/ ...... czy trzeba wymieniać filtry i oleje czy same filtry/oleje.

Dareek
Młodszy operator

  • Posty: 100
  • Rejestracja: 05 Gru 2015 19:45

Maszyna: Case 580k turbo

Firma: brak


Nie odpala

Postprzez Brandix » 31 Gru 2015 19:34

Po zakupie wypadałoby wymienić wszystkie filtry i oleje. Później postępować wg wytycznych z DTR.
Załączniki
case.jpg
Nie mam dtr do 580k, ale znalazłem gdzieś dtr do 580 SLE - wytyczne dotyczące konserwacji maszyny.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Nie odpala

Postprzez Dareek » 31 Gru 2015 19:47

A jak wymienię tylko filtr oleju i olej silnikowy to będzie odpalac normalnie ?

Dareek
Młodszy operator

  • Posty: 100
  • Rejestracja: 05 Gru 2015 19:45

Maszyna: Case 580k turbo

Firma: brak


Nie odpala

Postprzez Brandix » 31 Gru 2015 20:00

Biorąc pod uwagę, że przyczyna najprawdopodobniej tkwi w tym (sądząc po opisie) - powinna.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Nie odpala

Postprzez CASEWIESIEK » 31 Gru 2015 20:33

Dziś wymieniłem filtr oleju hydrauliki. Koszt 98zł (zamiennik)

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Nie odpala

Postprzez Dareek » 31 Gru 2015 21:28

Ok dzięki za pomoc . Jak coś to się odezwę :D

Dareek
Młodszy operator

  • Posty: 100
  • Rejestracja: 05 Gru 2015 19:45

Maszyna: Case 580k turbo

Firma: brak


Nie odpala

Postprzez Dareek » 31 Gru 2015 21:42

Jak już mowa o tym to ile jest filtrów w tej korpace? Filtr oleju silnikowego może kosztować 13 zl ? A ile może kosztować i jaki powinien byc olej silnikowy.

Dareek
Młodszy operator

  • Posty: 100
  • Rejestracja: 05 Gru 2015 19:45

Maszyna: Case 580k turbo

Firma: brak


Nie odpala

Postprzez puszek_ZGY » 01 Sty 2016 15:44

Po zakupie maszyny należy wszystkie płyny, oleje, filtry wymienić. Jesteś pewny, że poprzedni właściciel kiedy powie Ci, że oleje wymieniał 100mtg temu mówi prawdę? Jeszcze może był to handlarz, a nie prywatny właściciel. Wiesz wtedy na czym stoisz. Będziesz już znał interwał wymian i przeglądów i możesz spać spokojnie ;) A tak to wychodzi różnie, masz już przykład z własnej autopsji;)

13zł to jakieś ścierwo, takiego czegoś nie kupowałbym. Jeśli chcesz kupować zamienniki to wybieraj renomowanych producentów, m.in.

STANADYNE, WIX, HiFi, DONALDSON, FLEETGUARD

Nie znam Twojej maszyny ale przeciętnie w koparko ładowarce masz

filtr powietrza (wewnętrzny i zewnętrzny), kabinowy, oleju silnikowego, paliwa, skrzyni biegów, oleju hydraulicznego. Dodatkowo możesz mieć filtr paliwa z separatorem wody, który się czyści cyklicznie (ok 200mtg).
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


Re: Nie odpala

Postprzez Brandix » 01 Sty 2016 15:48

puszek_ZGY napisał(a):Po zakupie maszyny należy wszystkie płyny, oleje, filtry wymienić. Jesteś pewny, że poprzedni właściciel kiedy powie Ci, że oleje wymieniał 100mtg temu mówi prawdę? Jeszcze może był to handlarz, a nie prywatny właściciel.

13zł to jakieś ścierwo, takiego czegoś nie kupowałbym. Jeśli chcesz kupować zamienniki to wybieraj renomowanych producentów, m.in.

STANADYNE, WIX, HiFi, DONALDSON, FLEETGUARD

Nie znam Twojej maszyny ale przeciętnie w koparko ładowarce masz

filtr powietrza (wewnętrzny i zewnętrzny), kabinowy, oleju silnikowego, paliwa, skrzyni biegów, oleju hydraulicznego. Dodatkowo możesz mieć filtr paliwa z separatorem wody, który się czyści cyklicznie (ok 200mtg).


Dodam tylko do wypowiedzi kolegi link do tematu z wyszukiwarkami olejów oraz filtrów:
viewtopic.php?f=22&t=14471
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Nie odpala

Postprzez Dareek » 02 Sty 2016 18:22

To jak wymienię filtr oleju silnikowego i olej silnikowy to będzie palić na mrozie ? Bo dziś lalismy gorący olej i nie odpalila a rozrusznik kręcił jak mógł .

Dareek
Młodszy operator

  • Posty: 100
  • Rejestracja: 05 Gru 2015 19:45

Maszyna: Case 580k turbo

Firma: brak


Nie odpala

Postprzez puszek_ZGY » 02 Sty 2016 23:41

Chłopie wymień wszystko z marszu jak leci, znał będziesz wtedy cały interwał wymian i przeglądów. Takie wymienianie filtrów bądź olei kiedy dopiero coś się dzieje z maszyną jest jak proszenie się o mechanika/serwis, co daje relatywnie większe koszty aniżeli sama wymiana.

Olej gorący laliście, jeszcze powiedz, że ten przepracowany co sam stwierdziłeś, że był bez mało jak mazut podczas spuszczania?

Jak już są mrozy dochodzące do -15st albo i więcej, możesz mieć również problem ze strony zasilania ON.

Pewnie pełnego zbiornika "ropki" nie masz, więc i wilgoć obiega wewnętrzne ścianki zbiornika, co przy mrozie przekłada się na to, że zamarza, a jak zamarza to tworzy się opór, który zatyka przepływ paliwa, jeśli we filtrze masz również "ową" wodę (w sumie już zamarzniętą), to efekt jest ten sam.

Stosuje się depresator (w stosunku 1:1000), który zapobiega się wytwarzaniu parafiny. bardziej "oszczędni" stosują poczciwy deneturat, który miesza się z wodą i ją wiąże, niestety zostaje po nim swego rodzaju zawiesina/skrzep. Sam ON z denaturatem się nie miesza. Benzyna niskooktanowa w niewielkich ilościach 3-5%, choć sugerowałbym max 2%,ponieważ przy wyższym stężeniu silnik może być trochę "nerwowy".
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


Nie odpala

Postprzez Dareek » 07 Sty 2016 22:07

Mam pytanie , szkoda ze wczesniej nie napisałem. Chodzi o to ze mam podpieta kleme do aku. Za każdym razem jak wkładamy aku to ona wchodzi do polowy aku. Może tam nie ma dobrego przekazu prądu i słabiej rozrusznik kręci. Myślę o założeniu starych kabli i tez o bezpośrednio z aku do rozrusznika i wtedy bym miał jasność czy jest to wina instalacji ÷ - . Jeszcze jedno , czytałem na tym forum jak ktoś pisze ze podczas odpalania naciska się stopkę i jakoś odłącza pape chydrauliczna ????? Czy cos takiego ... I mam taka mała stpoke obok gazu a hamulca (na podłodze) i nie wiem czy jak to wcisne podczas kręcenia czy to cos da ? Proszę o odpowiedz ☺

Dareek
Młodszy operator

  • Posty: 100
  • Rejestracja: 05 Gru 2015 19:45

Maszyna: Case 580k turbo

Firma: brak


Nie odpala

Postprzez Dareek » 08 Sty 2016 13:58

?????
Ostatnio edytowany przez MARIO/MECALAC, 08 Sty 2016 19:49, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Co ten post oznacza? Zabronione jest pisanie posta pod własnym postem jeżeli od ostatniego nie upłynęło 24h - w takim przypadku należy skorzystać z opcji edycji ostatniej wiadomości.

Dareek
Młodszy operator

  • Posty: 100
  • Rejestracja: 05 Gru 2015 19:45

Maszyna: Case 580k turbo

Firma: brak


Re: Nie odpala

Postprzez Tomasz-51 » 08 Sty 2016 14:39

Ta stopka to regulacja położenia kierownicy,jeśli dobrze pojmuje, ty raczej nie masz tego rozłącznika. Znajomy w new-holandzie (pokrewna maszyna) miał podobny problem, założył dwa aku szeregowo i problem znikł.

Tomasz-51
Operator

  • Posty: 248
  • Rejestracja: 21 Sty 2010 12:02
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 12

Maszyna: MF 60HX,Gallmac60WMW,
MB-Trac, Deutz DX110


Nie odpala

Postprzez Dareek » 08 Sty 2016 18:17

Teraz byłem zobaczyć i to nie jest do regulacji kierownicy, bo jak naciskam to się nie dało ruszyć kierownicy ...... to jednak będzie to co powyżej pisałem. Jak ktoś coś na ten temat wie to proszę o odpowiedź ;)
Ostatnio edytowany przez MARIO/MECALAC, 08 Sty 2016 19:51, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Proszę się zapoznać z Regulaminem Forum. Tu obowiązuje NETYKIETA.

Dareek
Młodszy operator

  • Posty: 100
  • Rejestracja: 05 Gru 2015 19:45

Maszyna: Case 580k turbo

Firma: brak


Nie odpala

Postprzez CASEWIESIEK » 08 Sty 2016 18:44

Ja w Case 580 SLE z 1999 roku mam dwa aku. Zamontowałem tam przełącznik 12/24V kilka lat temu . Od tej pory brak problemów z zapalaniem. Jeden aku tam gdzie jego miejsce .Drugi po prawej stronie w kabinie . Niewygodnie ,ale coś za coś.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Re: Nie odpala

Postprzez WN-TECH » 08 Sty 2016 19:05

Dareek napisał(a):To jak wymienię filtr oleju silnikowego i olej silnikowy to będzie palić na mrozie ? Bo dziś lalismy gorący olej i nie odpalila a rozrusznik kręcił jak mógł .




poza tym ze jest to....nie wiem jak to określić.... :wall:

to fizycznie by mi się o parę złotych na olej i filtr nie chciało tego spuszczać,grzać,wlewać i jak by to działało to jedziemy co dzień do wiosny :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
serwis maszyn budowlanych.
tel 785939252

WN-TECH
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 08 Sie 2013 21:13
  • Miejscowość: kielce
  • Pochwały: 12

Nie odpala

Postprzez Dareek » 08 Sty 2016 19:24

Da sie jakoś odłączyć pąpę przy odpaleniu czy nie ? Bo nie wiem teraz do czego służy ta stopka .

Dareek
Młodszy operator

  • Posty: 100
  • Rejestracja: 05 Gru 2015 19:45

Maszyna: Case 580k turbo

Firma: brak


Re: Nie odpala

Postprzez Brandix » 08 Sty 2016 19:28

kubackim napisał(a):W koparce siedzi chyba silnik Cumminsa? Jak temperatura spada poniżej zera to zaczynają się problemy.
Żeby wykluczyć blokowanie silnika przez hydraulikę, odkręć z przodu sprzęgło ( cztery śruby ).
Świeca płomieniowa działa?
Przewody elektryczne założyłeś nowe ale na łączeniach ( stykach ) wyczyściłeś + i -?
Dobrze by było sprawdzić na innym rozruszniku.
No i skoro wcześniej musiałeś się wspomagać samostartem to silnik już pewnie słabej kondycji. I w temperaturach minusowych będziesz miał problem z odpalaniem.
Możesz się jeszcze posilić zalewając układ chłodzenia gorącą wodą. Odczekać kilka minut by silnik złapał wyższą temperaturę i wtedy próbować.


Gdzie konkretnie znajduje się stopka? Bo może mówisz o blokadzie mechanizmu różnicowego w tylnym moście...
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej