wibako

Wieniec....

Wieniec....

Postprzez Dareek » 24 Sty 2016 22:11

Nigdy nie robiłem i się pytam jak ja odjąć?

EDIT MODA :

Dobra dzięki , spróbuję szlifować jak nie to trzeba będzie to rozebrać :)
Ostatnio edytowany przez MARIO/MECALAC, 24 Sty 2016 22:26, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Dostajesz ostrzeżenie za brak stosowania się do regulaminu i poleceń moderatora. Kolejny niezgodny post i Ban czasowy.

Dareek
Młodszy operator

  • Posty: 100
  • Rejestracja: 05 Gru 2015 19:45

Maszyna: Case 580k turbo

Firma: brak


Reklama

simmet

Wieniec....

Postprzez Brandix » 24 Sty 2016 22:25

Jakbyś jednak rozbierał - przejrzyj ten temat: viewtopic.php?f=22&t=12986
Tam są uproszczone katalogi części do CASE - będziesz wiedział, z czym się spotkasz...
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Wieniec....

Postprzez Dareek » 25 Sty 2016 15:00

Rozwaliło koniec rozrusznika. To takie co ochrania do polowy zęby . Zaraz zobaczę w jakim stanie sabzęby na wieńcu.

Dareek
Młodszy operator

  • Posty: 100
  • Rejestracja: 05 Gru 2015 19:45

Maszyna: Case 580k turbo

Firma: brak


Wieniec....

Postprzez Dareek » 25 Sty 2016 18:28

Jest 30 zębów do polowy zbitych..

Dareek
Młodszy operator

  • Posty: 100
  • Rejestracja: 05 Gru 2015 19:45

Maszyna: Case 580k turbo

Firma: brak


Wieniec....

Postprzez Brandix » 25 Sty 2016 18:48

To jak tak źle, to wieniec do wymiany... Przeglądałeś ten katalog?
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Wieniec....

Postprzez Dareek » 25 Sty 2016 21:01

No trochę

Dareek
Młodszy operator

  • Posty: 100
  • Rejestracja: 05 Gru 2015 19:45

Maszyna: Case 580k turbo

Firma: brak


Wieniec....

Postprzez Brandix » 25 Sty 2016 21:12

To jak już zapewne zauważyłeś - masz lżejsze zadanie - skrzynia jest złączona z tylnym mostem. Przy silniku jest tylko zmiennik, pompa, filtr itp ukryte pod obudową. Zmiennik łączy się ze skrzynią wałem napędowym. Chociaż jak mam być szczery - lepiej, żeby zajął się tym jakiś fachowiec - bo robiąc coś na siłę, nie uważając zbytnio można uszkodzić np. zmiennik i narobisz sobie niepotrzebnych kosztów... dużych kosztów...
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Wieniec....

Postprzez Dareek » 26 Sty 2016 05:16

Tylko że skrzynia jest skręcana od zewnątrz tak? Bo tam pod spodem jest obudowa wałek i skrzynia. .. z tyłu jest most połączony właśnie tym wałkiem . Trzeba to wszystko zdjąć ?

Dareek
Młodszy operator

  • Posty: 100
  • Rejestracja: 05 Gru 2015 19:45

Maszyna: Case 580k turbo

Firma: brak


Re: Wieniec....

Postprzez Brandix » 26 Sty 2016 10:44

A nie wygląda to przypadkiem tak?
CASE.jpg

Bo jak tak, to skrzyni/mostu nie ruszasz... Tylko wał zdejmujesz.
Jedynie bawisz się z obudową, pod którą jest zmiennik i wszystkim, co do niej dochodzi (należy to wszystko odłączyć).
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Wieniec....

Postprzez Dareek » 11 Lut 2016 10:57

Witam ponownie. Już kiedyś jak były problemy z oddaleniem to wyjmowalismy rozrusznik do poprawy i wtedy te zęby były w takim stanie jak teraz. Więc ja myślę że to wszystko może być przez ta obudowe od rozrusznika co sie uszkodziła i może przez to rozrusznik odskakiwal podczas kręcenia i szlo po końcach zębów. Znajomy zaproponował aby dac podkładkę pod 1 z 3: srob aby oddalić zęby rozrusznika aby miał lekko kręcić l. Nie wiem czy tak zrobić. Może ktoś coś podpowie?

Dareek
Młodszy operator

  • Posty: 100
  • Rejestracja: 05 Gru 2015 19:45

Maszyna: Case 580k turbo

Firma: brak


Re: Wieniec....

Postprzez kubackim » 11 Lut 2016 19:22

Nie możesz z ciągnąc jakiegoś mechanika, by obejrzał maszynę, podpowie co i jak zrobić ( przecież nie wykasuję Cię jak za zboże ). Bawisz się w jakieś dziadowskie oszczędności, za chwilę zaczniesz pętać na sznurki :mrgreen:

kubackim
Operator

  • Posty: 354
  • Rejestracja: 09 Sty 2009 20:14
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 13

Wieniec....

Postprzez wujek616 » 12 Lut 2016 01:01

Głowiczka sama z siebie nie pękła, tylko musiała napotkać opór np ze sklepanych zębów czy nierównego jajowatego wieńca.Chcesz odsunąć rozrusznik od wieńca...? brawo dla tego co ci to doradził... :bangin: Lepiej zmień towarzystwo w którym się obracasz... Chłopie weź zrób to raz a porządnie bo już się rzygać chce jak się czyta to co wypisujesz i te twoje metody naprawcze... :bangin: . Poza tym kolejny raz upominam żebyś poprawił swoją pisownię.
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Wieniec....

Postprzez kysa » 12 Lut 2016 08:47

Zamontuj korbę z przodu silnik i po problemie na lata.
Forumowy czat, zapraszamy http://xat.com/Kopaczka
jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


Wieniec....

Postprzez CASEWIESIEK » 12 Lut 2016 09:54

Kolego jeśli chcesz sam to robić domowym sposobem ? To posiadając trochę podstawowych narzędzi da się . Wjedź pod dach. Zacznij od przodu . Wyjmij chłodnicę ,rozłącz pompę hydrauliki ,odkręć silnik z poduszek , odepnij kable , odkręć wężyk z paliwem jeszcze kilka dupereli i podziel silnik od podzielnika . Jak będziesz miał wątpliwości ,że możesz zapomnieć coś to rób zdjęci komórką .Im więcej tym lepiej. Następnie odkręć silnik od zmiennika. Potem silnik do góry. Podgrzej wieniec .Jak będzie ciepły pukniesz i spadnie. Zakładaj nowy i skręcaj. Całość jeden dzień pracy w dwóch.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Wieniec....

Postprzez mechanior » 16 Lut 2016 22:16

Skrzynię chyba łatwiej wyjąć, mniej rozbierania i łatwiej podwiesić np na kabinie przez podłogę - zależy od konstrukcji maszyny, no ale kolega robi tajemnice z numeru seryjnego więc żaden fachowiec od marki pewnie się nie odezwie bo niby jak by miał sprawdzić w dokumentacji....
Bez problemu w 2 dni dasz radę, wieniec kosztuje w zamienniku ze 200 pln... takie mam doświadczenia z Perkinsem i CATem w CASE pewnie jest podobnie.

EDIT:
Chopaki sorka, wg tego co pisze BRANDIX to jest stary model CASE w którym jest jak w traktorze: mostoskrzynia, jeśli tak to mój post jest bez sensu...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wieniec....

Postprzez roger18sx » 06 Mar 2017 23:35

Robiłem ostatnio wymianę wieńca.Silnika ani skrzyni nie ruszamy.Trzeba odkręcić i wyjąc dwa wały miedzy silnikiem i skrzynią ,odkręcić węże idące do zmiennika, filtr ażeby nie przeszkadzał oraz trzy węże stalowe od rozdzielacza przedniej łyżki dostęp od góry.Nie jest kolorowo ale da się.Gdy wyjmiemy pokrywę z pompą ukaże nam się zmiennik który odkręcamy.Widzimy blaszane koło z przyspawanym do niego wieńcem.Ja zamontowałem je w tokarkę i stoczyłem spawy po czym nałożyłem nowy, wycentrowałem i przyspawałem. Zniszczony wieniec bardzo szybko niszczy sprzęgło jednokierunkowe rozrusznika oraz tulejkę podpierającą wirnik. https://www.youtube.com/watch?v=zR3ic5TsogU

roger18sx
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 06 Mar 2017 20:45

Maszyna: case 580 k

Firma: własna


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej