wibako

hamulce case 580sr

hamulce case 580sr

Postprzez TomekJ » 23 Sty 2016 16:57

Marka i model maszyny: Case 580sr
Rok produkcji: 2007

Mam pytanie, mam problem z hamulcami- przez noc schodzi płyn z pojemniczka, pompa jest sucha, prawy pedał schodzi do zera dopiero gdy go podpompuje to twardnie a lewy jest ok . Nie wiem co jest tego przyczyna, czy to moga być uszczelniacze w tylnym moście? Hamulce piszczą, czy jak wymienię olej z dodatkiem w moście to piszczenie ustanie i ubywający płyn przestanie wyciekać.
Niedawno kupiłem sprzęt i nie wiem jaki olej ktoś wlał.

TomekJ
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 18 Gru 2015 18:49

Maszyna: Case 580 sr

Firma: Wulkan


Reklama

simmet

hamulce case 580sr

Postprzez szymonl » 24 Sty 2016 02:40

Od wymiany oleju wyciek nie zniknie.
Nie wlał ktoś zwykłego płynu hamulcowego?
Odkręć korek i sprawdź stan oleju w tylnym moście, będziesz widział jak jest poziom oleju, jeśli będzie ewidentnie za dużo to pozostaje jedynie wymiana uszczelnień i przepłukanie układu odpowiednim olejem.

Autor postu otrzymał pochwałę

szymonl
Młodszy operator

  • Posty: 114
  • Rejestracja: 16 Kwi 2013 22:12
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: .

Firma: .


hamulce case 580sr

Postprzez Brandix » 24 Sty 2016 08:13

Tsk jak już kolega napisał - wymiana oleju nie sprawi, że wyciek zniknie. Główne przyczyny piszczenia hamulców to niewłaściwy lub zużyty olej w moście. Sprawdź, jak Ci radzi szymonl poziom oleju w moście i jeśli będzie go za dużo, to niestety most będzie trzeba wyciągnąć... Wydaje mi się, że gdyby ktoś wlał zwykły płyn, to ucierpiałby cały układ, a nie tylko jego część (płyn miałby kontakt ze wszystkim)...

Autor postu otrzymał pochwałę
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


hamulce case 580sr

Postprzez TomekJ » 24 Sty 2016 17:50

Dzięki za pomoc ;) ale i tak musze rozebrać most bo przez 3 dni olej schodził a dzisiaj nic nie ubyło

TomekJ
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 18 Gru 2015 18:49

Maszyna: Case 580 sr

Firma: Wulkan


hamulce case 580sr

Postprzez taikoubou » 09 Mar 2016 00:10

Do hamulców wlewa się specjalny olej. Zwykły płyn hamulcowy dot rozpuszcza uszczelki.
Jak będziesz składał most to musisz ustalić napięcie wstępne łożysk kół poprzez zastosowanie odpowiedniej grubości podkładek. Jak to zrobić, to jest to napisane w instrukcji po angielsku, którą gdzieś tu zamieściłem. W którymś moim poście napisałem na której stronie w instrukcji. Musisz poszukać w moich postach.

Awatar użytkownika
taikoubou
Operator

Maszyna: Cat 428F

Firma: -


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej