wibako

580SLE '00 kilka pytań

580SLE '00 kilka pytań

Postprzez kobrettti » 30 Sty 2016 08:49

Marka i model maszyny: Case 580 sle
Rok produkcji: 2000

Witam od paru tygodni sledze forum ,czytałem już dtr żeby nie zadawać pytań niepotrzebnie ale na te nie znalazłem odpowiedzi.

W moim modelu niema pedału blokady napędu??? ktoś wie czemu
po drugie na joysticku od łyżki mam dwa przyciski czerwony i czarny i nie wiem do czego one służą
w dtr jest model ale bez tych przycisków ma tylko sprzęgło w moim tego nie zauważyłem, mam tylko przycisk sprzegła na zmianie biegów {chyba że cos pominąłem} to chyba na tyle z góry dziękuje za odp Janusz

kobrettti
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 30 Sty 2016 08:42

Maszyna: case 580 sle

Firma: Hydraulik Solarsystem


Reklama

simmet

Re: Kilka pytan

Postprzez Petro » 30 Sty 2016 10:04

Witam kolego przyciski na dzoistiku czerwony masz do rozłączania jazdy /przykładowo podjezdzasz do przeszkody krawęznika ,płotu itp. a czarny to blokada mostu przy problemach z wyjechaniem przytrzymujesz przycisk i koła masz zblokowane.

Petro
Pomocnik operatora

Maszyna: CASE 580 SLE ,CARMIX 415 ,Yanmar Sv 18

Firma: PETRO BRUK


Kilka pytan

Postprzez Brandix » 30 Sty 2016 15:18

Jest tak jak kolega Petro napisał. A skoro włącznik blokady jest w dźwigni, to maszyna nie posiada pedału do uruchamiania tejże blokady. Przejrzałem z ciekawości kilka ogłoszeń i tam, gdzie maszyna posiadała dźwignię z 2 przyciskami (czarny i czerwony) nie było pedału z blokady, natomiast tam, gdzie był w dźwigni tylko neutralizer (rozłączenie jazdy) był też dodatkowy pedał z blokady.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Kilka pytan

Postprzez kobrettti » 30 Sty 2016 15:50

A pytanie jeszcze jedno
Mamy 4 biegi i powiem szczerze wkurza mnie to że jeżeli wrzucę 1 i dam do przodu bez gazu kopaczka zaczyna jechać ciągle musze trzymać pedał hamulca. Czy to normalne czy coś źle robie? Mocno trzeba naciskać, noga juz boli

kobrettti
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 30 Sty 2016 08:42

Maszyna: case 580 sle

Firma: Hydraulik Solarsystem


Kilka pytan

Postprzez Brandix » 30 Sty 2016 15:56

To normalne, że na wolnych obrotach i niskim biegu maszyna delikatnie ciągnie - kwestia przyzwyczajenia. Jedyna maszyna, w której miałem problem ze zbyt dużym ciągnięciem bez gazu było Komatsu WB93r-5, ale tam były zbyt wysoko ustawione wolne obroty (okolice 1100-1200)... Więc jeśli według Ciebie nie powinno tak być, sprawdź jakie obroty ma silnik bez dodawania gazu - bo mogą być zbyt wysoko ustawione wolne obroty lub coś się gdzieś przycięło/przyblokowało linkę/cięgno z gazu i nie odpuszcza do końca.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Kilka pytan

Postprzez kysa » 30 Sty 2016 17:11

Brandix, pamiętam jak pracowałem kiedyś na komatsu wb97-5, tych zakwasów i bólu nóg od hamulca nigdy nie zapomnę :D
Forumowy czat, zapraszamy http://xat.com/Kopaczka
jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


Kilka pytan

Postprzez Brandix » 30 Sty 2016 17:14

kysa - możliwe, że "ten typ tak ma" :D
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


580SLE '00 kilka pytań

Postprzez kysa » 30 Sty 2016 18:00

Ma na pewno bo mieliśmy 3 sztuki od nowości i każda tak miała.
Forumowy czat, zapraszamy http://xat.com/Kopaczka
jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


Re: 580SLE '00 kilka pytań

Postprzez kobrettti » 30 Sty 2016 19:14

A nie rusza się czasem np z 2 lub 3 bo na 1 trema mocno trzymać i noga mnie strzyka .chodzi mi o takie normalne prace

kobrettti
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 30 Sty 2016 08:42

Maszyna: case 580 sle

Firma: Hydraulik Solarsystem


580SLE '00 kilka pytań

Postprzez kysa » 30 Sty 2016 19:34

Jak nie pracujesz przednią łyżką to do jazdy jak najbardziej 2 a nawet 3 bieg.
Forumowy czat, zapraszamy http://xat.com/Kopaczka
jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


580SLE '00 kilka pytań

Postprzez kobrettti » 30 Sty 2016 20:12

A powiedzcie mi panowie czy uwas tez tak ciągnie bo nie ukrywam męczące to trzymanie chamulca

kobrettti
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 30 Sty 2016 08:42

Maszyna: case 580 sle

Firma: Hydraulik Solarsystem


580SLE '00 kilka pytań

Postprzez Patryk case » 30 Sty 2016 20:26

Kolego u mnie ciągnie ale przyzwyczaiłem się najgorzej jak gdzieś po dziurach jedziesz to najgorzej meczy bo skaczesz w kabinie a nie masz jak przyhamować jedynie sprzęgło w dżojstiku i hamulcem lekko :)

Patryk case
Młodszy operator

Maszyna: Case sle 580


Re: 580SLE '00 kilka pytań

Postprzez Petro » 30 Sty 2016 21:11

A ile ci pokazuje na obrotomierzu na wolnych obrotach ?

Petro
Pomocnik operatora

Maszyna: CASE 580 SLE ,CARMIX 415 ,Yanmar Sv 18

Firma: PETRO BRUK


Re: 580SLE '00 kilka pytań

Postprzez Brandix » 30 Sty 2016 21:14

Petro napisał(a):A ile ci pokazuje na obrotomierzu na wolnych obrotach ?

To bardzo ważne pytanie. Bo jeśli wolne obroty są za wysokie, to bez gazu maszyna dość mocno ciągnie. Nie mam CASE, tylko CAT'a i bez gazu na 1 biegu ciągnie, ale nie jest to jakieś uciążliwe (ciągnie w miarę lekko), i hamulca nie używam, żeby nad nią panować, chyba, że przy jakiejś precyzyjnej i lekkiej pracy (bo gdy np. przed łyżką jest duże obciążenie, to logiczne jest, że hamulca nie potrzeba, żeby zapanować nad maszyną)
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Re: 580SLE '00 kilka pytań

Postprzez Petro » 30 Sty 2016 21:35

Dokładnie tak jak kolega Brandix napisał u mnie w case to ciągnięcie jest minimalne chyba że jakaś precyzja to uzywam hamulca z tego co sie nie mylę to obroty na poziomie 850 przy 1100 to kopię tylną łyzką i jak dla mojej maszyny takie obroty są idealne ,ostatnio miałem taki przypadek że rozładowywałem dwa tiry z paletami płyt gipsowych po prawie 2 tony na widłach i trzeba było cofać 40 m bardzo stromo na dół dwie nogi na maxa na hamulec i pózniej trzy dni zakwasy .

Petro
Pomocnik operatora

Maszyna: CASE 580 SLE ,CARMIX 415 ,Yanmar Sv 18

Firma: PETRO BRUK


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej