Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Awaria przekładnia kierownicza Case 580 sle 01r ?

15 Lip 2016 14:18

Witam zjezdzajac z budowy zauważyłem, że w czasie jazdy na wprost cały czas obracam kierownica żeby utrzymać kierunek jazdy. Po dojezdzie na baze zacząłem kręcić kierownicą gdy koła dochodzą do maksymalnego skrętu kierownica nadal sie obraca stąd moje pytanie bo nie wiem od czego zacząc. Czy to siłownik który steruje drążkami kierowniczymi przepuszcza w sobie olej czy jednak odrazu brać sie do przekładni czy moze jeszcze coś innego ?

Awaria przekładnia kierownicza Case 580 sle 01r ?

15 Lip 2016 15:07

Jeśli masz orbitrol to najprawdopodobniej w nim leży problem.

Re: Awaria przekładnia kierownicza Case 580 sle 01r ?

16 Lip 2016 18:50

motorist napisał(a):Czy to siłownik który steruje drążkami kierowniczymi przepuszcza w sobie olej czy jednak odrazu brać sie do przekładni czy moze jeszcze coś innego ?


Ja tak miałem. Wymiana uszczelnień siłownika i po problemie.

Awaria przekładnia kierownicza Case 580 sle 01r ?

20 Lip 2016 22:32

Chyba większość ma ten problem... Trzeba w sumie kierować cały czas aby jechać prosto, wszystkie koparko ładowarki z jakimi miałem do czynienia, miały ten problem w większym lub mniejszym stopniu. Po dokręceniu do końca można dalej kręcić ale czuć wyraźny opór...

Awaria przekładnia kierownicza Case 580 sle 01r ?

12 Sie 2016 16:35

Kubacki dziękuję to był uszczelniacz na szczescie... koszt naprawy zamknął sie w 100 zł

Awaria przekładnia kierownicza Case 580 sle 01r ?

15 Sie 2016 17:26

Miałem tak samo.Winą był siłownik. Wystarczyło go uszczelnić.Dość częsta usterka.
Wyślij odpowiedź