wibako

Zacina się pedał gazu.

Zacina się pedał gazu.

Postprzez rafal case 580sr » 13 Wrz 2016 22:04

Witam,
Od pewnego czasu zacina się pedał gazu. Po dodaniu nie odbija z powrotem trzeba butem odciągnąć a to dość denerwujące. Dziś myłem maszynę i zaglądałem od spodu co może być ale wszystko wygląda ok. Popryskałem WD ale nic nie dało. Gaz mechaniczny na lince. Dzwoniłem zapytać ile kosztuje linka to zbladłem 400PLN. Nie chcę od razu wyciągać całej linki macie jakiś pomysł co może zacinać? Ewentualnie jakiś schemat?

rafal case 580sr
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 27 Sty 2015 09:51

Maszyna: Case 580sr

Firma: non


Reklama

simmet

Zacina się pedał gazu.

Postprzez mechanior » 13 Wrz 2016 23:30

Załóż dodatkową sprężynę powrotną na pompie wtryskowej.
Cena linki wcale nie jest tragiczna.
Masz maszynę za kilkadziesiąt tysięcy i szkoda ci 400 pln? To dalej odciągaj butem - buty przecież tańsze... a i tak cie nie minie wymiana jeśli to wina linki bo jak się rozplecie to w końcu będziesz na sznurku jeździł.

Żeby podać jakieś schematy trzeba by wiedzieć do czego, nie?
CZYTAJ REGULAMIN!!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Zacina się pedał gazu.

Postprzez rafal case 580sr » 14 Wrz 2016 21:30

Myślałem o dodatkowej sprężynie ale bliżej pedału gazu. Na pompie bardzo elegancko chodzi, wydaje mi się, że zacina się gdzieś na cięgiełkach pod pedałem. Tyle, że aby wymontować pedał i zobaczyć co i jak muszę wyciągnąć gumową wykładzinę.
Co od 400 zł to może i nie dużo gdyby maszyna pracowała cały czas ale w ciągu ostatniego roku nie zrobiłem 250mh...

rafal case 580sr
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 27 Sty 2015 09:51

Maszyna: Case 580sr

Firma: non


Re: Zacina się pedał gazu.

Postprzez dawidg2 » 15 Wrz 2016 08:25

Nalej w pancerz oleju ale jakiś rzadki.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Zacina się pedał gazu.

Postprzez mechanior » 21 Wrz 2016 22:39

rafal case 580sr napisał(a):Na pompie bardzo elegancko chodzi, wydaje mi się, że zacina się gdzieś na cięgiełkach pod pedałem.

Ale ja nie mówię o tym że zacina się na pompie. Linka to takie ustrojstwo które musi być CIĄGNIĘTE a nie pchane więc jeśli problem dotyczy samej linki to na nic kombinacje z cięgnami pod pedałem.

rafal case 580sr napisał(a):Co od 400 zł to może i nie dużo gdyby maszyna pracowała cały czas ale w ciągu ostatniego roku nie zrobiłem 250mh...

A jakie to ma znaczenie?
Potrzebna ci czy nie? Przeszkadza ci zacinanie czy nie?
Już wiele razy na tym forum okazało się że ucieranie szkłem d... to nie jest sposób na oszczędność...
Kombinuj, jak linka ci się urwie na robocie to stracisz czas i pieniądz - no ale twoja maszyna, kasa, nerwy i wybór też twój.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Zacina się pedał gazu.

Postprzez kwak » 21 Wrz 2016 23:48

Kolego są takie dni w życiu operatora , że nie dość że złapiesz gumę pracując gdzieś sam na jakimś zadupiu ,zgubisz telefon komórkowy a w dodatku urwie Ci się linka gazu -nic tylko wsiąść pistolet i się otruć. Wyeliminuj jeden z tych czynników najlepiej wymień tą linkę .Jeżeli wydaje ci się za drogo poszukaj firmy,która naprawia takie linki bo są tylko trzeba im zawieść starą. Ale czy będzie taniej to tego nie wiem
Wszystkie urządzenia elektryczne działają z dymem w środku. Jeśli on ucieknie, są uszkodzone.http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... CPXckfT-6g

kwak
Operator

  • Posty: 244
  • Rejestracja: 03 Sty 2007 21:04
  • Miejscowość: Małopolskie
  • Pochwały: 4

Maszyna: New Holland LB115


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej