wibako

580 SM nie ma siły jechać

580 SM nie ma siły jechać

Postprzez Szogun666 » 30 Gru 2016 19:11

Marka i model maszyny: Case 580 SM
Rok produkcji: 2003

Witam serdecznie.
przeczytałem wszystkie tematy dot słabej jazdy, zmiennika i nie znalazłem odpowiedzi na problem jaki mi się przytrafił.
Otóż maszyna nagle straciła siłę na jeździe- stało się to z dnia na dzień. Jednego dnia wszystko było ok a następny dzień całkowicie straciła moc.
Powiedziałem operatorowi żeby sprawdził stan oleju w skrzyni biegów i było troszkę poniżej minimum.
Do końca dnia pracował lecz praktycznie wogóle nie jeździł. Na następny dzień z samego rana zmieniłem olej i filtr w skrzyni biegów- filtr oryginalny case a olej TransWay WB. Stary olej nie było czuć żeby był spalony. Niestety wymiana oleju i filtra nie przyniosła pozytywnego efektu- dalej jest to samo co było. Oprócz tego dzisiaj maszyna przejechała kilka razy odcinek 50 m i temp. oleju w skrzyni blisko czerwonego pola. Wcześniej latem w upały nawet po przejechaniu odcinka 15 km temp. oleju na środku skali. teraz maszyna na 1- szyb biegu rusza tak jak wcześniej na 4- tym- czyli nie ma mowy o jakimkolwiek zaboksowaniu kołami nawet w grząskim terenie. Wcześniej było tak że jak się wlączało wajchą kierunek jazdy to było szarpniecie ( wajcha do jazdy w przód- szarpniecie do przodu, wajcha w tył- szarpniecie do tyłu) - teraz tego nie ma. Na 1- szym biegu, na płaskim twardy terenie żeby maszyna ruszyła silnik musi mieć ok 1500 obr., wcześniej jak było wszystko ok to na wolnych obrotach normalnie jechała. Przycisk w joysticku od przedniej łyżki rozłącza napęd, przycisk przy lewarku zmiany biegów nie rozłącza napędu. Skrzynia biegów manualna, napęd na 4 koła.
Czy któryś z Was ma jakiś pomysł co tak nagle mogło się stać ze maszyna straciła siłę na jeździe??
Pozdrawiam

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


Reklama

simmet

Re: 580 SM nie ma siły jechać

Postprzez Szogun666 » 01 Sty 2017 18:03

Szogun666 napisał(a):Marka i model maszyny: Case 580 SM
Rok produkcji: 2003

Witam serdecznie.
przeczytałem wszystkie tematy dot słabej jazdy, zmiennika i nie znalazłem odpowiedzi na problem jaki mi się przytrafił.
Otóż maszyna nagle straciła siłę na jeździe- stało się to z dnia na dzień. Jednego dnia wszystko było ok a następny dzień całkowicie straciła moc.
Powiedziałem operatorowi żeby sprawdził stan oleju w skrzyni biegów i było troszkę poniżej minimum.
Do końca dnia pracował lecz praktycznie wogóle nie jeździł. Na następny dzień z samego rana zmieniłem olej i filtr w skrzyni biegów- filtr oryginalny case a olej TransWay WB. Stary olej nie było czuć żeby był spalony. Niestety wymiana oleju i filtra nie przyniosła pozytywnego efektu- dalej jest to samo co było. Oprócz tego dzisiaj maszyna przejechała kilka razy odcinek 50 m i temp. oleju w skrzyni blisko czerwonego pola. Wcześniej latem w upały nawet po przejechaniu odcinka 15 km temp. oleju na środku skali. teraz maszyna na 1- szyb biegu rusza tak jak wcześniej na 4- tym- czyli nie ma mowy o jakimkolwiek zaboksowaniu kołami nawet w grząskim terenie. Wcześniej było tak że jak się wlączało wajchą kierunek jazdy to było szarpniecie ( wajcha do jazdy w przód- szarpniecie do przodu, wajcha w tył- szarpniecie do tyłu) - teraz tego nie ma. Na 1- szym biegu, na płaskim twardy terenie żeby maszyna ruszyła silnik musi mieć ok 1500 obr., wcześniej jak było wszystko ok to na wolnych obrotach normalnie jechała. Przycisk w joysticku od przedniej łyżki rozłącza napęd, przycisk przy lewarku zmiany biegów nie rozłącza napędu. Skrzynia biegów manualna, napęd na 4 koła.
Czy któryś z Was ma jakiś pomysł co tak nagle mogło się stać ze maszyna straciła siłę na jeździe??
Pozdrawiam



Problem na 99 % rozwiązany.
Okazało się że pękł pierścień segera w sterowaniu skrzynią biegów. Jutro będę wiedział czy to na 100 % było to. Maszyna popracuje trochę i będzie wiadomo. :)
Pozdrawiam

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


Re: 580 SM nie ma siły jechać

Postprzez Szogun666 » 02 Sty 2017 19:24

Szogun666 napisał(a):
Szogun666 napisał(a):Marka i model maszyny: Case 580 SM
Rok produkcji: 2003

Witam serdecznie.
przeczytałem wszystkie tematy dot słabej jazdy, zmiennika i nie znalazłem odpowiedzi na problem jaki mi się przytrafił.
Otóż maszyna nagle straciła siłę na jeździe- stało się to z dnia na dzień. Jednego dnia wszystko było ok a następny dzień całkowicie straciła moc.
Powiedziałem operatorowi żeby sprawdził stan oleju w skrzyni biegów i było troszkę poniżej minimum.
Do końca dnia pracował lecz praktycznie wogóle nie jeździł. Na następny dzień z samego rana zmieniłem olej i filtr w skrzyni biegów- filtr oryginalny case a olej TransWay WB. Stary olej nie było czuć żeby był spalony. Niestety wymiana oleju i filtra nie przyniosła pozytywnego efektu- dalej jest to samo co było. Oprócz tego dzisiaj maszyna przejechała kilka razy odcinek 50 m i temp. oleju w skrzyni blisko czerwonego pola. Wcześniej latem w upały nawet po przejechaniu odcinka 15 km temp. oleju na środku skali. teraz maszyna na 1- szyb biegu rusza tak jak wcześniej na 4- tym- czyli nie ma mowy o jakimkolwiek zaboksowaniu kołami nawet w grząskim terenie. Wcześniej było tak że jak się wlączało wajchą kierunek jazdy to było szarpniecie ( wajcha do jazdy w przód- szarpniecie do przodu, wajcha w tył- szarpniecie do tyłu) - teraz tego nie ma. Na 1- szym biegu, na płaskim twardy terenie żeby maszyna ruszyła silnik musi mieć ok 1500 obr., wcześniej jak było wszystko ok to na wolnych obrotach normalnie jechała. Przycisk w joysticku od przedniej łyżki rozłącza napęd, przycisk przy lewarku zmiany biegów nie rozłącza napędu. Skrzynia biegów manualna, napęd na 4 koła.
Czy któryś z Was ma jakiś pomysł co tak nagle mogło się stać ze maszyna straciła siłę na jeździe??
Pozdrawiam



Problem na 99 % rozwiązany.
Okazało się że pękł pierścień segera w sterowaniu skrzynią biegów. Jutro będę wiedział czy to na 100 % było to. Maszyna popracuje trochę i będzie wiadomo. :)
Pozdrawiam



Temat można zamknąć.
Tak jak wczoraj pisałem- problemem był pęknięty pierścień segera. Maszyna jeździ tak jak wcześniej.

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


580 SM nie ma siły jechać

Postprzez rudesmen » 03 Sty 2017 13:32

Dziękujemy za informację co było przyczyną awarii.
Szogun666 napisał(a):Okazało się że pękł pierścień segera w sterowaniu skrzynią biegów

W elektrozaworach znajdujących się na skrzyni?

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: 580 SM nie ma siły jechać

Postprzez Szogun666 » 03 Sty 2017 19:04

rudesmen napisał(a):Dziękujemy za informację co było przyczyną awarii.
Szogun666 napisał(a):Okazało się że pękł pierścień segera w sterowaniu skrzynią biegów

W elektrozaworach znajdujących się na skrzyni?


Pod kabina operatora (od strony silnika- za kurtyną gumową) na skrzyni biegów jest stalowy blok (na którym zamontowane są cewki) przykręcony na 6 srub 8-ek. Obok cewek jest jedna zaślepka (coś takiego jak w rozdzielaczu) przykręcona na 4 śruby 6-ki na imbus. Po odkręceniu śrub imbusowych w środku są tłoczki i sprężyny, (dwa tłoczki od góry, seger i tłoczek pod segerem). Seger pomiędzy tłoczkami pękł. Przy naprawie najlepiej zdjąć cały blok ze skrzyni z tego względu ze pod zaślepką jest też kólka - myślę że nie uda się złożyć tego na skrzyni biegów.
Pozdrawiam

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


Re: 580 SM nie ma siły jechać

Postprzez kubackim » 03 Sty 2017 19:48

Sam nie znalazłeś pomocy, ale dzięki Twojemu opisowi (usterki i naprawy) ktoś, kiedyś będzie miał łatwiej :ok:

kubackim
Operator

  • Posty: 354
  • Rejestracja: 09 Sty 2009 20:14
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 13

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej