wibako

590SM '02 silnik nie łapie temperatury roboczej

590SM '02 silnik nie łapie temperatury roboczej

Postprzez andrzejz » 09 Sty 2017 10:38

Nie wiem dlaczego nie wyświetliło danych maszyny.
CASE 590 SM
2002 rok
Zauważyłem to dopiero jak spadły temperatury. Po odpaleniu maszyna nie osiąga temperatury roboczej, ogrzewanie bardzo słabo działa. Nawet prawie całkiem zasłoniłem chłodnicę to dopiero po przejechaniu kilku kilometrów maszyna się zagrzała i to baz szału a podczas kopania temperatura spadła. Zeszłej zimy było dobrze, co to może być? Podejrzewam termostat, a co wy o tym sądzicie? Proszę o rady, z góry dziękuję.

andrzejz
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 17 Lut 2007 20:35
  • Miejscowość: z pod tarnowa
  • Pochwały: 2

Reklama

simmet

590SM '02 silnik nie łapie temperatury roboczej

Postprzez rudesmen » 09 Sty 2017 10:52

Czy to termostat można to względnie łatwo sprawdzić - jeżeli masz łatwy dostęp do węży chłodnicy. Jeden jest zasilający, drugi powrót. Zasilający może nagrzewać się od początku, ale powrót powinien zrobić się ciepły dopiero po otwarciu termostatu - czyli po pełnym nagrzaniu silnika. Więc jeżeli powrót będzie nagrzewał się równomiernie wraz z nagrzewaniem silnika to znaczy że termostat cały czas otwarty. Powinien być długo długo zimny a potem nagle gorący.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2183
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: 590SM '02 silnik nie łapie temperatury roboczej

Postprzez andrzejz » 09 Sty 2017 18:20

Dzięki rudesmen.
Przeprowadziłem próbę, wygląda na to że pompa miesza płyn praktycznie od początku, najpierw górny wąż jest letni, potem ciepły a wentylator chłodzi na bieżąco. Miałem 2 lata temu przy temperaturze -5 stopni taki przypadek że po przejechaniu 3 km. włączył się sygnał przegrzania (wskaźnik temp. na czerwonym) też podejrzewałem termostat. Po podniesieniu maski okazało się że oba węże chłodnicy gorące a wentylator jakoś chodzi niemrawo, po chwili zaskoczył i temperatura szybko spadła, zdarzyło mi się tak 3 razy, Wymieniłem wiskozę i potem było dobrze. Teraz jest na odwrót, jak się ociepli to wymienię termostat i zobaczę.

andrzejz
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 17 Lut 2007 20:35
  • Miejscowość: z pod tarnowa
  • Pochwały: 2

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej