wibako

Case 580K - Miękkie siłowniki

Case 580K - Miękkie siłowniki

Postprzez staszzek » 29 Sty 2017 15:17

Marka i model maszyny: Case 580 K
Rok produkcji: 1991

Witam Panowie problem dotyczy tylnego ramienia Case 580K 1991r to, że jest słabe to wyczytałem na forum temat rozdzielacz, że trzeba zacząć od kontroli bądź wymiany głównego zaworu przelewowego. Wie ktoś gdzie go zakupie w okolicach Kraków Katowice, na internecie nic nie znalazłem. Największy problem to siłowniki tylnego ramienia dają efekt jak by były nieszczelne miękkie. Nie maja wycieków ale przy obrocie ramieniem w P/L bardzo nim buja trzeba strasznie delikatnie operować nie ma żadnej dokładności. Konik nie ma większych luzów, a bo zapięci zabezpieczenia i w czasie jazdy buja całym ramieniem, widać że na siłowniku. Jak również bez użycia teleskopu zabezpieczenie konika jest nie możliwe siłownik nie chce dociągnąć ramienia. Przód koparki sprawny bardzo silny.

staszzek
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 29 Sty 2017 14:28

Maszyna: Mecalac MSX 10

Firma: ...


Reklama

simmet

Case 580K - Miękkie siłowniki

Postprzez Szogun666 » 29 Sty 2017 19:20

Kolego ile czasu użytkujesz tą maszynę??
Mam Case 580 SM w której konik jest taki sam ja w modelu K i u mnie jest to samo- przy jeździe z niezapiętym ramieniem buja nim. Pytam ile czasu użytkujesz maszynę z tego względu że może nie do końca wiesz jak się zapina tylne ramie. Siłownik w tym modelu nie dociągnie Ci ramienia na tyle aby się zabezpieczyło. Robi się to w ten sposób- prawa wajcha ( od podnoszenia głównego ramienia ) do siebie, w momencie kiedy siłownik jest praktycznie całkowicie schowany dajesz wajchę od siebie i ramie się zapina. Odpięcie ramienia robisz odwrotnie- czyli najpierw wajcha od siebie- tak jak byś chciał opuścić ramie, wtedy ramie zbliży się do kabiny, zwolnienie blokady i wajcha do siebie- wtedy ramie opadnie lekko w dół. Jeśli chodzi o obrót również mam tak samo- myślę że maszyny z tamtych lat są mniej precyzyjne a niżeli nowsze modele.
Jeśli jestem w błędzie niech nie ktoś poprawi.
Pozdrawiam

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


Case 580K - Miękkie siłowniki

Postprzez staszzek » 29 Sty 2017 22:01

Z maszyny korzystam rok czasu do własnych potrzeb ale co do twojej opinii o zapinaniu konika to się nie zgodzę ponieważ u mnie za dużo brakuje aby zrobić opisany przez ciebie manewr. Co do jazdy z nie zapiętym konikiem to nawet tego nie robię a chodziło mi o to, że w trakcie jazdy z zapiętym konikiem bardzo buja całym ramieniem i wygląda to tak jakby siłownik dawał tyle luzu

staszzek
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 29 Sty 2017 14:28

Maszyna: Mecalac MSX 10

Firma: ...


Re: Case 580K - Miękkie siłowniki

Postprzez kary » 22 Mar 2017 13:18

Zobacz czy masz luz na sworzniu obrotu na ktorym są dwa silowniki, lyzka nad ziemia i rękoma bujasz i widzisz gdzie luzy, u mnie wymiana tulei i sworznia mało pomoglo dopiero sworzen naprawczy pomogl, na wysokich obrotach i pełnym wysiegu to i 0,6 m miał odchylu

kary
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 16 Sty 2014 16:31
  • Miejscowość: Warszawa, Białobrzegi
  • Pochwały: 1

Maszyna: Case 580 super k

Firma: Usługi Koparko-ładowarką


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej