wibako

spalony olej w skrzyni oraz wysoka temperatura CASE 580 Supe

spalony olej w skrzyni oraz wysoka temperatura CASE 580 Supe

Postprzez Jarek2016 » 12 Mar 2017 10:35

Marka i model maszyny: Case 580 super K
Rok produkcji: 1991

Witam serdecznie. Zacznę może od tego że koparka została unieruchomiona przez pękniętą półoś krótką prawej osi tylnego mostu. Przy spuszczaniu oleju okazało się że śmierdzi spalenizną i jest ciemnobrązowego koloru prawie czarnego( był wlany olej 10w30). Prawdą jest że wcześniej było czuć spalony olej w kabinie, ale czujnik nie wskazywał temperatury więc zrzuciłem to na jakiś mały wyciek na jakiś kolektor. Obróciłem więc skrzynię i przy odkręcaniu górnej śruby osłony hamulca ręcznego śruba była tak zapieczona że dosłownie strzeliła przy odkręceniu a na gwincie pokazał się spalony pył. Reszta poszła normalnie. Podejrzenie padło na tarczki ,które po rozebraniu okazały się w idealnym stanie. Wszystkie prowadnice i wałki były w porządku. Łożyska wałków na pokrywie skrzyni wraz z bieżniami są nie przygrzane (brak zmian w zabarwieniu). Co więc było powodem powstania takiej temperatury że spalił się olej? Gdzie znajduje się czujnik oleju skrzyni? Pewnie go muszę wymienić albo przynajmniej skontrolować jego działanie (może to przewód)? Czy blacha w skrzyni osłaniająca wałki od dołu jest niezbędna? Wcześniej podczas jazdy lub pracy było słychać metalowe stuki. Myślałem że to coś z napędem osi przedniej ale to chyba ona tak stukała. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

-- 12 Mar 2017 09:35 --

Witam ponownie. Czy powodem tej spalenizny może być grucha? Czy może ona być tak zniszczona wewnątrz że będzie wytwarzała tak duże tarcie? Dodam tylko że w oleju nie było żadnych opiłków, a rok temu była kupiona nowa pompa.

Jarek2016
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 11 Mar 2017 22:53

Maszyna: Case 580 super K

Firma: dobra


Reklama

simmet

spalony olej w skrzyni oraz wysoka temperatura CASE 580 Supe

Postprzez zeppelin zm 15 » 12 Mar 2017 10:46

Jaka grucha?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: spalony olej w skrzyni oraz wysoka temperatura CASE 580

Postprzez Jarek2016 » 19 Mar 2017 22:37

Zmiennik hydrokinetyczny. Przepraszam za potoczną nazwę. Dzisiaj zainteresowałem się filtrem oleju na zmienniku i okazało się że filtr jest zassany do środka! Jaki może być powód takiej sytuacji?! Przytoczę tylko że filtr był wymieniany wraz z olejem. Co mam zrobić i co rozebrać żeby było już tylko ok.

-- 19 Mar 2017 21:37 --

Witam ponownie. Widzę że nikt nic nie wie.

Jarek2016
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 11 Mar 2017 22:53

Maszyna: Case 580 super K

Firma: dobra


spalony olej w skrzyni oraz wysoka temperatura CASE 580 Supe

Postprzez Szogun666 » 21 Mar 2017 22:56

Kolego maszyna na jeździe siłę ma??

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


Re: spalony olej w skrzyni oraz wysoka temperatura CASE 580

Postprzez Jarek2016 » 24 Mar 2017 22:51

Tak. Ma siłę. Złożyłem i pojechałem sprawdzić. Ale nadal nie wiem skąd ta temperatura.

Jarek2016
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 11 Mar 2017 22:53

Maszyna: Case 580 super K

Firma: dobra


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej