wibako

Ciśnienie pompy jazdy i sprzęgło hydrokinetyczne.

Ciśnienie pompy jazdy i sprzęgło hydrokinetyczne.

Postprzez harrowa » 27 Kwi 2017 21:53

Marka i model maszyny: CASE 580f
Rok produkcji: 1988

Witam. Bardzo bym prosił o porady bo moje wcześniejsze posty nie dały odpowiedzi na mój problem, a całe forum przeczytane i nic nowego nie znalazlem

Sprawa wygląda tak:

Mam słabą jazdę w swojej maszynie, na 1 i 2 biegu jakoś sobie radzi, ale im wyżej tym gorzej. na 3 i 4 biegu jedzie tak samo jak da się jej pół gazu jaki i da pełną moc. Nic się nie zmienia poza tym że silnik chodzi na wysokich obrotach a jedzie może 20 km/h.

Na 1 i 2 biegu wbijając się w ziemie koła się kręcą i grzebią w ziemi. Wymieniłem tarczki jazdy do przodu i nie pomogło.

Pytania:

Jakie ciśnienie powinna dawać pompa jazdy? Zmierzyłem ciśnienie i na wolnych obrotach daje 6 a na wysokich podczas jazdy i na luzie daje ok 7,5. I też nie wiem czy mierzyłem w dobrych miejscach, wykręcałem śruby na imbus, jedną z góry rewersu od strony wałka a drugą z prawej strony od strony silnika.

Jak sprawdzić czy sprawny jest zawór sterujący?

Jak sprawdzić czy sprzęgło jest sprawne, czy się nie ślizga?

Czy rewers lub sprzęgło w jakiś sposób się odpowietrza?

I czy jest jakiś zawór regulujący ciśnienie pompy jazdy? Bo gdzieś wyczytałem że niby jest jakiś zawór modulacyjny ale nie mogę znaleść więcej informacji na ten temat.

Bardzo proszę o odpowiedzi, bo maszyna jest coraz bardziej potrzebna a nie za bardzo można nią gdziekolwiek pojechać.
Tu dycha, tam dycha i człowiek nie zdycha!

harrowa
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 02 Sty 2017 15:00

Maszyna: Case 580f

Firma: Cabanek-Trans


Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej