wibako

Problem z Ride Control

Problem z Ride Control

Postprzez dymek900 » 22 Lis 2017 16:38

Marka i model maszyny: Case 580SR
Rok produkcji: 2006

Witam. Mam nietypowy problem z łyżką pływającą. Mianowicie podczas jazdy jedna strona pływa druga wyraźnie jest przyblokowana. Mowa o głównych siłownikach łyżki przedniej. Podczas pracy łyżką przednią na wyłączonym pływaniu również zauważalny jest minimalny opór na prawym siłowniku (nie opada równomiernie, prawy jakby podążał za lewym) . Po włączeniu pływania kontrolka świeci. Gdzie szukać przyczyny? Zamki na siłownikach? Może jeden z Nich blokuje układ. Dodam, że maszynę posiadam ponad rok i dwukrotnie zdarzyło się, że podczas jazdy gdy w przedniej łyżce na wspomnianej prawej stronie miałem skarpówkę, która trochę waży prawy siłownik się odblokował i pływał prawidłowo. Niestety po wyłączeniu funkcji i ponownym załączeniu problem powrócił. Często wożę skarpówke z przodu niestety tylko dwukrotnie problem sam się rozwiązał więc ewidentnie coś jest nie tak. Chciałem brać się za akumulator hydrauliczny, cewki bądź zawór od akumulatora ale chciałbym poznać opinię bardziej doświadczonych osób. Czy problem nie tkwi czasem w zamkach bądź samym siłowniku. Z góry dziękuję za pomoc.

dymek900
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 14 Lis 2017 20:59

Maszyna: Atlas 1204

Firma: Usługi Koparką


Reklama

simmet

Problem z Ride Control

Postprzez zeppelin zm 15 » 22 Lis 2017 17:31

Zamień zamki z lewego na prawy siłownik. Jeśli problem przejdzie na drugi siłownik to znalazłeś winnego.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Problem z Ride Control

Postprzez dawidk » 08 Gru 2017 22:15

A czy posiadanie zamków, nie wyklucza czasem posiadania amortyzacji ?? Bo jedno drugiemu przeczy...

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej