wibako

Wyjecie wtrysków

Wyjecie wtrysków

Postprzez Bynio1994 » 04 Lut 2018 15:05

Marka i model maszyny: case 695sr
Rok produkcji: 2007

Witam
Mam problem gosciu przyjechal i powiedzial mi ze silnik chodzi niepoprawnie...
Elektrycznie zostały wyłaczanane i reaguje kazdy poprawnie, natomiast majster stwierdzil ze mechanicznie cos moze byc z nimi i pytanie mam czy mozna samemu wyjac te wtryski i oddac do sprawdzenia bo podobno sa tam jakies jedno razowe rurki gdzie po kazdym wyjeciu wtrysków trzeba wymieniac i te rurki. a problem jest taki ze wskazówka od obrotów po odpaleniu nie stoi w miejscu tylko ma delikatne zawachania do dolu i do góry ... z góry dziekuje za pomoc

Bynio1994
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 04 Lut 2018 14:40

Maszyna: Case 695SR

Firma: Usługi koparko-ładowarka


Reklama

simmet

Wyjecie wtrysków

Postprzez screw » 04 Lut 2018 23:10

Kolego jeżeli masz na Common rail to raczej komputer tą usterkę by zakomunikował ,ewentualnie parametry by odbiegaly od normy.
Wyjąć można ,kolejność trzeba pamiętać bo komp ma przypisany każdy wtrysk do odpowiednich cylindrów . może ktoś je już robił i nie adoptowal i taki efekt pracy silnika

screw
Młodszy operator

Maszyna: Serwis

Firma: Serwis


Re: Wyjecie wtrysków

Postprzez Bynio1994 » 04 Lut 2018 23:16

No własnie mam na common rail i nie wiem za bardzo co z tym fantem mam zrobic a moze ktos juz tak mial i jakie moga byc inne opcje ze silnik tak dziwnie chodzi oprócz tych wtrysków ?

Bynio1994
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 04 Lut 2018 14:40

Maszyna: Case 695SR

Firma: Usługi koparko-ładowarka


Wyjecie wtrysków

Postprzez screw » 05 Lut 2018 21:25

Powiem tak. Regeneracja pompowtryskiwacza ( wymiana rozpylacza) to ok 200pln zależy od regionu i jakości .jeżeli odpala dobrze i idzie pracować to nie jest źle .jeżeli by laly wtryskiwacze to by kopcil jak zapieczone to słaby ,nierówno też może pracować , może wypada zapłon na jakimś cylindrze .Ale jak odlaczal kolejno wtrysku to niby ok? .tylko czy na każdym odlaczonym wtrysku tak samo reaguje?

screw
Młodszy operator

Maszyna: Serwis

Firma: Serwis


Wyjecie wtrysków

Postprzez Kamal » 05 Lut 2018 21:34

Nie szukaj na siłę problemów.
Jak działa, ma moc, nie kopci, dobrze odpala. To jest dobrze.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Wyjecie wtrysków

Postprzez screw » 05 Lut 2018 21:49

Po pierwsze sprawdź czy nie ma opilkow na filtrze paliwa po drugie ciśnienie na listwie ,ten układ paliwowy jest czuły na złej jakości paliwo nie mówiąc o zanieczyszczonym .jeżeli są opilki to mogły pójść wtryski lub pompa nie domaga ,zawór utrzymujący ciśnienie . troszkę do sprawdzenia jest Powiem tak. Regeneracja pompowtryskiwacza ( wymiana rozpylacza) to ok 200pln zależy od regionu i jakości .jeżeli odpala dobrze i idzie pracować to nie jest źle .jeżeli by laly wtryskiwacze to by kopcil jak zapieczone to słaby ,nierówno też może pracować , lecz na ogół nie można uruchomić jak padnie wtrysk ,może wypada zapłon na jakimś cylindrze .Ale jak odlaczal kolejno wtrysku to niby ok? .tylko czy na każdym odlaczonym wtrysku tak samo reaguje?

screw
Młodszy operator

Maszyna: Serwis

Firma: Serwis


Wyjecie wtrysków

Postprzez Bynio1994 » 06 Lut 2018 17:23

Dobra zobaczę te filtry później wyczyszcze zbiornik i przewody... zobaczymy jaki będzie efekt tego. Dzięki za pomoc. Mam jeszcze jedno małe pytanko kojarzycie opony mitasa czy to dobra marka czy możecie coś zaproponować ?

Bynio1994
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 04 Lut 2018 14:40

Maszyna: Case 695SR

Firma: Usługi koparko-ładowarka


Wyjecie wtrysków

Postprzez screw » 08 Lut 2018 21:01

Mitas ,dolna półka- choć nie chinczyk, solidal w miarę się trzyma cena adekwatna do jakości mam wrażenie że lepiej od mitasa . Mitas jak po glebie ok ,jak asfalt ,beton szybko zetszesz

-- 08 Lut 2018 20:01 --

Mitas ,dolna półka- choć nie chinczyk, solidal w miarę się trzyma cena adekwatna do jakości mam wrażenie że lepiej od mitasa . Mitas jak po glebie ok ,jak asfalt ,beton szybko zetszesz

-- 08 Lut 2018 20:01 --

Mitas ,dolna półka- choć nie chinczyk, solidal w miarę się trzyma cena adekwatna do jakości mam wrażenie że lepiej od mitasa . Mitas jak po glebie ok ,jak asfalt ,beton szybko zetszesz

screw
Młodszy operator

Maszyna: Serwis

Firma: Serwis


Wyjecie wtrysków

Postprzez Coval » 11 Lut 2018 13:21

Bynio1994 napisał(a):No własnie mam na common rail i nie wiem za bardzo co z tym fantem mam zrobic a moze ktos juz tak mial i jakie moga byc inne opcje ze silnik tak dziwnie chodzi oprócz tych wtrysków ?


screw napisał(a):Regeneracja pompowtryskiwacza



Pompowtryskiwacz to nie Common Rail. Tą zupełnie dwa inne układy, inna zasada działania, inna diagnostyka.

Odnośnie pracy silnika Case. Wszystko zależy od diagnostyki silnika. Nierówna praca silnika może być spowodowana nie tylko niesprawnymi wtryskiwaczami. Tam gdzie jest Common Rail jest dużo czujników, zaworów i wszystko musi pracować poprawnie.
Jeśli silnik, który pracuje nierówno z powodu uszkodzonych wtryskiwaczy ( w ecu korekty powinny pokazać ) w najgorszym wypadku może wypalić dziurę w tłoku...

We wtryskiwaczu typu CR bardzo ważna jest końcówka wtrysku. Często zdarzą się tak, że wtrysk na stole probierczym przejdzie test pozytywnie, a na silniku nie pracuje prawidłowo-dawki wtrysku się zgadzają, ale jakość rozpylenia paliwa jest nieprawidłowa.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Wyjecie wtrysków

Postprzez screw » 14 Lut 2018 18:26

Nie wiem jak się wkradł ten pompowtryskiwacz .moje przeoczenie,chyba dla tego że w służbowym aucie wymienialem tegoż dnia :bangin: :bangin: :bangin: :bangin: :bangin:

-- 14 Lut 2018 17:24 --

Wprawione oko diagnosty i ucho wylapie to co maszyna pomiarowa nie znajdzie w wtryskiwaczu

-- 14 Lut 2018 17:26 --

Wprawione oko diagnosty i ucho wylapie to co maszyna pomiarowa nie znajdzie w wtryskiwaczu

-- 14 Lut 2018 17:26 --

Nie wiem jak się wkradł ten pompowtryskiwacz .moje przeoczenie,chyba dla tego że w służbowym aucie wymienialem tegoż dnia :bangin: :bangin: :bangin: :bangin: :bangin:

screw
Młodszy operator

Maszyna: Serwis

Firma: Serwis


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej