Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Case 580F 4x4 Słaba jazda na szybkich biegach

28 Maj 2018 19:13

Witam, niedawno stałem się posiadaczem koparko- ładowarki Case 580F 4x4 (dodam że w tym temacie jestem nowy) i niestety maszyna na szybkich biegach nie chce jechać (tak jakby ślizgało się sprzęgło), a jeśli chodzi o wolne biegi to normalnie jeździ ma siłę. Czy ktoś spotkał się z takim problem? proszę o poradę

Case 580F 4x4 Słaba jazda na szybkich biegach

28 Maj 2018 19:18

Maszyny ze zmiennikiem momentu tak się zachowują - jeśli na niskich biegach nie ma problemu (przy oporze buksuje i ma siłę), to bym się nie przejmował. Zmiennik momentu to nie sprzęgło cierne - tam występuje większy poślizg, ważne, abyś nie przeciągał zbytnio maszyny (długi podjazd pod stromą górę/ruszanie pod duże wzniesienie na najwyższym biegu powodują wystąpienie większego poślizgu, a tym samym wzrost temperatury oleju w skrzyni biegów).

Re: Case 580F 4x4 Słaba jazda na szybkich biegach

28 Maj 2018 19:55

rozumiem ale u mnie jest tak ze na szybkich biegach (np. szybkiej 1) wcale nie chce jechać stoi w miejscu, ale np na wolnej 4 jedzie normalnie

Case 580F 4x4 Słaba jazda na szybkich biegach

26 Gru 2018 14:30

Są dwa warianty, zmiennik do regeneracji albo tarczki jazdy do wymiany, jak już to bym za jednym zamachem zrobił i zmiennik i tarczki, koszt zmiennika to ok 500 zł tarczki droższe ja za zestaw w Warszawie razem z pompą jazdy zapłaciłem 2500 ale teraz to maszyna śmiga

Re: Case 580F 4x4 Słaba jazda na szybkich biegach

26 Gru 2018 15:08

Nie wymieniać na siłę wszystkiego,tylko diagnozować. Zrób pomiary ciśnień i się okaże co jest,zacznij od sprzęgieł.

Case 580F 4x4 Słaba jazda na szybkich biegach

27 Gru 2018 15:56

Dziękuję wszystkim za sugestie, z tym że nie zdążyłem zrobić maszyny ponieważ została sprzedana.
Wyślij odpowiedź