wibako

Zanieczyszczony układ hydrauliczny

Zanieczyszczony układ hydrauliczny

Postprzez Wiszek » 18 Lis 2018 18:43

Witam. Mam problem z hydrauliką. Kolega podarował mi nowy filtr hydrauliczny. Pech chciał że był on rozpakowany z folii ale fabrycznie nowy. Niczego nie świadomy zamontowałem go bez sprawdzania. Po wymianie oleju maszyna pojechała do pracy. Po ok. 4 godzinach pojawił się dziwny odgłos przelewanego oleju na tylnym rozdzielaczu. Przy skrajnym położeniu któregokolwiek z siłowników (bez różnicy czy to przednia czy tylnia łyżka) jeżeli puścimy dzwignię to na tylnym rozdzielaczu przez ok 5s słychać przelewający się olej. Po wykręceniu zaworu na zasilaniu w tylnym rozdzielaczu znaleźliśmy kawałek folii. Prawdopodobnie musiał być kawałek folii w nieszczęsnym filtrze. Również po wykręceniu filtra i wylaniu z niego oleju w środku znajdowały się kawałki folii. Filtr wymieniłem na nowy ale objaw przelewania nadal trwa. Gdzie jeszcze mógł przytkać się układ? Może ktoś posiada schemat układu hudraulicznego z tej maszyny albo ktoś w okolicach Białegostoku byłby w stanie mi pomóc.

Wiszek
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 22 Sty 2008 15:24
  • Miejscowość: Białystok

Reklama

simmet

Zanieczyszczony układ hydrauliczny

Postprzez kwak » 18 Lis 2018 23:12

A maszyna to CASE ?????
Wszystkie urządzenia elektryczne działają z dymem w środku. Jeśli on ucieknie, są uszkodzone.http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... CPXckfT-6g

kwak
Operator

  • Posty: 244
  • Rejestracja: 03 Sty 2007 21:04
  • Miejscowość: Małopolskie
  • Pochwały: 4

Maszyna: New Holland LB115


Re: Zanieczyszczony układ hydrauliczny

Postprzez Wiszek » 19 Lis 2018 21:59

Myślałem że wkleiło. Tak maszyna to Case 695 SR3 sterowana na dźwigniach

Wiszek
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 22 Sty 2008 15:24
  • Miejscowość: Białystok

Zanieczyszczony układ hydrauliczny

Postprzez saklawi » 20 Lis 2018 10:34

A to na pewno folia? Jakim olejem zalewales? Takim samym co wcześniej?

saklawi
Pomocnik operatora

Maszyna: Case 580 SR

Firma: Firma uslugowa


Zanieczyszczony układ hydrauliczny

Postprzez kwak » 20 Lis 2018 21:31

h695.jpg
Wszystkie urządzenia elektryczne działają z dymem w środku. Jeśli on ucieknie, są uszkodzone.http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... CPXckfT-6g

kwak
Operator

  • Posty: 244
  • Rejestracja: 03 Sty 2007 21:04
  • Miejscowość: Małopolskie
  • Pochwały: 4

Maszyna: New Holland LB115


Zanieczyszczony układ hydrauliczny

Postprzez Wiszek » 29 Lis 2018 12:51

Olej zalany ten co zawsze od 10 lat. Dzięki bardzo za schemat. Winny był zawór na tylnym rozdzielaczu (w sekcji zasilającej) Po przeczyszczeniu jego ciśnienie wracało do wartości (20bar) wcześniej było 60bar. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Wiszek
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 22 Sty 2008 15:24
  • Miejscowość: Białystok

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej