wibako

695SR / funkcja ramienia tył

695SR / funkcja ramienia tył

Postprzez andrew8 » 13 Gru 2018 00:14

Marka i model maszyny: CASE 695SR-4PS
Rok produkcji: 2006
Numer seryjny: N6GH06453

Panowie,

dzisiaj ja zwracam się do Was z prośbą odnośnie maszyny podanej w temacie. Proszę o pomoc obcujących z marką CASE, mechaników bądź użytkowników.

Mianowicie, problem leży w działaniu funkcji ramienia kopiącego. Po wysterowaniu dżoja do przodu (czyli rozkładanie ramienia) jest całkowity brak reakcji, dopiero po kilkudziesięciu sekundach funkcja zaczyna powoli ruszać aż do szybkości optymalnej. Następnie dżojstik puszczam i ramie nadal powoli się rozkłada.
W drugą stronę jest podobnie z minimalną różnicą, jeśli funkcja zacznie działać i puszczam dżoja to ramię staję, po ponownym wysterowaniu reakcja jest od razu.
Zamek na siłowniku sprawdzony, nie stwierdziłem żadnych uszkodzeń.
Na dżoju zamienione przewody, złe działanie przerzuca się na zamienioną funkcję więc to też odrzucamy.
Blok sterujący z cewkami sprawdzony na uszkodzenia mechaniczne i ewentualną niedrożność, nic nie stwierdziłem.
Suwak i sekcja odpowiedzialna za daną funkcję bez śladów uszkodzenia.

To co mnie nurtuje to blok sterujący funkcjami i cewki które się na nim znajdują, mianowicie są to dwie cewki proporcjonalne i z tego co mi się udało ustalić to jedna jest odpowiedzialna właśnie za niesprawną funkcję.

Teraz próbuję dojść jaki jest prąd sterowania cewką i skąd cewka dostaje wysterowanie.

Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek doświadczenie z tą marką, proszę o pomoc, będę ogromnie wdzięczny.

Pozdrawiam
A.K.
Serwis maszyn.
511-750-769

andrew8
Operator

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 27 Maj 2013 23:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 20

Maszyna: jcb.

Firma: mała własna.


Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej