wibako

konik sle 580

konik sle 580

Postprzez dddavid » 12 Cze 2019 23:16

Marka i model maszyny: case 580 sle
Rok produkcji: 2000

Witam wszystkich, posiadam case sle 580 z 2000r. Miąłem luzy na koniku i konik juz był spawany wcześniej, wiec stwierdziłem że nie będe tulejował tylko kupiłem drugi juz wytulejowany od wersji "K" cały zestaw : konik, sanki przesuwu, siłowniki obrotu, półka pod silowniki i rozdzielacz, wszystko od wersji :K: Założyłem i pasuje tylko jest taki problem, że ramie nie chce się składać do końca tzn. jest na w prost maszyny i idzie w lewo ok 45 stopni i w lewo tyle samo dalej staje i tak jak by to był koniec zakresu, a jeśli w tym momecie co ramie staje na 45 stopniach odstawi się ten hamulec obrotu razem z tą rolką ramie idzie w drugą stonę tak jak by olej sie przelewał. Próbowałem juz różnych rzeczy zamiane przewodów i próby odstawiania i dostawiania tego hamulca obrotu i tej rolki, silowniki są ok wysuwają się i na odwrót. Jest jeszcze jedna rzecz w maszynie został rozdzielacz od wersji "sle" on jest trochę wiekszy niż ten od wersji "k" . i wszystko założyłem od wersji k oprócz rozdzielacza, a różnica jest taka że w wersij sle są wieksze siłowniki ok 50% niż w wersji k , myślicie że tu może być problem że jest za duży rozdzielacz założony i daje za dużo oleju na siłowniki i nie działaja poprawnie , jutro będe próbował zakładać ten rozdzielacz od k on jest mniejszy. Myślicie że tu może być problem? spotkał się już ktoś z takim problemem, albo wie gdzie jest problem?
z góry dziękuje za pomoc

dddavid
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 12 Cze 2019 22:07

Maszyna: case sle 580

Firma: własna działalność


Reklama

simmet

Re: konik sle 580

Postprzez Jonasz88 » 18 Cze 2019 20:57

Kolego nie mam pojęcia ale napisz jaka była przyczyną bo jestem ciekaw.

Jonasz88
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 19 Maj 2018 22:19

Maszyna: Case 590SM

Firma: Giel-Kop


Re: konik sle 580

Postprzez dawidg2 » 19 Cze 2019 17:06

Wydatek rozdzielacza ma tylko znaczenie w szybkości siłowników więc by Ci działały szybciej.

Jeśli siłowniki mają o 50% większa średnicę więc działają z większą siłą przy tym samym ciśnieniu co mniejszy. Może za mała siła na obrocie?

Uruchamia się zawór przelewowy czy brak reakcji?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej