wibako

słaba jazda 580k

słaba jazda 580k

Postprzez Mieczyslaw » 04 Lis 2019 16:02

Marka i model maszyny: Case 580k
Rok produkcji: 1991

Witam wszystkich! To mój pierwszy post i proszę o wyrozumiałość. Kupiłem Case 580k i mam problem ze słabą jazdą (3 i 4 bieg). Objaw ślizgającego się sprzęgła (obroty 2250 i słabo jedzie pod wzniesienie). Czynności, które wykonałem:
- Wymieniłem olej na 10w30 UTTO i filtr (stary olej nie śmierdział),
- Zrobiłem stall test (obroty spadają z 2300 na 2250 rpm)
- Sprawdziłem ciśnienie pompy jazdy na biegu jałowym i maksymalnych obrotach (zawór pompy 24-31 bar, pompa mierzona nanometrem na trójniku; skrzynia, położenie neutralne 5-13 bar, na każdym biegu przód-tył 13-17 bar; ciśnienie sprzęgieł przód-tył 12-16 bar; ciśnienie na Converter 0,5-7,5 na biegu lub bez, gdy sprzęgło wciśnięte to 2-9 bar)
Myślę, że winę ponosi Converter (ponieważ nie przenosi momentu obrotowego), ale prosiłbym, aby wypowiedzieli się bardziej doświadczeni. Z góry dziękuję.

Mieczyslaw
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 04 Sie 2019 10:25

Maszyna: Case 580k 1991r.

Firma: Potrzeby własne.


Reklama

simmet

Re: słaba jazda 580k

Postprzez kruchy_26 » 10 Lis 2019 10:20

Może być zmiennik momentu, więc musisz zwalić zmiennik kierunku jazdy żeby dostać się do zmiennika momentu, żeby nie narażać się na koszty sprawdź najpierw tarcze jazdy, mogą być już wytarte, na stronie sklepu sprawdź grubość nowej i porównaj, jeśli są dobre to wtedy zmiennik momentu jest do regeneracji

kruchy_26
Pomocnik operatora

Maszyna: case580f

Firma: strabag


Re: słaba jazda 580k

Postprzez dekasmarcek » 10 Lis 2019 17:08

witam kolego a jak zachowuje się na 1 i 2 bo u mnie jak się kończyły tarczki to były problemy z pchaniem na 1 biegu i na podjazdach 4 nie dawała rady

dekasmarcek
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 01 Lis 2019 18:52

Maszyna: case 580sle

Firma: prywatne


Re: słaba jazda 580k

Postprzez Mieczyslaw » 11 Lis 2019 13:00

kruchy_26 napisał(a):Może być zmiennik momentu, więc musisz zwalić zmiennik kierunku jazdy żeby dostać się do zmiennika momentu, żeby nie narażać się na koszty sprawdź najpierw tarcze jazdy, mogą być już wytarte, na stronie sklepu sprawdź grubość nowej i porównaj, jeśli są dobre to wtedy zmiennik momentu jest do regeneracji


W case 580k skrzynia jest ososbno i nie trzeba ściągać zmiennika momentu, aby dobrać się do zmiennika kierunku jazdy.

-- 11 Lis 2019 11:58 --

dekasmarcek napisał(a):witam kolego a jak zachowuje się na 1 i 2 bo u mnie jak się kończyły tarczki to były problemy z pchaniem na 1 biegu i na podjazdach 4 nie dawała rady


Mam podobnie na 2 z pchaniem, na 1 daje rady, ale 4 i wzniesienie to kiepsko jechał, przód i tył. Rozebrałem skrzynie w sobotę i tarczki wizualnie ok nie spalone czy wytarte, ale mają 1,9 mm grubości, nie wiem ile mają nowe,jutro zamówię nowe tarcze, i uszczelnienia i łożyska, składał będę za 2 tygodnie brak czasu. Ale moim zdaniem to i tak zmiennik momentu jest winny, bo zmiennik jazdy za dobrze wygląda, dam znać jak poskładam. I jeszcze pytanie. Czy możliwe że skrzynia nie była by naprawiana? Farba na skrzyni przy deklach nie ruszana, maszyna 91r i 3200 motogodzin, w co nie wierzę.

Mieczyslaw
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 04 Sie 2019 10:25

Maszyna: Case 580k 1991r.

Firma: Potrzeby własne.


Re: słaba jazda 580k

Postprzez kruchy_26 » 12 Lis 2019 07:14

Całkiem możliwe, case ma dobrą opinię, sam kilku krotnie słyszałem o podobnych przypadkach, a co do tarczek to wystarczyło przeczytać na stronie sklepu jaka jest grubość nowej i porównaj, jeśli nie są zużyte to świadczy że to zmiennika, koszty regeneracji ok 500 zł

kruchy_26
Pomocnik operatora

Maszyna: case580f

Firma: strabag


Re: słaba jazda 580k

Postprzez Mieczyslaw » 25 Lis 2019 17:52

kruchy_26 napisał(a):Całkiem możliwe, case ma dobrą opinię, sam kilku krotnie słyszałem o podobnych przypadkach, a co do tarczek to wystarczyło przeczytać na stronie sklepu jaka jest grubość nowej i porównaj, jeśli nie są zużyte to świadczy że to zmiennika, koszty regeneracji ok 500 zł


Skrzynia została zmontowana, jazda próbna była i efekt jest ten sam. Czyli został mi jeszcze zmiennik momentu do wymiany. Jak zmienię to dam znać.

Mieczyslaw
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 04 Sie 2019 10:25

Maszyna: Case 580k 1991r.

Firma: Potrzeby własne.


Re: słaba jazda 580k

Postprzez aniol363 » 07 Gru 2019 17:09

Mieczyslaw napisał(a):
kruchy_26 napisał(a):Całkiem możliwe, case ma dobrą opinię, sam kilku krotnie słyszałem o podobnych przypadkach, a co do tarczek to wystarczyło przeczytać na stronie sklepu jaka jest grubość nowej i porównaj, jeśli nie są zużyte to świadczy że to zmiennika, koszty regeneracji ok 500 zł


Skrzynia została zmontowana, jazda próbna była i efekt jest ten sam. Czyli został mi jeszcze zmiennik momentu do wymiany. Jak zmienię to dam znać.


Witam . Możesz napisać czy ogarnąłeś temat i co dokładnie dolegało ?? Mam podobny problem w swoim Case 580 Sr2 z 2007 roku. 7200 motogodzin na zegarze. Jakiś miesiąc temu osłabła jazda. Dzięki za odpowiedź pozdrawiam

Awatar użytkownika
aniol363
Młodszy operator

  • Posty: 138
  • Rejestracja: 25 Paź 2007 19:12
  • Miejscowość: Andrychów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Case 580 SR2

Firma: Miazga


Re: słaba jazda 580k

Postprzez kruchy_26 » 07 Gru 2019 18:31

Jaką masz skrzynie? Bo jak przy manualnej coś zrobisz to z automatem jest trudniej

kruchy_26
Pomocnik operatora

Maszyna: case580f

Firma: strabag


Re: słaba jazda 580k

Postprzez aniol363 » 07 Gru 2019 20:01

kruchy_26 napisał(a):Jaką masz skrzynie? Bo jak przy manualnej coś zrobisz to z automatem jest trudniej

Manual

Awatar użytkownika
aniol363
Młodszy operator

  • Posty: 138
  • Rejestracja: 25 Paź 2007 19:12
  • Miejscowość: Andrychów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Case 580 SR2

Firma: Miazga


słaba jazda 580k

Postprzez zeppelin zm 15 » 07 Gru 2019 20:19

Człowieku nie potrafisz założyć swojego tematu z wszystkimi danymi maszyny? Przecież to zupełnie dwie różne maszyny!!
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: słaba jazda 580k

Postprzez aniol363 » 07 Gru 2019 20:29

zeppelin zm 15 napisał(a):Człowieku nie potrafisz założyć swojego tematu z wszystkimi danymi maszyny? Przecież to zupełnie dwie różne maszyny!!

Ty o ch..... ci chodzi i wchodzisz miedzy wódę a zakąske...

Awatar użytkownika
aniol363
Młodszy operator

  • Posty: 138
  • Rejestracja: 25 Paź 2007 19:12
  • Miejscowość: Andrychów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Case 580 SR2

Firma: Miazga


słaba jazda 580k

Postprzez zeppelin zm 15 » 07 Gru 2019 20:55

Nie o chuj tylko o to że siejesz tylko burdel na forum. Ktoś kto będzie chciał znaleźć rozwiązanie twojego problemu aby dowiedzieć się rozwiązania to się nie dowie bo piszesz w temacie nie swoim i wiele starszej maszynie. Ciężko pojąć kilka prostych zasad na forum i do nich się stosować? Ponąć myślenie nie boli ale patrząc nie niejedne sytuacje mam wrażenie że nie jednych ludzi jednak tak...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: słaba jazda 580k

Postprzez aniol363 » 07 Gru 2019 21:02

zeppelin zm 15 napisał(a):Nie o chuj tylko o to że siejesz tylko burdel na forum. Ktoś kto będzie chciał znaleźć rozwiązanie twojego problemu aby dowiedzieć się rozwiązania to się nie dowie bo piszesz w temacie nie swoim i wiele starszej maszynie. Ciężko pojąć kilka prostych zasad na forum i do nich się stosować? Ponąć myślenie nie boli ale patrząc nie niejedne sytuacje mam wrażenie że nie jednych ludzi jednak tak...


I to wszystko zatopimy w gównie cytując jakże klasyczny film pt Nic Śmiesznego. O co się tak spinasz ?? Wystarczyło spokojnie z kulturą napisać ocb a nie "Człowieku ble ble ble...." Ogarnij sie.... Pozdrawiam

Awatar użytkownika
aniol363
Młodszy operator

  • Posty: 138
  • Rejestracja: 25 Paź 2007 19:12
  • Miejscowość: Andrychów
  • Pochwały: 1

Maszyna: Case 580 SR2

Firma: Miazga


słaba jazda 580k

Postprzez zeppelin zm 15 » 07 Gru 2019 21:29

To ty jako pierwszy zaczołeś używać słów nie cenzuralnych także jako stary forumowicz powinieneś wiedzieć co gdzie i jak się pisze w jakim dziale także słowa typu ogarnij się powinieneś skierować sam do siebie...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: słaba jazda 580k

Postprzez kruchy_26 » 07 Gru 2019 22:55

Nie ma potrzeby kłócić się,kto pyta nie błądzi, wejdź kolego na stronę partstore case ce i wyszukaj swoją maszynę, tam jest szczegółowa dtr, sprawdź sobie ciśnienie na skrzyni,olej, bo to może być pierdoła a może być coś grubszego, może być zmiennik momentu, pompa jazdy albo tarcze jazdy albo przegrzana skrzynia i poszły uszczelnienia, ja w swojej starszej maszynie robiłem komplet, za całość dałem 2500zl bez robocizny

kruchy_26
Pomocnik operatora

Maszyna: case580f

Firma: strabag


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej