wibako

case 580g cewka od sprzęgla

case 580g cewka od sprzęgla

Postprzez OperatorSpycha » 28 Lis 2019 11:47

Marka i model maszyny: case 580 G
Rok produkcji: 1986

Witam. Orientuję się ktoś gdzie dostanę cewka od sprzęgła do case 580g ?? Albo nowa albo używana. Problem polega na tym że nie działa mi przycisk od sprzęgła co jest na dźwigni od łyżki i jak nie działa ten przycisk to nie działa mi też sprzęgło w podłodze .

-- 28 Lis 2019 10:40 --

Znalazłem !! Nowa cewka 2700 zł:)) orientuję się ktoś czy jest jakaś firma która naprawia cewki ?

-- 28 Lis 2019 10:47 --

Chyba że jest może jakiś patent żeby to sprzęgło w podłodze mogło działać bez cewki

OperatorSpycha
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 25 Lut 2019 18:26

Maszyna: Brak maszyny

Firma: Polska firma


Reklama

simmet

Re: case 580g cewka od sprzęgla

Postprzez kruchy_26 » 08 Gru 2019 10:26

Sprzęgło to elektryka, bez cewki nie będzie działać, zapytaj w Gdyni pH Wesołowski

-- 08 Gru 2019 09:26 --

Bez cewki możesz jedynie wyluzować dźwignią zmiany kierunku jazdy

kruchy_26
Pomocnik operatora

Maszyna: case580f

Firma: strabag


case 580g cewka od sprzęgla

Postprzez SzybkiBil » 08 Cze 2020 23:52

...

SzybkiBil
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 29 Lut 2020 18:35

Maszyna: Case

Firma: KopTom


Re: case 580g cewka od sprzęgla

Postprzez OperatorSpycha » 08 Cze 2020 23:58

Cewka została naprawione i po podpięcie do prostownik działa prawidłowo, lecz w koparce nie działa, wie ktoś gdzie szukać przyczyny??



Możliwe że jest uszkodzony zawór skrzyni biegów ?? ( ten na który jest wkręcana cewka)


Zawór ten ma wystający przycisk na który jest wkręcana cewka, i w momęcie jak wkręcimy cewke to ten przycisk się chowa, i jak załączamy w kabinie przycisk od cewki to cewka się chowa i przycisk od zaworu się wysówa, czyli wydaje mi się że w momęcie kiedy cewka jest wykręcona i ten przycisk od zaworu wystaje to koparka nie powinna jechać A u mnie bez cewki jedzie normalnie, czy to może być wina tego zaworu ?

-- 08 Cze 2020 22:58 --

Na ten zawór wkręca się cewke
Załączniki
20200608_235716.jpg
O ten zawór chodz

OperatorSpycha
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 25 Lut 2019 18:26

Maszyna: Brak maszyny

Firma: Polska firma


Re: case 580g cewka od sprzęgla

Postprzez kruchy_26 » 09 Cze 2020 18:21

jak cewka działa to połowa sukcesu, teraz są dwie opcje, zapchany kanał olejowy w rewersie lub zapchany ten zawór musisz go wymontować i rozebrać tylko uwaga bo są tam mocne sprężyny w środku. przemyć przedmuchać i powinien śmigać. możesz też sprawdzić czy on działa stawiając maszynę na podporach, odkręć cewkę i zobacz kombinerkami czy on chodzi przód tył

-- 09 Cze 2020 17:21 --

a jeszcze jedno. a prąd masz w maszynie, jak nie masz napięcia w przycisku to cewka nie będzie działać

kruchy_26
Pomocnik operatora

Maszyna: case580f

Firma: strabag


case 580g cewka od sprzęgla

Postprzez OperatorSpycha » 09 Cze 2020 21:52

Prąd jest w przycisku bo sprawdzałem. Zawór już rozebrałem i faktycznie jest tam bardzo mocna sprężyna :D mam dwie skrzynie biegów i w tej która jest w koparce zawór chodzi można powiedzieć że swobodnie bez oporu, A druga skrzynia która mam w garażu to w niej zawór jak wciskam palcem stawia opór ale da się to palcem wcisnąć. A jeszcze powiedz mi który to ten kanał od rewersu ??

-- 09 Cze 2020 20:52 --

A co do sprawdzenia zaworu to koparka była w powietrzu i była na jeździe i wciskałem ten zawór palcem i nie było żadnej reakcji, jak to wcisnę i puszczę to wraca do początkowej pozycji, ale tak jak pisałem działał on bez większego oporu. W drugiej skrzyni co mam to czuć opór, na chwilę obecną mam zdientą skrzynie ponieważ spaliły się taczki od jazdy w przód, i jak mam zdjęte to chciał bym zrobić to rozłanczanie jazdy z kabiny.

OperatorSpycha
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 25 Lut 2019 18:26

Maszyna: Brak maszyny

Firma: Polska firma


case 580g cewka od sprzęgla

Postprzez kruchy_26 » 10 Cze 2020 09:30

Cewka nie wpycha tylko wyciąga zawór, czyli jak go ręką wyciągasz to powinien być luz, jak masz skrzynie na wierzchu to weź wszystkie możliwe kanały przedmuchaj powietrzem a jak się uda to drutem przepchnąć, a zawór po rozebraniu przeczyszczeniu powinien działać, ewentualnie będziesz musiał założyć ten drugi, ja wieczorem zobaczę jak u mnie chodzi czy ciężko czy lekko i dam ci znać

kruchy_26
Pomocnik operatora

Maszyna: case580f

Firma: strabag


case 580g cewka od sprzęgla

Postprzez OperatorSpycha » 10 Cze 2020 10:27

Znaczy się ja to widzę tak , że jak cewka jest wykręcona to zawór wystaje i da się to tylko wepchnąć, A jak wkręce cewke to zawór jest wepchany, i dopiero jak cewka dostaje prądu to suwak w cewce chowa się do środka i zawór na skrzyni się wysówa

OperatorSpycha
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 25 Lut 2019 18:26

Maszyna: Brak maszyny

Firma: Polska firma


case 580g cewka od sprzęgla

Postprzez kruchy_26 » 10 Cze 2020 12:15

Teoretycznie tak jest a w praktyce nie zawsze, jak się nie mylę to u mnie jak wykręce cewkę to zawór nie zmienia pozycji, wieczorem zobaczę

kruchy_26
Pomocnik operatora

Maszyna: case580f

Firma: strabag


case 580g cewka od sprzęgla

Postprzez OperatorSpycha » 10 Cze 2020 13:15

Oki to jak znajdziesz chwilkę to zerkni. Tylko jak wykręcasz cewke to zawór się powoli wysuwa tak że możesz tego nie widzieć bo nawet teraz sprawdzałem, tak że jak cewka jest zakręcona to zawór musi być wyciśnięty. A słuchaj jak byś miał wykręconą cewke to miał bym prośbę. Podniósł byś się na podporach i na łyżce włączył byś jazde i w momęcie jak jest wykręcona cewka i zawór wystaje to zobaczył byś czy jest jazda na wystającym zaworze, i potem byś to wcisnął i zobaczył czy zaczną się koła kręcić. Dużo by mi to pomogło

-- 10 Cze 2020 12:15 --

Mam w sumie 3 zawory i dwa się wciskają swobodnie A jeden wciska się z tym że czuć większy opór, tak że wydaje mi się że na pewno ten który się wciska z oporem jest sprawny, i nakręcałem cewke na zawór i na 100 % zawór jest wyciśnięty kiedy jest na nim cewka. Czyli na to wychodzi że jak cewka dostaje prądu to się chowa do środka A zawór się wysuwa, bo nawet jak cewka sprawdzałem na prostowniku to jak dostanie prądu to ona się wsuwa A nie wysuwa, czyli Panie kolego jak odkręcisz u siebie cewke to to koparka nie powinna jechać, u mnie jechała na wykręconej cewce bo widocznie zawór był uszkodzony.

OperatorSpycha
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 25 Lut 2019 18:26

Maszyna: Brak maszyny

Firma: Polska firma


case 580g cewka od sprzęgla

Postprzez kruchy_26 » 10 Cze 2020 21:17

U mnie zawór wychodzi z lekkim oporem a chowa się lekko, czyli luzuje się ciężej i u mnie zawór zostaje w miejscu jak wykręcam cewkę, na wciśniętym zaworze jest na biegu a luz na wyciągniętym czyli jak zauważyłeś zgodnie z ruchem cewki, teraz podłącz cewkę do kabli w koparce i zobacz czy działa na sucho, może od włącznika nie idzie prąd, jeśli to orginalne kable to może popękane, uruchom cewkę a potem dobierz zawór, ewentualnie jak włożysz skrzynie to nie skrecaj na zicher żeby ewentualnie po podmieniać zawory, z trzech jeden powinien być dobry

-- 10 Cze 2020 20:17 --

I staraj się zakładać orginalne części bo nie zawsze zamienne się spisują, ja w maju ok 20 razy zrzucałem skrzynie przez uszczelniacz, niby zamiennik po numerze pasował ale niestety, założyłem oryginał i nie dość że tańszy to śmiga, a tarcze pasują od JCB z tamtych lat, sam kupiłem i nie narzekam tym bardziej że śmieszne pieniądze bo 10 zł za sztukę

kruchy_26
Pomocnik operatora

Maszyna: case580f

Firma: strabag


case 580g cewka od sprzęgla

Postprzez OperatorSpycha » 10 Cze 2020 22:37

A zawór się u Ciebie wysuwa sam?? Bo ja jak wcisnę i puszczę to sam się wysunie. Wiesz jak ten zawór wyciągnąć z skrzyni ?? Bo nie chce uszkodzić nic.
Ja też u siebie mam taczki do wymiany bo zabrakło mi jazdy w przód znaczy się jest bardzo słaba, i po zdjęciu okazało się że taczki spalone, masz jakiś sklep internetowy z częściami ?? Bo ja wstępnie znalazłem na agristar.pl i w sumie tarczka plus przekładka razem 30 zł od jazdy w przód, A te większe tarczki od jazdy w tył 60 zł tarczka + podkładka. To nie jest jakoś źle

-- 10 Cze 2020 21:37 --

Czyli te zawór który mam na skrzyni jest na pewno zepsuty ( to jest ten który chodzi bez oporu) wcześniej jeździłem normalnie bez cewki czyli na wysuniętym zaworze, to wtedy koparka nie powinna jeździć.

OperatorSpycha
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 25 Lut 2019 18:26

Maszyna: Brak maszyny

Firma: Polska firma


case 580g cewka od sprzęgla

Postprzez kruchy_26 » 11 Cze 2020 09:16

Zawór się nie wysuwa, na wysuniętym nie powinno być jazdy, aby go wyciągnąć po prawej stronie ( od wlewu oleju) masz 3 śruby w trójkącie, odkręcić je i wysunąć zawór. A sklepy z częściami to agristar, promotech. Jak wpiszesz część w wyszukiwarce to zazwyczaj wyskakuje lista sklepów. Gdybyś miał problem z numerem części to sprawdzisz sobie na part store case Ce. To katalog części online

kruchy_26
Pomocnik operatora

Maszyna: case580f

Firma: strabag


Re: case 580g cewka od sprzęgla

Postprzez OperatorSpycha » 13 Cze 2020 00:19

A ile wchodzi oleju do skrzyni biegów?? I jaki masz u siebie zalany

OperatorSpycha
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 25 Lut 2019 18:26

Maszyna: Brak maszyny

Firma: Polska firma


case 580g cewka od sprzęgla

Postprzez kruchy_26 » 13 Cze 2020 12:43

Do skrzyni czy do rewersu? Rozumiem że robiłeś tarczki to chodzi ci o rewers 9,6 litra u mnie jest 10w30 Orlen agro utto

-- 13 Cze 2020 11:43 --

Załączniki
IMG_20200613_124025.jpg

kruchy_26
Pomocnik operatora

Maszyna: case580f

Firma: strabag


Re: case 580g cewka od sprzęgla

Postprzez OperatorSpycha » 13 Cze 2020 19:28

Czekaj bo się zgubiłem do rewersu się wlewa tam gdzie się sprawdza tak ?? ( przez bagnet ) A do skrzyni gdzie, i jaki do skrzyni lejesz ?

-- 13 Cze 2020 18:28 --

Można zalać do rewersu olej ATF IID z orlena ??

OperatorSpycha
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 25 Lut 2019 18:26

Maszyna: Brak maszyny

Firma: Polska firma


Re: case 580g cewka od sprzęgla

Postprzez kruchy_26 » 13 Cze 2020 20:20

Tak, wlewasz przez bagnet, w skrzyni biegów masz bagnet w podłodze w kabinie tam też leję się przez bagnet, ja tak samo wlewam Orlen utto, wszystko mam zalane tym olejem z wyjątkiem silnika i hydrauliki, w załączniku masz co ile gdzie się leje

-- 13 Cze 2020 19:20 --

Atf bym nie polecał u mnie się nie sprawdził, inni podobno leją ale nie wiem z jakim skutkiem, ja miałem zmiennik momentu do regeneracji,(nie wiem czy to z winy atf) ale od tamtej pory jeżdżę na 10w30 utto
Załączniki
Screenshot_20200613-200849.png
,,

kruchy_26
Pomocnik operatora

Maszyna: case580f

Firma: strabag


Re: case 580g cewka od sprzęgla

Postprzez OperatorSpycha » 14 Cze 2020 10:29

Czekaj bo kurde się pogubiłem, sprzęgło hydrokinetyczne to jest tak zwany zmiennik momętu ?? To jest ten to takie koło z otworem w środku ??

Rewers to jest ta część którą się przykręca do tego sprzęgła ( zmiennika momętu) ?? W rewersie są tarczki od jazdy przód i tył i pompa tak ??

-- 13 Cze 2020 21:35 --

To tak
Załączniki
D102905_Vendegear___Power_Shuttle_til___to__CASE_580F_-_580G_rendegravere___BH.jpg
To jest rewers, A skrzynia biegów jest dalej tak ??
hyd7036-sprzgo-hydrokinetyczne-case-580f-580g103293a1-d126473-d81693-d123686-d71758.jpg
To jest sprzęgło hydrokinetyczne ( zmiennik momętu)

OperatorSpycha
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 25 Lut 2019 18:26

Maszyna: Brak maszyny

Firma: Polska firma


Re: case 580g cewka od sprzęgla

Postprzez kruchy_26 » 14 Cze 2020 15:07

Dokładnie tak, niektórzy nazywają jeszcze zmiennik momentu sprzęgłem hydrokinetycznym, bo też się z tym spotkałem

kruchy_26
Pomocnik operatora

Maszyna: case580f

Firma: strabag


Re: case 580g cewka od sprzęgla

Postprzez OperatorSpycha » 17 Cze 2020 23:08

Bo przeglądałem nieraz ogłoszenia z częściami, i tam nazywają jak chcą i przez to się wolałem dopytać :)

-- 15 Cze 2020 20:44 --

9.6 litra oleju do rewersu ?? Bo ja wlałem do siebie 7 litrów i już mam dużo ponad stan ... oczywiście sprawdzone na odpalonym silniku. I koparka chwilę chodziła wyjechałem z garażu i wyjechałem, i nadal mam dużo ponad stan. W rewersie nie mogło być nic starego oleju bo miałem to na stole i był rozebrany.

-- 17 Cze 2020 22:08 --

??

OperatorSpycha
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 25 Lut 2019 18:26

Maszyna: Brak maszyny

Firma: Polska firma


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej