wibako

Brak hamulcy case 580k

Brak hamulcy case 580k

Postprzez Doktor Pajchiwo » 06 Mar 2020 00:44

Marka i model maszyny: case 580k
Rok produkcji: 1990
Numer seryjny: JJH0008012

Dzień dobry
Trafiła mi się możliwość kupna koparko-ładowarki. Jest po remoncie silnika, oraz mechanizmu jazdy (wymianie tarczek). Niestety nie działają hamulce. Pedały lekko się wciskają i nie hamują. I tutaj moje pytanie. Czy ktoś może mi powróżyć z tych informacji :). Jaki by był koszt naprawy najbardziej optymistyczny i najmniej. Oraz jak zdiagnozować co się popsuło. Właściciel mówi że działy normalnie. I po dłuższym postoju (chyba chodzi o czas kiedy byl naprawiany silnik i jazda) przestały działać. I że wystarczy odpowietrzyć.

Z góry dziękuje za przydatne informacje.

Doktor Pajchiwo
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 12 Cze 2019 18:58

Maszyna: Cat

Firma: :d


Reklama

simmet

Brak hamulcy case 580k

Postprzez Brandix » 07 Mar 2020 17:05

Diagnoza z tych informacji jest jak wróżenie z fusów...
Jedyne, co mi jeszcze przychodzi do głowy - w tej maszynie jest tzw. mosto-skrzynia (skrzynia biegów skręcona razem z tylnym mostem napędowym) i jeśli przy naprawie skrzyni całość była demontowana to zapowietrzenie jest możliwe, ponieważ musiały zostać odkręcone przewody hamulcowe (chociaż dziwne, że właściciel/mechanik nie odpowietrzył układu).

Autor postu otrzymał pochwałę
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Re: Brak hamulcy case 580k

Postprzez Doktor Pajchiwo » 08 Mar 2020 04:31

Dzięki za odpowiedz.jest Czyli podczas wymiany tarczek jazdy byłoby możliwe zapowietrzenie ? Właściciel mówił ze zima był robiony remont silnik i tarczki od jazdy. I od tego czasu może pracowała 2h. Byłoby to możliwe bo olej jest jasny dość. Boje się ze to nie będzie zapowietrzenie wiec wolałbym się przygotować na ewentualne koszta. A wiesz jaka jest procedura odpowietrzania w tym modelu ? Standardowa jak prawie wszędzie czy się czymś różni ?

Doktor Pajchiwo
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 12 Cze 2019 18:58

Maszyna: Cat

Firma: :d


Brak hamulcy case 580k

Postprzez Patryk2528 » 26 Mar 2020 15:34

Cześć, nie wiem jak jest w tym Case, ale jak kupowałem swoją koparko-ładowarkę, też nie było hamulców i sprzedający też mówił, że są zapowietrzone. Niestety okazało się, że ktoś dolał płynu hamulcowego do układu, a on pracuje na oleju LHM co skutkowało uszkodzeniem pompy hamulcowej. Koszt nowej pompy 2500zł + 100zł olej. Na szczęście cała reszta okazała się ok. Poproś żeby odpowietrzył przed sprzedażą nie jest to dużo roboty. Pozdrwaiam.

Patryk2528
Fizol

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 26 Mar 2020 15:29

Maszyna: Case 595slem, Cat 428C, Bobcat 319

Firma: STAN


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej