wibako

Case 695 - elektryczny pedał - co to jest?

Case 695 - elektryczny pedał - co to jest?

Postprzez CSB_Ostrowski » 05 Kwi 2020 20:47

Witam oglądałem ostatnio Case 695 SR i mam parę pytań.
Tak jak w temacie pedał podłączony kablem do boku nadkola, przy sterowaniu na joystick widziałem go w modelu sr ale również st do czego on służy? Na prawym joysitcku są dwa pręty,cięgła jeden sztywny drugi ruchomy tak jakby ten pierwszy służył jako pomoc w używaniu drugiego. Od czego to jest? Zaraz niżej włącza się osprzęt koparkowy a pod nim następny przycisk jakby z zabezpieczeniem. Pytanie po co to? I ostatnie pytanie przynajmniej narazie sterowanie krokodyla jak dla Pudziana musiałem dwoma rękoma się męczyć. Czy wystarczy to tylko nasmarować i rozruszać czy jednak cały mechanizm do wymiany bo raczej to nie powinna być wina rozdzielacza. Dzięki za ewentualne podpowiedzi.

CSB_Ostrowski
Nowicjusz

Maszyna: JCB 3CX

Firma: CSB_Ostrowski


Reklama

simmet

Case 695 - elektryczny pedał - co to jest?

Postprzez Szogun666 » 05 Kwi 2020 22:25

Witam.
Pedał połączony kablem do nadkola służy do obsługi młota.
Tymi prętami dosuwasz joysticki w stronę siedzenia. Jeden jest od dociągania aż do zablokowania a drugi do odblokowania. Czyli podciągasz joystick do siebie i on się zablokowuje. Jak chcesz odblokować to przyciskasz ten ruchomy pręt i odsuwasz joystick od siebie.
Przycisk z zabezpieczeniem jest do zmiany ruchów osprzętu koparkowego- Uważaj na ruchy jak go przełączysz żebyś komuś krzywdy nie zrobił.
Spróbuj nasmarować linki ale bardzo często tak jest w case że raczka od krokodyla ciężko chodzi

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej