wibako

CASE 580K nie ma mocy na 3 i 4

CASE 580K nie ma mocy na 3 i 4

Postprzez Mariocase » 19 Kwi 2020 15:35

Marka i model maszyny: CASE 580 K
Rok produkcji: 1989

Witam mam problem z koparko ładowarką CASE 580 K 4x4, nie ma mocy na 3 i 4 tak jakby się ślizgała skrzynia, nie może się rozpędzić na prostej drodze. Na 1 i 2 nie ma tego problemu koparka jest mocna i bez problemu nawet buksuje kołami przy spychaniu. Ma może ktoś schemat skrzyni biegów i co może być przyczyną?

Mariocase
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 19 Kwi 2020 15:26

Maszyna: CASE 580K 4x4

Firma: CASE


Reklama

simmet

CASE 580K nie ma mocy na 3 i 4

Postprzez Brandix » 19 Kwi 2020 20:13

viewtopic.php?f=22&t=12986 - w tym temacie jest katalog części Online - budowę skrzyni biegów tam znajdziesz.
Na jakie obroty wchodzi silnik? Stall test (spadek obrotów pod obciążeniem) robiłeś? Bo brak mocy na wyższych biegach nie zawsze jest spowodowany zużyciem skrzyni biegów... Tym bardziej, że prawdopodobnie masz tylko sprzęgło przód/tył, a biegi mechaniczne - jakby sprzęgło się ślizgało - to na niższych biegach (w szczególności przy korytowaniu/spychaniu) też by był problem...
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


CASE 580K nie ma mocy na 3 i 4

Postprzez Mariocase » 26 Kwi 2020 16:25

Mam uszkodzony obrotomierz i nie mogę jednoznacznie określić obrotów. 1 i 2 normalnie się rozpędza w pełnym zakresie obrotów bez problemu. Jak włożę 3 to po mimo wciśniętego gazu do oporu silnik wchodzi na jakieś 70% obrotów i ciężko mu się rozpędzić, gdy ujmę gazu jakby poślizg na sprzęgle się zmniejsza, rozpędza się koparka i wtedy mogę dać jej max gazu i silnik wejdzie na wyższe obroty i w miarę się rozpędzi do prędkości osiąganych na 3. A na 4 to ciężko ją rozpędzić do prędkości takich jak bym osiągnął na 3. Patrzyłem schematy i wydaje mi się że ślizga się na tarczkach bo skrzynia jako taka jest manualna.

Mariocase
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 19 Kwi 2020 15:26

Maszyna: CASE 580K 4x4

Firma: CASE


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej