wibako

Duszenie silnika Case 580 LSP 1997r

Duszenie silnika Case 580 LSP 1997r

Postprzez tomeku » 18 Cze 2020 23:23

Witam. Posiadam od miesiąca koparko ładowarkę Case 580 LSP 1997r.
Maszynę kupiłem z uszkodzonymi joistikami (wariują funkcje, niektóre nie działają).
Po zakupie przyjechała na kołach (60km) i było wszystko ok. Postawiłem na podwórku i po tygodniu odpaliłem po jakiś 10min. Pracy maszyna dosłownie udusiła się. Podczas próby uruchomienia z wydechu szedł ciężki czarny dym, silnik tracił obroty i nie odpalił. Dopiero po odczekaniu 20 min. Koparka odpala jak gdyby nigdy nic.
Zaczynam pracować ponownie (bez względu czy jazda czy praca silnik znów się dusi i nie mogę go odpalić, tylko musi swoje odstać aby ponownie uruchomić.dodam że po 5 min maszyna zaczyna kopcić od tyłu (jakby z rozdzielacza, ale dokładnie nie jestem w stanie ocenić skąd). Naprawy jakie wykonał poprzedni wlasnicicel to wymiana pierścieni, oraz regeneracja pompy paliwa, bynajmniej tak mówił. Proszę o pomoc, bądź radę co może być powodem tego duszenia Case 580 SLP 1997r.

tomeku
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 18 Cze 2020 23:03

Maszyna: Case 580 LSP

Firma: Os. Prywatna


Reklama

simmet

Duszenie silnika Case 580 LSP 1997r

Postprzez mumin700 » 21 Cze 2020 15:24

Spróbuj odłączyć napęd pompy hydraulicznej, bo może hydraulika dusi.
Naprawa maszyn rolniczych i budowlanych- Wadowice, tel. 787 828 090

mumin700
Fachoperator

Maszyna: brak

Firma: Naprawa maszyn Wadowice


Re: Duszenie silnika Case 580 LSP 1997r

Postprzez tomeku » 02 Lip 2020 07:38

To że jest to wina hydrauliki to raczej na 100%, ponieważ za każdym razem to któryś z siłowników spina się, lub wysówa na maksa tak że w efekcie dusi maszynę. Wydaje mi się że problem będzie leżał w elektryce, bo za każdy razem inny siłownik dusi. Po wypięciu fotela z kostek nic się nie zmienia, więc też nie joistik. Pytanie gdzie szukać dalej... Oczywiście może być to błędna ocena, a problem może leżeć zupełnie gdzie indziej.

tomeku
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 18 Cze 2020 23:03

Maszyna: Case 580 LSP

Firma: Os. Prywatna


Re: Duszenie silnika Case 580 LSP 1997r

Postprzez dawidg2 » 03 Lip 2020 01:11

Gdzie Ci z tyłu dymi? Masz namieszane z elektryka, pewnie zwarcie albo jak ma moduł od hydrauliki to on wariuje.

Jak robił samą pompę bez wtrysków to też może być problem.

Wypnij kostki z elektrozaworow na rozdzielaczu i zobacz czy zmiany jakieś. Tylko poopisuj sobie co gdzie i z czym.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej