wibako

695 SM, urwana kostka od czujnika skrętu.

695 SM, urwana kostka od czujnika skrętu.

Postprzez Bomul » 23 Lis 2020 21:02

Witam wszystkich w nowym dziale CASE'a.
Została urwana wtyczka i gniazdo hermetyczne od czujnika zbliżeniowego na tylnym moście. Zostały tylko same przewody, bez oznaczeń. Chyba powinno być X98 oraz X97. Od strony czujnika są trzy: czarny, niebieski (błękitny) i pomarańczowy. Natomiast od strony zaworu krzyżowego też są trzy: czarny, niebieski z białymi kropkami i czerwony z czarnymi kropkami.
Oczywiście spaliło bezpiecznik F1C 10A. Po wstawieniu nowego bezpiecznika pomiędzy czarnym a czerwonym z kropkami jest 12v. Nie wiem co dalej domyślam się że czarny z czarnym ale dalej, to nie chcę ryzykować.Reszta przewodów na zaworze krzyżowym w/g oznaczeń x91, x92, x93, x94 są na swoim miejscu.
Może ktoś wie jak podłączyć przewody do czujnika ??

Bomul
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 29 Kwi 2018 10:41
  • Miejscowość: Malbork

Maszyna: CASE 695 Super M

Firma: Amator


Reklama

simmet

695 SM, urwana kostka od czujnika skrętu.

Postprzez lszkup » 23 Lis 2020 21:44

Porównaj z czujnikiem na przednim moście. Powinny być podpięte tak samo.

lszkup
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 29 Sie 2010 12:54
  • Miejscowość: Wilkowice
  • Pochwały: 1

695 SM, urwana kostka od czujnika skrętu.

Postprzez Bomul » 28 Mar 2021 17:25

Usterka usunięta. Przewody z tylnej kostki połączone, ale dalej nie działało. Okazało się że w przedniej wtyczce, tej hermetycznej było dużo wilgoci i jeden przewód się utlenił. A więc tak podłączyłem. Przedni przewód instalacji; niebieski +12v -> czujnik pomarańczowy. czarny masa -> czujnik niebieski. Szary z paskami sygnał -> czujnik czarny. Tylny most to wiązka instalacji; czerwony z kropkami +12v-> czujnik pomarańczowy. Czarny masa -> czujnik niebieski. Jasno niebieski z kropkami sygnał -> czarny.
Tak mam podłączone i wszystko śmiga. Poprawnie się kalibruje. Kontrolki działają. Pozdrawiam.

Bomul
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 29 Kwi 2018 10:41
  • Miejscowość: Malbork

Maszyna: CASE 695 Super M

Firma: Amator


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej