wibako

580 sle jak ciągnąć drzewa

580 sle jak ciągnąć drzewa

Postprzez kword » 26 Gru 2020 15:29

Marka i model maszyny: case 580 sle
Rok produkcji: 1998

witam kolegów. Mam do ścięcia kilka drzew i chciałem je pociągnąć koparką aby poleciały w odpowiednią stronę. Oprócz uchwytów do podnoszenia maszyny, haka na ramieniu tylnej łyżki i oczka na przedniej nie mogę znaleźć zaczepu do ciągnięcia. Czy ktoś orientuje się jak można coś ciągnąć? Takie haki powinny przecież być aby wyciągnąć maszynę jakby się zakopała. Pozdrawiam

kword
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 17 Lis 2020 23:25

Maszyna: CASE 580 Super LE

Firma: własna


Reklama

simmet

Re: 580 sle jak ciągnąć drzewa

Postprzez saklawi » 26 Gru 2020 23:46

Bez obrazy kolego ale jeśli nie potrafisz podciac drzewa by poleciało w odpowiednią stronę to lepiej zostaw to specjalistom. Bo jeszcze wyrzadzisz krzywdę sobie lub innym. Do obalenia drzewa w odpowiednim kierunku wykonuje się rzaz podcinajacy, gdy jest odpowiednio wykonany drzewo ląduje tam gdzie chcesz.

saklawi
Pomocnik operatora

Maszyna: Case 580 SR

Firma: Firma uslugowa


580 sle jak ciągnąć drzewa

Postprzez dawidg2 » 27 Gru 2020 01:54

saklawi, nie zawsze, drzewa z gałęziami po jednej stronie ciężko przewrócić w przeciwną.

By bezpiecznie ciągnąć drzewo to trzeba ją zapiąć najlepiej w połowie wysokości drzewa, do tego nie wystarczy kilku metrowa lina tylko trzeba mieć ich kilkanaście pewnie z 50m.

Chyba że to 5m drzewa to możesz je popchnąć łyżką.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


580 sle jak ciągnąć drzewa

Postprzez CSB_Ostrowski » 18 Sty 2021 20:49

Dobry fachman se poradzi. Ja podglądałem jak gościu wywala 30m topole nachyloną na dom sąsiada bez klinów póżniej sam to robiłem 20m brzoza nachylona na przewody NN. Jeżeli można pchać to nie potrzeba liny tylko opuszczać ramiona żeby drzewo nie odbiło dołem. Takich haków nie ma bo i koparko ładowarką według mnie nie można się zakopać chyba że wjedziesz w bagno po szyję. możesz zaczepić o ramę ale nie polecam grubych lin, do kierunkowego kładzenia drzew wystarczy cienka lina chyba że warunki pogodowe i terenowe oraz wielkość drzew tego wymagają. U mnie chłopaki cieli dwie brzozy między budynkami i też trafili tak jak chcieli, także lepiej postawić na fachowca.

CSB_Ostrowski
Nowicjusz

Maszyna: JCB 3CX

Firma: CSB_Ostrowski


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej