wibako

przsów boczny CASE 580

pytanie

Postprzez mireco » 08 Sty 2009 14:50

witam
jakis czas temu kupiłem taką maszynę i nie wiem jak się zwalnia siłowniki do przesuwu bocznego, jak to się robi w Twojej maszynie kolego? u mnie nie ma przełacznika ani dzwigni.
p.s.
dobra cena za ten sprzet, ja za swój dałem dużo więcej.

mireco
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 21 Sie 2008 20:31
  • Miejscowość: Łęczna

Reklama

simmet

Postprzez WojtekP » 08 Sty 2009 15:43

mireco, do przesuwu masz elektrozawór przełącznik z zółtych kwadracikiem po lewej stronie jak siedzisz podczas kopania. Zapewne tłoczki od siłowników Ci nie odbijają i nie da sie przesunąć. W roczniku 91 przesuw odblokowywało się dzwigienką a w nowszych elektrozaworem.
Kopalnia piachu Lubartów, kruszywa piach piasek.
http://www.plewka.com.pl
Przyłącza oraz sieci wodociągowe i kanalizacyjne.
Przewierty sterowane Vermeer D7x11, kruszenie gruzu wyburzenia kruszarka.

Awatar użytkownika
WojtekP
Fachoperator

  • Posty: 635
  • Rejestracja: 28 Lis 2006 12:18

Maszyna: cat, liebherr, zeppelin, man, scania

Firma: Kopalnia piachu Lubartów, wyburzenia gruz kruszony.


Postprzez mireco » 08 Sty 2009 19:45

Wojtku, problem w tym że tego przełącznika chyba nie mam, jest kilka miejsc pustych na przełączniki, zostały tylko do włączenia świateł, szperaczy, koguta i jest jeden pomaranczowy z przekreślonym siłownikiem-czyżby to ten? Do tej pory myślałem że on jest do włączania tego zaworu który kompensuje ruchy łyżki przedniej podczas jazdy z ładunkiem. Możesz mnie nakierowac gdzie ten przełącznik dokładnie jest? pomiedzy czym a czym? Tak to jest jak człowiek się nie zna i kupuje używany sprzęt. Mam nadzieję że pomału przy pomocy Kolegów z forum doprowadzę go do stanu użyteczności.

mireco
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 21 Sie 2008 20:31
  • Miejscowość: Łęczna

Postprzez Andrzej40 » 08 Sty 2009 23:21

Witam właśnie ten przełącznik pomarańczowy z przekreślonym siłownikiem odblokowuje zawór siłowników od przesuwania ramienia o jeśli chodzi o kompensacje ruchów przedniej łyżki jak mówisz czyli raidkontrol nazwali to w case możesz być pewny że tego nie masz bo w tych latach jeszcze tego nie robili dopiero w modelach sl .sle się pojawiło. Ps musisz sobie uświadomić że choć dałeś sporo kasy to maszynka jest wiekowa i za wiele bajerów nie ma .na pocieszenie mogę powiedzieć że to bardzo cierpliwy sprzęt i w moim przypadku przynajmniej mało awaryjny. Pozdrawiam

Andrzej40
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 09 Lis 2008 23:27
  • Miejscowość: Parczew

Postprzez WojtekP » 08 Sty 2009 23:24

mireco, najlepiej jakbys wyslal zdjęcie przełączników które posiadasz bo być moze masz jeszcze nowszą wersje niż moja (SK super 1993rok). Ile masz motogodzin na liczniku ???
Kopalnia piachu Lubartów, kruszywa piach piasek.
http://www.plewka.com.pl
Przyłącza oraz sieci wodociągowe i kanalizacyjne.
Przewierty sterowane Vermeer D7x11, kruszenie gruzu wyburzenia kruszarka.

Awatar użytkownika
WojtekP
Fachoperator

  • Posty: 635
  • Rejestracja: 28 Lis 2006 12:18

Maszyna: cat, liebherr, zeppelin, man, scania

Firma: Kopalnia piachu Lubartów, wyburzenia gruz kruszony.


Postprzez mireco » 28 Sty 2009 22:56

dzięki koledzy, jak zwykle można na Was polegać, zdjęcie zrobie jak tylko będę u rodziców gdzie stoi maszyna, ile motogodzin ma to nie pamiętam, ale chyba coś ok. 9000-10000. Sprowadzona z Irlandii ale umęczona bardzo, powoli muszę ją doprowadzić do ładu.

mireco
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 21 Sie 2008 20:31
  • Miejscowość: Łęczna

Postprzez Andrzej40 » 28 Sty 2009 23:11

mireco , jak się obrócisz z fotelem do pozycji kopania to będzie pierwszy przełącznik z żółtym,lub pomarańczowym kwadracikiem dalej tam masz koguta spryskiwacze i zaslepki światła.obrazek na nim może być wytarty więc na to nie patrz. Odblokuj sobie ramie koparki łyżkę zostaw nad ziemią z 10cm i wciśnij przełącznik powinieneś poczuć lekkie drygnięcie .Nie myśl że tam widać jak się coś cofa bo niewidać.potem oprzyj ramie o ziemie tak na wprost siebie i ponaciskaj do ziemi żeby cie uniosło z koparką lekko i podnieś ramie obruć w bok i się odpychaj lub ciągnij jak tam Ci lepiej będzie ale obserwuj co sie tam dzieje żeby się nie klinował przesów musi działać.Pozdrawiam

[ Dodano: Sro Sty 28, 2009 10:15 pm ]
Mówie ci o tym dociskaniu do ziemi łyżki bo to potrafi się zastać może dawno nie używane było i wtedy lekko nie chodzi a nawet wcale nie chce.szkoda że nie mam namiaru do Ciebie bo wczoraj byłem w Łęcznej bym Ci na żywo pokazał

Andrzej40
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 09 Lis 2008 23:27
  • Miejscowość: Parczew

Postprzez mireco » 09 Lut 2009 00:48

dzięki koledzy, już chyba wiem który to przełącznik, zrobiłem zdjęcia deski rozdzielczej ale nie wiem jak się je wkleja tutaj. Jak tylko pogoda się ustabilizuje na dłużej wsadzę akumulator i zgodnie ze wskazówkami Andrzeja40 zobaczę czy przesów działa.
Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

mireco
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 21 Sie 2008 20:31
  • Miejscowość: Łęczna

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej