wibako

case 580 g - gdzie powinien byc wlacznik swiec zarowych?

case 580 g - gdzie powinien byc wlacznik swiec zarowych?

Postprzez CEZAR » 10 Kwi 2009 21:12

witam , od niedawna mam dosc starego casa 580 g, poprzedni wlasciciel przed odpaleniem przekrecal stacyjke i czekal chwile ( tak ak w samochodzie z silnikiem diesla) ale ja mam wrazenie ze do wlaczenia swiec powinien byc gdziec przycisk, maszyna gdy jest zimna nie odpali od 1 kopa dop od ok 4 , wydaje mi sie ze dop gdy temp wzrosnie od rozgrzania tlokow ,
i mam pytanko
1 jak to jest w nodelu 580 g?
2 czy do wlaczenia ogrzewania w kabinie trzeba cos w silniku przelaczyc ?
3 lyzka szarpie mi przy zamykaniu od polowy i przy otwieraniu do polowy otwarcia, tak jakby z rozdzielacza . co moze byc przyczyna i jak sie pozbyc?
dziekuje i pozdrawiam
-cezar-

...jesli praca bedzie pasja to juz nigdy nie trzeba bedzie pracowac...:))))

Awatar użytkownika
CEZAR
Młodszy operator

  • Posty: 194
  • Rejestracja: 10 Sty 2009 01:20
  • Miejscowość: slupsk,slawno,koszalin

Maszyna: case 580g, 580sk MAN 16.170 mecalac 12MXT, hitahi 813 gaska

Firma: Quick Service-Roboty ziemne


Reklama

simmet

Postprzez ir-kop » 13 Kwi 2009 20:02

Witam. Kolego ja mam 580G już dwa lata i jestem zadowolony. Postaram Ci się pomóc
ŚWIECA- stacyjka na zapłon (kontrolki zapalają się) przekręcasz tak jak na rozrusznik tylko trochę , zanim zacznie kręcić , wtedy powinna zaświecić się kontrolka od świec , czekasz 10-15 sekund i kręcisz . Żadnego dodatkowego przycisku nie ma.Wszystko załatwia stacyjka. Oczywiście jak jest w orginale i nikt tam nie pchał łapek.
OGRZEWANIE- przed nagrzewnicą jest zwór który musi być otwarty. Nagrzewnica jest w podsufitce (przynajmniej u mnie). Na przewodach od silnika orginalnie nic nie ma, tylko u góry jeden mały zaworek.
ŁYŻKA- u mnie też szarpie (mowa o tylnej łyżce).Myślę że wina tkwi w rozdzielaczu ale to w niczym nie przeszkadza bo ona szarpie tylko na pusto, w czasie kopania jest ok.Nie wiem jak to się dzieje ale nic się od tego nie psuje, poprostu case tak ma.

Awatar użytkownika
ir-kop
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 12 Paź 2008 09:03
  • Miejscowość: lublin

Maszyna: Case 580G , 580 SK


Postprzez CEZAR » 13 Kwi 2009 20:37

witam ! dzieki ir-kop browarek dla ciebie:)
tez jestem bardzo zadowolony dobra maszyna:)
jak przekrecam stacyjke pala sie 2 czerwone kontrolki z napisem OIL i ALT to ta 2 jest od swiec? czy powinna sie palic jeszcze jakas dodatkowa?
co do ogrzewania hm , byc moze byl zaworek kiedys w podsufitce , bede musial rozebrzac i pogrzebac:) ten zaworek byl na lince?
bo sa tam; pokretlo od wycieraczek tyl, przód, nadmuch , o i to na lince to moze wlasnie ten zaworek...troszke to wszystko zniszczone ale jak sie doprowadzi do porzadku to bedzie smigac.
co do lyzki to tylna , tylko przy otwieraniu i zamykaniu od i po polowie... ale mowisz ze to o jedno zmartwienie mniej
aaa ir-kop , nie moge jeszcze z 1 biegu podczas jazdu wrzucic na 2 musze sie zatrzymac , natomiast z 2 na 3 i 4 bez problemu, i zastanawiam sie czy 1 jest tylko do pracy ? bo jak wyjerzdzam na droge ruszam z 2 nie sprawia to problemu , ale jestem ciekawy czy to jest normalne czy cos jest nie tak :/ jak jest w Twoim case?
dzieki wielkie i pozdrawiam serdecznie!
-cezar-

...jesli praca bedzie pasja to juz nigdy nie trzeba bedzie pracowac...:))))

Awatar użytkownika
CEZAR
Młodszy operator

  • Posty: 194
  • Rejestracja: 10 Sty 2009 01:20
  • Miejscowość: slupsk,slawno,koszalin

Maszyna: case 580g, 580sk MAN 16.170 mecalac 12MXT, hitahi 813 gaska

Firma: Quick Service-Roboty ziemne


Postprzez ir-kop » 14 Kwi 2009 21:55

Kolego co do jazdy , pod pedałem nożnego hamulca jest przycisk który działa jak sprzęgło (rozłancza jazdę ) i w czasie zmiany biegów trzeba go używać tak jak sprzęgła w samochodzie , nie powinno nic zgrzytać.
- Ta linka właśnie powinna być podłączona do zaworka i jak jest wyciągnięta to grzeje a jak wepchnięta to nie grzeje.
- Szarpanie łyżki jest takie samo u mnie i jest ok.

[ Dodano: Wto Kwi 14, 2009 9:59 pm ]
Zgrzytami przy przeżucaniu biegów się nie martw , to jest stara maszyna ma nie synchronizowaną skrzynię i czasami zgrzytnie , ale za to jest nie do zaje........

Awatar użytkownika
ir-kop
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 12 Paź 2008 09:03
  • Miejscowość: lublin

Maszyna: Case 580G , 580 SK


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej