wibako

urwane ucho na szpilkę :/

urwane ucho na szpilkę :/

Postprzez senoy » 28 Lis 2009 15:40

jak w temacie uleciało mi ucho w pieście przedniej na szpilkę która trzyma koło :/ sam nie wiem jak to sie stało poprostu pękło gdy wkrecałem szpilkę bo w jedym kole nie odkrecaja mi sie nakretki tylko dwie szpilki :/ czego to moze być wina ?? i co z tym zrobić bo to żeliwo jest ??
Pytam jak to mozliwe bo dokrecałem to na kolanach i wcale mocno nie pociągnąłem klucze :/ a teraz jakoś mam taką presje ze boje sie dociągnąć koło na max`a

senoy
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 29 Cze 2009 15:16
  • Miejscowość: Rybnik

Reklama

simmet

Postprzez kubackim » 28 Lis 2009 17:30

Widocznie był materiał jakiś słaby w tym miejscu. Ale brak jednej szpilki to nie powód do rozpaczy.

kubackim
Operator

  • Posty: 354
  • Rejestracja: 09 Sty 2009 20:14
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 13

Postprzez jacek j » 28 Lis 2009 19:38

Z reguły pęknięcia powstają od dużych kluczy udarowych na wulkanizacjach, później łatwiej ma wykręcić się szpilka niż nakrętka i z czasem wkręcona do końca zamiast zatrzymać się na ostatnim zwoju gwintu rozrywa osłabione ucho. Warto zadbać o powklejanie luźnych szpilek i o czystość gwintu przy odkręcaniu nakrętek.
Ostatnio edytowany przez jacek j, 04 Sty 2010 15:48, edytowano w sumie 1 raz
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Postprzez senoy » 29 Lis 2009 19:05

Masz racje jacek śruby były przykręcane u wulkanizatora kluczem pneumatycznym całe zycie tej maszyny sądze (pracuje na niej dopiero 2,5 miesiaca) ale dopiero za mojej kadencji (tzn ja kupiłem) klucz do kół ;) bo nie było a maszyna ma 2 lata ;) a czy jest to możliwe ze to sie stało przez to ze chwilę miałem luźne śruby z koła bo wulkanizator dokrecał małym kluczem bo nie chciałem by dokrecał dużym tylko recznie, a on wyjechał ze bedzie małym pneumatem do osobówek dokręcał ;) i jak wróciłem na budowę miałem luźne śruby :/
Ostatnio edytowany przez senoy, 04 Sty 2010 15:50, edytowano w sumie 1 raz

senoy
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 29 Cze 2009 15:16
  • Miejscowość: Rybnik

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej