wibako

CASE 590 SM dwa pytania.

CASE 590 SM dwa pytania.

Postprzez andrzejz » 07 Mar 2010 21:16

Witam.
Nabyłem nie dawno maszynkę 590 SM i nie działa mi wskaźnik poziomu paliwa.
Na razie tylko zrobiłem taką próbę że zwarłem styki na baku i wtedy wskazówka wychyla się na full. Mam pytanie, gdzie dalej szukać?
Drugi problem to taki że nie wiem jaki olej wlać do skrzyni, hydrauliki, silnika, mostów i zwolnic. Chciałbym żeby maszynka chodziła jak najlepiej i żeby na dzień dobry coś nie przedobrzyć.
Dodam że do 580 G lałem.
SILNIK- ELF PERFORMANCE SUPER D 15W-40
SKRZYNIA- ZMIENNIK, WSPOMAGANIE- HIPOL ATF IID
SKRZYNIA-TYLNY MOST-ZWOLNICE- BOXOL-26
PRZEDNI MOST-ZWOLNICE- HIPOL 80W/90
HYDRAULIKA- HYDROL LHV-46
Nie wiem czy te oleje mogę zastosować do 590 SM.
Bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję. :cry:

andrzejz
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 17 Lut 2007 20:35
  • Miejscowość: z pod tarnowa
  • Pochwały: 2

Reklama

simmet

Postprzez wi-kar » 07 Mar 2010 22:00

jeżeli po zwarciu biegunów na zbiorniku wskazówka wychyliła się na full to raczej na pewno uwalony jest czujnik w zbiorniku.
co do oleju to nie wiem ale chyba wiele się nie różnią wiec ja bym wlał taki sam
CZŁOWIEK UCZY SIĘ CAŁE ŻYCIE , .......

Awatar użytkownika
wi-kar
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 07 Mar 2010 09:49
  • Miejscowość: stryków

Postprzez CaseMotywator » 17 Mar 2010 10:44

W przednim moście fabrycznie zalany jest olej taki sam jak i w tylnym, czyli coś klasy SAE30 np: Mobil Fluid 424

To samo tyczy się przednich zwolnic, wlanie gęstego oleju 85W90 może spowodować wiecej szkody niż pożytku.

To, że ludzie wlewaja gęsty olej do przednich mostów w seri SM chcąc tym samym usuwać nieustanne wycieki nie jest rozwiązaniem problemów zwiazanych z wyciekami.

I jeszcze jedno, do modelu 580G w małej skrzynce ze sprzęgłami jest wlewany równiez olej SAE30, ATF to morderstwo dla tej skrzyni :) ATF jest przeznaczony w CASE 590 do skrzyni biegów ponieważ jest tam skrzynia automatyczna.

CaseMotywator
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 17 Mar 2010 09:28
  • Miejscowość: Katowice

Postprzez wi-kar » 17 Mar 2010 11:16

I jeszcze jedno, do modelu 580G w małej skrzynce ze sprzęgłami jest wlewany równiez olej SAE30, ATF to morderstwo dla tej skrzyni :) ATF jest przeznaczony w CASE 590 do skrzyni biegów ponieważ jest tam skrzynia automatyczna.


a jakim olejem ma być zalana skrzynia { skrzynia jest manualna , z wajchą w podłodze} w modelu 580f . bo ja mam zalane ATF ?
CZŁOWIEK UCZY SIĘ CAŁE ŻYCIE , .......

Awatar użytkownika
wi-kar
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 07 Mar 2010 09:49
  • Miejscowość: stryków

Postprzez CaseMotywator » 17 Mar 2010 11:33

Olejem klasy SAE 30 lub też 10W na przykład Mobil Fluid 424 - generalnie olej ten nazywa się hydrauliczno - przekładniowy

CaseMotywator
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 17 Mar 2010 09:28
  • Miejscowość: Katowice

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej