wibako

rozdzielacz

rozdzielacz

Postprzez zibi75x » 15 Kwi 2010 23:39

Witam , mam takie zapytanie . Czy jest możliwe podkręcenie rozdzielacza od koparki (Case 580 GT ) chodzi o to że za szybko przelewa jak ciagne ramię do siebie ale widziałem że ta regulacja jest już dokrecona na maxa. Czy można coś pokąbinować , podłożyć pod spreżynkę itp... dzieki ...

zibi75x
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 25 Lis 2009 21:57
  • Miejscowość: Dolny Śląsk

Reklama

simmet

Postprzez CaseMotywator » 16 Kwi 2010 06:56

Najpierw trzeba dokonac pomiaru czy przypadkiem nie jest już za duże ciśnienie, a problem słabej maszyny leży gdzie indziej. Generalnie każda regulacja bez podpiętego zegara to strata czasu i regulowanie na tzw oko może przysporzyć więcej straty niż pożytku. Problem moze tkwić w uszkodzonym zaworze przelewowym który chcesz regulować, po prostu może być uszkodzony lub slabej pompie, która wywineła już kopyta.
Sama regulacja może nie przynieść żadnego rezultatu bo wina może leżeć po stronie czegoś innego.
Ostatnio edytowany przez CaseMotywator, 21 Kwi 2010 19:40, edytowano w sumie 1 raz

CaseMotywator
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 17 Mar 2010 09:28
  • Miejscowość: Katowice

Postprzez zibi75x » 16 Kwi 2010 21:30

Pompa jest po regeneracji i na pewno jest sprawna . regulacja zaworu przelewowego jest już do końca dokrecona a tu każda sekcja ma swój zawór. Podczas pracy słysze że zawór w rozdzielaczu przelewa i chyba tylko w tym problem.Da sie rozebrać ten zawór bez wyciagania całego ustrojstwa? bo dostęp niby jest....

zibi75x
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 25 Lis 2009 21:57
  • Miejscowość: Dolny Śląsk

Postprzez CaseMotywator » 17 Kwi 2010 09:49

nie ważne co ma każda sekcje, liczy sie w pierwszej kolejności główny zawór przelewowy, nie bez kozery się tak nazywa, bez zegarów i pomiaru to na kopaczce braknie serwera na pisanie niepotrzebnych rzeczy :) chyba, że znajdzie się prorok i na sluch ją ustawi :)

CaseMotywator
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 17 Mar 2010 09:28
  • Miejscowość: Katowice

Postprzez robik » 17 Kwi 2010 21:10

Słuchaj przyjacielu case f i g to przepaści technologiczna.Możesz sobie te zegary wsadzic .
W tych modelach nie zmierzysz ciśnieni bo go nie ma.Główny zawór to nie porozumienie jego się nie da ustawić.Nawet nowa pompa i wszystkie oringi w rozdzielaczach + nowy olej nic nie dają.Błąd leży w zasilaniu pompy w olej i ze cały czas jest dobijane ciśnienie w sekcje nawet jeśli akurat z niej nie korzystasz.Wiec jak ci pęknie wąż i nie będziesz ruszał rozdzielaczem to i tak olej się będzie lał i nie zjedziesz z budowy.

robik
Fizol

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 20 Mar 2010 20:33
  • Miejscowość: gorzow
  • Pochwały: 1

Postprzez zibi75x » 20 Kwi 2010 21:04

No dobra a taki numer i zaznaczam że jeszcze nic nie ruszałem . Pełna łyżka jest w górze i co bym nie dotknął ( w koparce ) to chce opadać powoli ??????..a tak wisi i nie opada .... Nie widziałem w tym rozdzielaczu takiego zaworu głównego , chyba są tylko sekcyjne ...CASE 580 GT 86r.

zibi75x
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 25 Lis 2009 21:57
  • Miejscowość: Dolny Śląsk

Postprzez robik » 21 Kwi 2010 20:57

W tylnym rozdzielaczu na wyjsciu oleju jest zawór który dobija olej do sekcji jak coś podłożysz to się przekonasz jak dział ( nie polecam o drazu wszystkie oringi w tylnym ranieniu do wymiany). Główny zawór jest w przednim rozdzielaczu pod zaworem dopływu olej do tylnego ramienia.

robik
Fizol

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 20 Mar 2010 20:33
  • Miejscowość: gorzow
  • Pochwały: 1

Postprzez marian41 » 30 Paź 2010 20:29

w mojej case 580k tez słychac jak olej syczy jak ciagne ramie na siebie i jest bardzo słaba tak jagby zawór przelewowy był do wymiany przód chodzi dobrze .co robic

marian41
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 30 Paź 2010 19:11
  • Miejscowość: Jarosław

Postprzez wojtek11 » 31 Paź 2010 21:03

Najpierw wykręć zawór na rozdzielaczu od przedniej łyżki i dokładnie go obejzyj,czy elementy zaworu nie są wytarte,wyrobione. W moim staruszku G był właśnie wyjechany zawór ,kupiłem używany rozdzielacz i maszynka cyka.

wojtek11


Postprzez zibi75x » 03 Lis 2010 19:05

OK ale jeżeli przód działa spoko że jak dokręce zawór ( przód ). to nawet zgaśnie ,a tył nadal słaby .?????

zibi75x
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 25 Lis 2009 21:57
  • Miejscowość: Dolny Śląsk

Postprzez marian41 » 03 Lis 2010 19:36

Witam ,w mojej case 580k już próbowałem wszystkiego ,dalej jest slaba na tylnym ramieniu, olej dalej syczy w tylnym rozdzielaczu. Dzisiaj trochę pracowalem przodem i chodzi ok. Kupię zawór przelewowo ciśnieniowy i zobaczę, bo mi już ręce opadają.
Ostatnio edytowany przez marian41, 03 Lis 2010 19:38, edytowano w sumie 1 raz

marian41
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 30 Paź 2010 19:11
  • Miejscowość: Jarosław

Postprzez jacek j » 03 Lis 2010 22:24

Tylko jedna funkcja niedomaga czy cały tył.
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Postprzez marian41 » 05 Lis 2010 08:37

jacek j, Cały tył syczy na wszystkich funkcjach,a nawet podpory tylne pompa jest po regeneracji olej wymieniony+filtr u mnie na rozdzielaczach są dwa zawory tył i przód takie same, jak ich przełozylem to wtedy ani przód ani tył nie chodził ,i syczenie było słychaćn na przednim rozdzielaczu.

marian41
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 30 Paź 2010 19:11
  • Miejscowość: Jarosław

Postprzez jacek j » 06 Lis 2010 08:48

Z tego co teraz napisałeś wynika że walnięty masz ten zawór który wkręciłeś w przedni rozdzielacz i cała była słaba.W przednim rozdzielaczu robi ten zawór jako główny a w tylnym tylko od koparki.Tylko dziwi mnie fakt że masz takie same zawory bo z tyłu powinna być sprężtna wodzik i to wszystko pod sporym korkiem na imbusa.
NAPRAWA SPRZĘTU CASE NEW HOLLAND
Projektowanie montaż instalacji hydrauliki siłowej.

Awatar użytkownika
jacek j
Fachoperator

  • Posty: 610
  • Rejestracja: 03 Lis 2007 09:46
  • Miejscowość: centralna polska
  • Pochwały: 22

Maszyna: CASE NEW HOLLAND

Firma: Firma


Postprzez marian41 » 06 Lis 2010 13:09

Witam byłem kiedyś w drugiej miejscowosci i facet ma case 580sk bo ja mam k i miał tylko taki zawor na przednim rozdzielaczu i dzwoniłem do sklepu to mi powiedzieli że to chyba jest wersja amerkanska i jest drugi ras droszy, chyba chcą kasa nabic i kupłem od sk ten zawor i pasuje jak ulał i maszyna chodzi tak samo od początku do konca czyli dobrze pozdrawiam.

marian41
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 30 Paź 2010 19:11
  • Miejscowość: Jarosław

rozdzielacz

Postprzez staszzek » 29 Sty 2017 14:40

Witam Panowie gdzie w okolicach Krakowa-Katowic kupię ten główny zawór przelewowy i jaki jest jego koszt. Po waszych opisach stwierdzam że mam ten sam problem w koparce, ale przeszperałem internet i nigdzie nie mogę znaleźć tego zaworu. Pozdrawiam

staszzek
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 29 Sty 2017 14:28

Maszyna: Mecalac MSX 10

Firma: ...


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej